Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

sgk da çalışan yüzlerce engelli var onlarda suskun bakın sistemden

bu konuyu sürekli güncel tutalım belki bir hayırsever yazar şuraya kadına yaşı erkeğe maaşı sorulmaz diye mi yazan yok :D

Kahramank25
Nuray Hanım dediğiniz arkadaş kim ise etiketleyerek yazın ki konuyu görebilsin.

Kahramank25

nuray hanımın şartları belli değil detay yazmamış memur olarak girdiyse 2008 den önce zaten en düşük memur maaşı bağlanır sıkıntı 2008 den sonra memur olan öncesi sgklı emekli maaşı ne kadar acaba?

Kahramank25
O linkteki Nuray Hanım gibi emekli olan yüzlerce vardır forumda, buradaki konu başka.
Biz burada Ekim 2008 sonrası memur olmuş birinin emekli maaşını tartışıyoruz.

1336 tl. en düşük 2008 den sonrası memur olanlar için.ama 1500 tl. alacak. 1336 tl. maaş 1500 tl.ye eşitleninceye kadar.

2008 den sonra memur olanların maaşları SSK lılar gibi hesaplanacak.SSK da 2008 sonrası için emekli olan birinin aldığı en düşük maaş 1336 tl.

2008 sonrasi memur olupta erken emekli olanlarin ,

memuriyetten onceki sskli calismalarinda yatan aylik prim tutarlarida cok önemli ,

bu kisiden kisiye değisir ve farkli farkli emekli maaşlari olur,

ancak bunun emekli maasina etkisini ögrenmek için

2 farkli kisiyi kiyaslamak lazim ,)

bu 2 kişi

hem 2008 sonrasi memur olacaklar,
hem erken emekli olacaklar,
memur olmadan onceki SSK li toplam gün sayalari,
memur olmadan onceki SSK li yatan prim tutarlarinin toplami,

aldiklari emekli maaslari,

bu 2 kisinin bu verilerini bilirsek hersey belli olmuş olur ,)

turkuaz06

şuan 7000 e yakın maaşım var emekli olsam 1500 tl kim emekli olur merak ediyorum bu şartlarda..masa başında ölür rapor alır yılarca işe gelmez genede olmaz :) en düşük memur emekli maaşı almadığımız sürece sıkıntı büyük çünkü 7000 maaş dedim ama bunun 4000 i maaş diğerleri ek ödeme arazi vs..vs..yani sigortamız 4000 lira üzerinden yatıyor.

Benim 4600 TL maaşım. Ben 900 TL'ye bile fit olmuştum bı ara. Yoksa bipolardan ya da psikozdan bir gün yüreğime inicek ölucem. Kızın var babasız bırakamam onu. Ama ben evden frelance çeviri falan yazı işleri alıyorum. Akmazsa damlar biraz da ek gelirim olur. Çok zor durumda kaldım memurluğu bırakmayı bile düşünüyorum. 2021 eylulun 19 unda tam 10 yıl gün doluyor. Primim de 3400 civarı olacak. Ben tam o gün doktora gitmeyi düşünüyorum. Bakalım böyle giderse forum içinden ben söyleyeceğim emekli maaşımı. Kimse uzun zamandır bilgi vermiyor burda

Ufukalp
ufuk bey maaşımızda derece kademe etkili olacakmı peki mesela 3/1 ile emekli olanla 1/1 arasında normalde baya maaş farkı var

Zor
hocam çalışmak insanı gene bence daha sağlıklı yapıyor iş olmadımı benim sağlık sorunlarım artıyor evde olunca düzensiz uygun yemek yemek vs...daha kötü bence işiniz ağırsa kurum değiştirin

15 yıl ve altında bir sürede memur veya hizmetli olanlar 1336 tl.alır diyebiliriz.2008 sonrasının taban maaşı 1336

Aynen 5000 TL maaş alıp 1500 emekli maaşıyla kimse ayrılmak istemez.Bunun sonucunda işsizlik olarak ortaya çıkıyor.En düşük memur emeklisi maaşı 2008 öncesi gibi olsa çoğu kişi emekli olmayı düşünür böylece yerine gençler İşe girer.Böyle devam ederse bu işin sonu işsizlik patlamasına doğru gidiyor.

