Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

PTT kurum ödemeleri hesabıma aktar butonu çıkmış

E-Devlet üzerinden "Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme" hizmeti PTT'de yeni hizmet olarak kullanıma açılmış arkadaşlar.
1. Resimde gördüğünüz gibi elektrik yardımım sistemde görünüyor hazırda.
2. Resimde E-Devlet içindeki PTT'nin hizmetlerine yeni eklenen Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme buraya tıklayıp devam ettim.
3. Resimde çıkan sayfada Fatura Öde yazan kısma tıkladım.
4. Resimde gördüğünüz gibi beni PTT'nin sayfasına yönlendirdi. Bu kısımda TC numaram ve Ad Soyad bilgilerim çıktı. Kurum ismi ve abone numarası soruyor ve Kredi kartı yada banka kartı bilgileri ile Yardım tutarı düşüldükten sonra ödeme yapılıyor diye umuyorum.
Elektrik faturam bu ay henüz gelmediği için ödeme yapamadım sadece aşama aşama son kısma kadar geldim neler olduğunu görmek için. İnşallah bu şekilde olur faturam geldiği an ödemeyi deneyeceğim. İyi Günler.

Şuan edevlet üzerinden ptt kurum ödemelerinde hiçbir işlem yapılmıyor ptt müşteri hizmetleri ardım 144 ü arayın bizim yapabileceğimiz bisey yok diyor 144 ardım ordaki fatura ödeme ile elektrik desteğinden faydalaamazsın düşüş olmaz ptt ye gidip kimlik kartınızla indirimli ödeyebilirsiniz diyor

Kurum ödemeleri sayfasında yapabileceğiniz bir şey yok zaten elektrik yardımı ile ilgili.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme hizmetini kullanacaksınız. Bu hizmette ki açıklamada şöyle diyor;

" Bu hizmeti kullanarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan elektrik yardımınızı sorgulayabilir ve yardım tutarınız ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. "

Bu hizmeti yapmışlar ve içeriğine de böyle bir açıklama yazmışlar. İnsan zaten okuyunca şu açıklamayı Elektrik Yardımını PTT'ye gitmeye gerek kalmadan indirimden faydalanıp burdan ödeyebileceğini az çok anlar yani.

Sorduğunuz kişiler Ptt müşteri hizmetleri daha oturduğu masa başından Hesabıma Aktar seçeneğini bile bilmemektedir. 144 aradığınızda konuştuğunuz memurun Ptt nin yaptığı yeni uygulamayı zaten bildiğini sanmıyorum.

Bende denedim fatura odemeye girince hata diyor belki mesai saatleri arasında yapilabiliyordur yarın tekrar deniycem ptt ye gitmekten kurtuluruz inşallah bu uygulamayla

Bursali
pttbank tan ödeyebiliyon elektrik yardımını kullanamıyon pttbankta paran varsa ödeyebiliyon zaten uygulamaya girilmiyor kardeş ha pttbank ha başka banka

Bunun ptt bankla alakası yok elektirik yardımı ile fatura ödeme diyor ptt banktan bütün faturalarını odeyebiliyorsun o başka bu başka bu yeni eklenmiş e devlete

edevlet ne yaptıgını ne yapacağını kendi bilmiyor dünden beri hesabıma aktar vardı bu gün öğleden sonra faturamı öde çıktı oda olmadi mı yine hesabıma aktar geldi hiçbir işlem yapmıyor hadi hayırlı olsun

Bu elektrik fatura tahsilatı sayfasında kurum adı kredi kartı bilgileri diyor ne alaka anlamadım

Losdy

Kurum adı dediği elektrik aboneliğinin olduğu kurumun ismini soruyor. ( Örnek: Başkent Elektrik gibi. )
Sonrada abone numarası soruyor faturaların üstünde yazar genelde.
Kredi kartı bilgileride ödemeyi yapacağın kartın bilgileri oluyor.

BnymnYldz
Bu para karta aktarılıp ondan sonramı ödeme yapılıyor kart nosu son kullanma tarihi ccv soruyor ne alaka benim fatura borcu olmadığı için bir işlem yapamadım

Fatma mehmet

Fatura borcunuz olmadığı için zaten işlem yapamazsınız. Benimde faturam gelmedi daha onun için fatura gelince ödeme yapacağım.

