Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

Asmima
Sizden haber bekliyoruz. Herkes farklı bir şey söylüyor tüm kafa karışıklıklarını gidereceğinizi düşünüyorum. Ayrıca size bir sorum daha olacak tekrar rapor istediler mi işe girişte engelli olarak girmeniz yeterli mi?

Asmima
Aynı zamanlarda başvurduk ve 2mizde 2001 de sigorta ile başlayıp 2010 da memur olmuşuk.
Bakalım süreç nasıl ilerleyecek.
Sadece özel sektörde aldığımız maaşa göre emeklilik maaşımız farkedecek.

Ara ara gelişmeleri yazarsınız bende yazacağım.

Ben 2012 yılında ömss ile (Özürlü Memur Seçme Sınavı) ile sağlık bakanlığın atandım. 2006 yılında sgk girişim ve toplamda 5200 gün primim var. Memurluga engelli kadrosundan başladim ne zaman emekli olabileceğimi öğrenmek istedim, bunun için dilekçe yazıp engelli raporumla birlikte kuruma vermem gerekiyormuş. Kurumda verdiğiğim belgelerle birlikye sgkya görüş yazısı yazip gelen yazıya göre ne zaman emekli olabileceğim belli oluyormuş. Raporu sgk kurulu inceleyip ona göre karar veriyormus bu işlemler böyle mi oluyor ? Ben zaten göreve engelli olarak başladım ve e devlette 15 yıllık sigortalılık suresine tabidir yazıyor. Yani ben zaten engelli olduğum icin ise girmisim ve emekli olabileceğim sureyi de sgk belirtmiş, ne zaman emekli olabilecegimi öğrenmek için raporumu neden tekrar göndermem gerekiyor bunu hiç anlamadim. Bir de işe girmeden 2010 yilinda aldigim %50 raporu mu göndersem daha iyi olur yoksa 2013 yılında ayni oranli bir rapor daha var onu mu göndereyim. Ne saçma işleri var bu sgk nin ya valla anlamak mümkün değil.

Abi senle aynı durumdayım. Maaşını kaçında alıyorsun bu 30,5 zam ike beraber maaşın kaça yükseldi? Bende 2008 ssk var ve 2009 polislik şu anda gihim. Emekli olsam ne alırım maaş derecem 3/1 emekliliğe esas kadro derecem 4/1 ek gösterge 1100?sana zahmet bi görüşelim olur mu?

2007ssk başlangıç 2012 polislik

Abi senle aynı durumdayım. Maaşını kaçında alıyorsun bu 30,5 zam ike beraber maaşın kaça yükseldi? Bende 2008 ssk var ve 2009 polislik şu anda gihim. Emekli olsam ne alırım maaş derecem 3/1 emekliliğe esas kadro derecem 4/1 ek gösterge 1100?sana zahmet bi görüşelim olur mu?

Arkadaşlar e-devlette 17.01.2022 tarihinde vermiş olduğum emeklilik işlemleri sonuçlanmış gözüküyor.
5510 4c ye göre emekliliğim onaylanmış oldu..
Darısı başınıza inşallah.

Bugün itibari ile sisteme düşmüş..
Ek ödeme 176TL
Maaş 4.405TL gözükmekte..

Acaba bu net maaş mıdır? Yoksa değişebilir mi?

4/1 Ek gösterge 800
Ama maaşta dereceler dikkate alınıyor mu alınmıyor mu muamma.

İkramiye ne kadar o gözükmüyor..

Arkadaşlar e-devlette 17.01.2022 tarihinde vermiş olduğum emeklilik işlemleri sonuçlanmış gözüküyor.
Darısı başınıza inşallah.

Bugün itibari ile sisteme düşmüş..
Ek ödeme 176TL

Acaba bu net maaş mıdır? Yoksa değişebilir mi?

4.405 ₺ aylık maaşmı alacaksınız?

strangeyaman

Durumunuzu tekrar yazarmisiniz ssk kaç gün ilk ssk ne zaman memuruyet ne zaman ssk asgaridenmi yatti
Maaş çok iyi baglanmiş düşük bahsediyolardi

Bir buçuk aylık maaş olmasın sakın.17sinde basvurmus

Ama ben de sadece 11 yıllık primi olan birinden duydum. Aralıkta emekli olmuş maas 3200 liraydı. Ocak zammiyla 4200 lira olmuştur onun simdi

Ben de başvurdum güç kaybına uğradığını karar verilmiştir diye onay çıkmış ben de yazicam. Benim dün itibariyle 10 yıl tamamlandı.

Tam memurluktan 10 yılı tamamladigim gün insan kaynaklarına sgk yazı yazmış ben de burdan maaşımı yaxicam. Galiba en düşük emekli maaşını alabilmek için memurluktan 10 yılı tamamlamak gerekiyor ben öyle anladim

Çünkü Facebookta da birine rastladım sadece 11 yıl prim ile 5510dan. Düz memur aralıkta 3200 bağlanmış. Şimdi onun maaşı 4200 olmuştur zamlarla

ÜNVAN+KIDEM AY YIL+DERECE KADEME +ENGELLİLİk ORANI+EK GÖSTERGE gibi nedenlerle herkesin maaşı farklı olabilir

meister78

Teşekkürler..