rainman57

valla bizim kurumda 65 den önce emekli olan yok maaşı düşecek diye 7 den 4 e düşecek diye biz napalım. işçilerde yaş şartıda yok 75 e kadar çalışıyor 8 bin maaş var emekli olsada gene 8 bin alıyor onlarda 3 ayda bir çift maaş alamayız diye emekli olmuyor o yüzden kurumlar doldu taştı :)

Son düzenleme:
Emekli maaşı düşük diye haklı olarak memur emekli olmuyor

Emekli olmayan memurda hasta ve tam performans olmadan çalışarak işlerin geç yada raporlarla zaman geçiyor.

Emekli olupta yeri boşalmadigi için Diğer taraftan işsizlik artıyor.

Emekli maaşı artması yada makul olsa bence hem emekli olana hem işsizlik için hem kamu için iyi olur.

Nuray hanım,
4/c emekli olduğunu ve kontrol muayenesi çağrıldı diyor. Emekli sandığı olsaydı kontrol muayenesi olmazdı.

İnşallah Nuray hanım bu konuda ; 2008 sonrası emekli olduysa tecrübesini paylaşır

Kahramank25

yeni başvuru yapmadımı nuray hanım ne ara emekli oldu kontrol muayenesine çağırıldı anlamadım

Ben bugün SGK nın 4/a emekli maaşı hesaplama robotundan baktım 3600 gün olmadığı için hesaplamiyordu. 3600 günü geçtim baktım. Ek ödeme ile 1622 TL yazıyor. 2008 öncesi 38 gün SSK var, memuriyet giriş 2010. Ortalama aylık kazanç 4650 görünüyor. Yeni kanuna göre herkes prim üzerinden eski SSK gibi degerlendirilecekse bu hesap doğru mudur? 1 in 3ü yüm ek göstergem 4800 artı 6000 görev tazminatı var.

meryez

Demişsiniz ama bir daha konuya uğramamışsınız en son bir mesajınızda bugün dilekçemi verdim demişsiniz buraya gelip düşük diye isyan etmediğinize göre maaşınız düşük bağlanmadı.

Arkadaşlar merhaba konu hala tam olarak açığa çıkmamış geri sayfalarda bir arkadaş 2008 den sonra memur olduğunu 9 yıl memurluk 8 yıl SSK lı olarak 17 yıllık çalışma ile emekli olduğunu ve en düşük memur emekli maaşı bağlandığını yazmış ve sonrasında da gerekli açıklamayı yapmış ama inanmamışlar neden yalan olsun ki? Ayrıca 5434 e tabi olan memurlar için en düşük memur maaşından az emekli maaşı olamaz bu ibare nerede yazıyor 5434 de ben bulamadım 5434 e göre en düşük memur maaşından az emekli maaşı olamaz hükmünü gösteren belge ekran görüntüsü atabilir misiniz?

muzy1 şimdi buldum bende mesajı düzenleyip o linki atacaktım siz önce davranmışsınız vay halimize yandık o zaman. 2024 2025 yılından sonra çok büyük bir kesim bu durumdan etkileneceği için gündeme gelecektir ve inşallah engelliler adına olumlu bir düzenleme yapılır. Şu an için durumu 2008 den sonra memur olup öncesinde ssk girişi olduğu için emekli olmaya hak kazanan insanlarda var azınlıkta olsa da bu şartları taşıyan var ama biride gelip maaşım çok düşük diye konu açmamış atladığımız bir şey mi önceki sayfalarda yazan arkadaş bahsettiğim kritere uyuyor ve söylediğine göre en düşük memur maaşı bağlanmış o nasıl mümkün oldu o zaman?

casper33

Yanlışlıkla olabilir belki. Sgk memurları henüz yeni sisteme adapte olamamışlardır.
Ayrıca hocam, kişinin 2008 öncesi primlerinin varlığı da maaşını yükseltebilir. Ama spesifik olarak en düşük emekli memur maaşı olması ilginç. Tıpkı idareler gibi kişiler de açıklama yapmıyor kaçak göçek konuşuyorlar, farketmişsinizdir.

Üst Alt