Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

Ek gösterge oluyor çok çok 200 tl fark eder 1700 olur

Ayrıca şunu sorayım birde özel de çalışma var oda etki etmez mi maaşa sgk ya sorduğumda hepsi toplanır emekli maaşın öyle çıkar demişti.

Ne kadar olacağını kimse bilemez. Ama az olacağını çoğu bilebilir sanırım. Primleriniz asgari den yattı ise az olması büyük ihtimal.

Bu arada hangi statü de çalışmaktasınız siz. Herkes şikayetçi zaten emekli maaşlarının düşüklüğünden arkadaşım.
😁😁😁

Bağlarlar bağlarlar

4/c meb de vhki olarak tahmini olarak bilsem hiç emekli olan yokmu burda

Vardır mutlaka ama burada varmıdır bilmiyorum. 2008 Ekim öncesimi Emekli Sandığı girişiniz? Ve bu 15 yılın tamamı 4C li olarak mı çalıştınız?

Şunu anlamadım siz 15 yılı doldurdunuzmu? Yoksa doldurmadınızda ön araştırma mı yapmaktasınız?
(BU ARADA EMEKLİ SANDIĞI GİRİŞİNİZ NEDİR)

2 sene kaldı 15 yıl dolasına 1.derece engelli çalısıyorum 2009 işe giriş

Genel olarak emeklilik maaşını çokta yüksek beklememek gerekir. Primleriniz asgariden mi yattı yoksa biraz yüksekten.
(Biliyorsunuz ki "EMEKLİ SANDIĞI" girişiniz 2008/EKİM sonrası olmuş onun için belki 2000 ₺ civarı olabilir bugün emekli olsanız)

Senin bu 30 gün ARALIK ay ımı yatan primin 3839 ₺. Benimde hemen hemen aynı sayılır senin yatan priminle. Genede dediğim gibi çokda büyük hayal kurmamak gerekiyor. Örneğin benim emekli sandığı girişim 04.06.2007 olmasına rağmen bende malülen/engelli olarak emekli olmaya korkanların başını çekmekteyim.
😁😁😁😁

Bende bu arada 10 a 3 üm.

EN DÜŞÜK SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİ AYLIKLARI (TL)
Ocak Temmuz
SSK (2000 ÖNCESİ) 2624 3293
SSK (2000 SONRASI) 1627 2500
BAĞ-KUR (ESNAF) 1912 2500
BAĞ-KUR (TARIM) 1802 2500

1500 tl alan emekliler 2500 tl ye çıkarıldı helali hoş olsun fakat bu pahalılık da o bile az .

şimdi gelelim asıl meseleye Adalet bunun neresinde asgari ücrete yaklaşık %50 zam, memur ve emeklisine 30,50 zam ,SSK ve Bağkur emeklisine 25.47 zam biz emekliler farkı bir kıta veya ülkede mi yaşıyoruz? devletin kurumları bu zamları verirken birbirlerinden haberleri olmuyor mu? açıklayabilecek biri(leri) var mı? Not: konuyu yanlış yere açmışsam kusuruma bakmayın

Son düzenleme:
Merhaba Ben 2001 SGK girişliyim 4 yıl kadar SGK'lı olarak çalıştım,
2010 da memur olarak atandım 11 Yıldır 657 tabiyim,
Hizmet birleştirmemi yaptım %70 Engel durumundan dolayı 15 Yıl'a tabi olarak emekli olabiliyorum.
15 Yıl pirim ve Yılımda dolmuş oldu,
Bu gün itibari ile emeklilik için başvurumu yaptım, Çok düşük bir maaş alacağımı yıllardır yaptığım araştırmalar sayesinde biliyorum fakat canlı örneği çok az:) sağlık ve psikolojik olarak da çalışamıyorum,
2008 sonrası memur olarak atanıp, SGK birleştirmesini yapıp, 5510 a göre ilk emekli olacaklardan biri olacağım, sanırım emekli maaşım bağlandığında bu sorularınızın cevabını bulacaksınız. mutlaka bilgi vereceğim. Sağlıklı günler dilerim.

cecit

herkes memur olmasın diye yeni başlayan memur ile asgaric ücretli maaşları yakın artık adam neden kpss girsin artık girer biyerde asgari ücretli karı koca çalışsa geçinir. memur öğretmen olmanın bir avantajı kalmadı.

nazimbagci
2379 tl ile kim nasıl geçinir? bu nasıl bir mantık çok üzücü

muhendis3232
üniversite mezunu memur ne kadar alıyor ki ? bu düşük dediğiniz maaşlar lise mezunları için mi?

Asmima
umarım düşündüğün gibi olmaz maaşın daha iyi olur , bu devirde çok zor .sağlık diliyorum umarım herşey senin adına iyi olur

ayDÜNYAvazo

Ben oldum olası diyorum emekliliğim gelse bile emekli olmadan çalışmayı düşünüyorum diye. Emekliliere verilen maaş nasıl yetsin. Ne zaman elden ayaktan düşerim o zaman emekli olurum o da mecburi olarak malesef.

merhaba arkadaşım demek istediğim memur veya ssk lı emekli maaşlarına yapılan zam oranı kimsenin parasında gözüm yok oranların farklı verilmesi sağlıkla kalın

muhendis3232
memur olmak bir çok yönden avantajlıdır benim bahsettiğim memur olmak veya asggari ücretli çalışılması değil verilen zam oranları neden farklı oluyor

Merhaba , süreci paylaşırsanız gerçekten çok seviniriz. Bende 2013 yılında memur oldum 2001 sgk başlangıcım var ve özel sektörde 12 yıl çalışmışlığım var.. hemen hemen aynı durumdayız. strangeyaman

strangeyaman ben emekli oldum 2018 yılında forumda defalarca yazdım ama okumamışsın demek ki.Aldığım maaş 1.800TL civarı son zamla bakalım ne olacak bekliyoruz henüz meclisten yasa geçmedi çünkü.

Hugo88

Gözden kaçırmışım..
Bağlanan aylık herkes için değişiklik gösterecek..
Çünkü prime göre hesaplanıyor..
Yani asgari ücretle çalışmış birisi ile yüksek tutarlarla özel sektörde çalışıp devlet sektörüne geçmiş birisinin aylığı doğal olarak çok farklı olacak..
Çünkü çalışılan yıl süresinin çok uzun olması sadece ikramiye tutarını değiştirir aylık düşükse bağlanacak emekli aylığına faydası olmaz.

Bakın arkadaşlar ben canlı bir orneğiyim ssk veya bağkur olsun 1999 yasa çıkardılar memurlar ise 2008 değişti artık eski memur aylığı kalmadı herkes brime esas kazançları ve aylık bağlama oranı na göre aylık bağlanır ben üç yıldır bu işle uğraşıyorum emekli aylığı hesaplama ise en az iki günümü alıyor herkesin aylığı farklılık gösteriyor

Polis likten gihe sonra emekliye ayrıldım şuan guncel emekli aylığm zamla birlikte 2740 civarında

Üst Alt