Tabiki herkese göre maaş değişecek..
Memuriyet öncesi çalışma süresi ve yatan primlerde önemli..
Memuriyet öncesi özel sektörde primlerim çok yüksekti..
Bağlanan maaşta ona paralel oluyor..
Özellikle 2008 öncesi çalışma süreniz varsa çok etkili.. çünkü biliyorsunuz o döneme ait aylık bağlanma oranı yüzde 60 a yakın..

strangeyaman

ssk giriş tarih, ssk toplam günün ne kadar
ünvan ve engel oranı yazar mısınız ek gösterge aldınız mı memuriyet başlayış ve toplam kaç yıl çalıştınız başvurduğunuzda yeni rapor istendi mi

strangeyaman

Güle güle harcayın.
Emeklilik işlemleri son çıkan yönetmeliğe göre mi yapıldı ? 28.09.2021 tarih ve 31612 sayılı resmi gazetede yayımlanan Maluliyet ve Çalışma Gücü Kaybı Tespiti İşlemleri Yönetmeliği yani. Yasal aşamalar ile ilgili bilgi verebilir misiniz ?

Hayırlı olsun. O zaman SGK 4C maaş hesaplama aşaği yukarı doğru maaşları veriyor diyebilirim. Yani engelli memur olarak erken emekli olan birisi bugünün şartlarında en düşük memur emekli maaşını alıyor.
strangeyaman siz 2010 da engelli memur sınavıyla engelli kadrosundan mı başlamıstiniz? Bir başka forumda okumustum sizin bilgilerinizi, 15 yil degilmi engelli kadrosundan baslayanlarin emeklilik süresi?

arkadaşlar strangeyaman forumda geçmişte yazdığı mesajları baktım sorduğunuz soruların cevabını bulabilirsiniz içinden kendisi geç dönüş yapıyor bize

strangeyaman
17 Ocak 2022 tarihli emekli dilekçe vermiş

2010 yılında engelli kadrosu ile memur olarak göreve başlamiş

Sigorta giriş 2001.. Tabiki özel sektörde çalışmışlığı var.

%51 rapor ile 16 yıl sigortalık ve prim gününü doldurduğu için emekliliği hak etmiş bulunuyor

Not 31\07\2018 tarihinde yazdığı bir yazı da söyle'belirtiyor 2008 sonrasi memur olarak atanmiş ve %51 rapor ve 16 yil 4320 gunu tamamladigim icin emeklilik icin kurum araciligi ile gorus sormuş ve 4 ay surecten sonra emekli olabilecegime dair gorus yazisina cevap geldi..

Ayrıca söyle yazmış maaşlar emekli sandigindaki gibi hesaplanmiyor.. aylik prim tutariniza gore emekli maasi hesaplaniyor ve artik memuriyette 1. Yada 2. 3. 4. Derecede olunmasinin emeklilikte bir artisi yok.. bu dereceler sadece mevcut almis oldugunuz ayligi etkiliyor fakat eskisi gibi emeklilikte ek odeme olarak maasa bir etkisi yok..

en onemlisi artik emekli oldugunuzda sigortali olarak bir ise basladiginizda emekli maasinizin hepsi kesiliyor ve yeniden baglanabilmesi icin yeniden rapor cikartip yeniden basa donmeniz gerekiyor.. ve bunlati daire baskanligi sekreterinden ogrendigim bilgiler..

Ali tezelin subesine giderek 350tl karsiliginda maasimin 1.400 kusur olabilecegini ogtendim(mevcut maasim 3.600) fakat bu rakama inanamadigim icin istanbuldan ankara kamu gorevlileri emeklilik daire baskanligina gittim.. ve maasin baglandigi birimden tutunda pek vok sube muduru ve daire baskani sekreterine kadar ulasmama ragmen basvuru yapilmadigi surece ogrenebilme imkani yok.

.

Raporun asli gibidir ornegi ve hizmet cizelgesi ekinde bulunsun

Ozel sektor sureniz varsa ilk basta onlari birlestirmeniz gerekir

raporum sureli yani 2 yillik imiş

Sağlık raporu 5510 kanunun 28 e 5. maddesine gore yuksek kurula gonderildikten sonra simdide 3. maddesine gore gönderilmiş yani yuzde 51 rapora gore 16 yil ile emeklilik olma maddesidir

yanliz raporu yenilemek icin hastaneye basvuru yaptigim zaman heyet baskani engelli kadrosuyla ise baslandigi icin raporun yenilenmeye gerek olmadigini belirtti..

2010 yilinda 2 yil sureli almistim

Yanliz vergi indirimim suresiz onaylandi

Tabi kamu emekliliginde vergi indiriminin bir onemi yokmu

s

03124587442 nolu telefondan evrak takibi yapabiliyorsunuz

5510 erken emeklilik icin bakanliga gorus sordum.. beklemedeyim.. 2010 engelli kadrosu ile memurluga basladim.. raporum 2 seneli sureliydi fakat 2017 de vergi indirimide aldim ayni raporla suresiz..

raporun asli 1 tane oldugu icin noter onayli gonderdim.. kabul ediyorlar

hErkese göre maaş değişecek..
Memuriyet öncesi çalışma süresi ve yatan primlerde önemli..
Memuriyet öncesi özel sektörde primlerim çok yüksekti..
Bağlanan maaşta ona paralel oluyor..
Özellikle 2008 öncesi çalışma süreniz varsa çok etkili.. çünkü biliyorsunuz o döneme ait aylık bağlanma oranı yüzde 60 a yakın

A e-devlette 17.01.2022 tarihinde vermiş olduğu emeklilik işlemleri sonuçlanmış
Ek ödeme 176TL

Son düzenleme:
Üst Alt