Hangi kart ile ödeme yapacaksanız o kartın bilgilerini soruyor o kısımda. Faturanız gelince bilgileri girerseniz Elektrik yardım tutarı faturanızdan düşer geri kalan kısmın ödemesi için gerekli o kart bilgileri.

upload-success
Sağolsun, arkadaşların yönlendirmesiyle yatırıldı.

vedatt
Nasıl yatırdın bizde hesaba aktar çıkıyor fatura öde gitti kart bilgileri yerine hangi karın bilgilerini girdin

ibrahim118

Kredi kartı olması şart değil, para olan herhangi bir kartla ödenebilir ki diğer arkadaşlar detaylı şekilde anlatmışlar, yönergeleri izleyin.

vedatt
Bende ptt kurum ödemelerinde fatura öde değil hesaba aktar var ayrıca gelen elektrik faturası 125 tl verilen destek 130 tl bu halde kart bilgisine ne hacet hesap da para olmayan ziraat bank kart bilgileri girsem olurmu fatura öde seçeneği gelince

ibrahim118

Bilgim yok, bilgi veren arkadaşlara tekrar teşekkürler, yatırdığım kart ziraat bank'tı.

ibrahim118

Kurum ödemeleri sayfasına girmeyeceksiniz zaten o yüzden ilerleyemiyorsunuz.

"Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme" sayfasına girince sağ üstte "Fatura Öde" butonu çıkıyor önceki mesajlarımda resimli olarak ekledim tekrar bi inceleyin isterseniz.

Fatura tutarınız destek tutarından az diyorsunuz son aşamaya kadar ilerle borcunuzu sorguladıktan sonra fatura tutarı az olduğu için belki de kart bilgilerine gerek kalmadan ödeyebilirsiniz.

Bende baktım şimdi evet şu an Fatura Öde butonu yok. Dediğiniz gibi mesai saatleri dışında olduğumuz için olabilir yada güncelleme falan yapılıyor olabilir. Yarın gün içinde deneyebilirsiniz. İyi Geceler.

Bende sadece elektrik yardımı rakamı yazıyor. Faturayı e devletten nasıl ödeyeceğiz. Herhangi bir bilgi girme yeri yok.

bir önceki sayfada resimli tarif var......ayrıca karta nakit aktarılmıyor fatura 130 tl üstüyse girdiğiniz kart bilgilerinden ücretin kalanı çekiliyor

Aile destek paketi bugün de görünmüyor daha

Engelli aylığım ayın 7'sinde onu geçen hafta bugün aktardım ama Ziraat bankası'nda görünmüyor PTT kurum ödemelerinde de görünmüyor herhalde günü geldiğinde transfer olur geçen ay 3 aylık elektrik desteğinin nakite çevirebilmiştim bu ay hiçbir şey yapamıyorum aile destek ödemesi de geçen ayın 6'sında alabilmiştim şu an ona da müdahale edemiyorum görünmüyor da zaten sadece elektrik desteğini fatura olarak ödeyenleri görüyorum forumda memleket olarak çekmeyi düşünüyorum bekleyeceğim yedisine kadar

Engelli aylığım ayın 7'sinde onu geçen hafta bugün aktardım ama Ziraat bankası'nda görünmüyor PTT kurum ödemelerinde de görünmüyor herhalde günü geldiğinde transfer olur geçen ay 3 aylık elektrik desteğinin nakite çevirebilmiştim bu ay hiçbir şey yapamıyorum aile destek ödemesi de geçen ayın 6'sında alabilmiştim şu an ona da müdahale edemiyorum görünmüyor da zaten sadece elektrik desteğini fatura olarak ödeyenleri görüyorum forumda memleket olarak çekmeyi düşünüyorum
Elektrik faturasını ödeyebildim ptt ye gitmeden inşallah aile destek parasınıda ziraat karta aktarabiliriz ptt ile ugraşmadan

Üst Alt