Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

Günaydın herkese

Kafalar karıştı iyice....

1- En bilgide beklenenin üstünde emekli maaşından bahsediliyor

2. Ben Kendim bizzat 2-3 yıl önce sorduğumda prime göre +en düşük memur maaşı garantisi yok denildi

Sonuç: Buraya emekli maaş ne kadar aldığını yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Lütfen bu sorulan sorulara lütfen cevap verin 🙏
Sorular;

1)- sigortalı iken primleriniz asgari ücretten yukarda miydi ?

2)- Memur olduktan sonra SGK prim ne kadar görünüyor du?

3)- ikramiye ne kadar verdiler ?

4)- hesaplama yada gelen yazıda maaş için bir bilgi yazıyor mu?

En son; ALLAH MAAŞI,NİZİ NİCE SAĞLIK, HUZUR VE MUTLULUK İÇİN DE HARCAMA,Yİ NASİP ETSİN.
AMİN

HOŞCAKAL

17 Ocakta dilekçe vermiş 25 Ocakta emekli olmuş hiçbir memur 8 günde emekli olamaz.İşlemler şu pandemi şartlarında en az 1 ay sürüyor.

Yazıyı yanlış anlamadıysam işlemler 4 ay kadar sürmüş diyor evraklar hazırsa demek ki sadece kuruldan geçti demektir. Tabi ben yazıyı yanlış anlamadıysam 😁

Arkadaşlar mesajları şimdi gördüm..
Burda neden birbirimizi kandıralım ki onu anlamadım..

Kısaca durum şöyle ki @hoşçakal arkadaşımız eski yazışmaları bile çıkarmış..

2010 engelli kadrosu ile memurluğa başladım..
2001 özel sektör ile başladı ve primlerim dediğim gibi yüksekti..
Maaşın hemen bağlanmasının sebebi daha önceden emekli olabilir yazısını zaten almıştım.. ki o yazıyı alabilmek için aylarca bekliyorsunuz..
Benim size önerim eğer süreniz vs tüm şartlar tutuyorsa ve emekli olma düşünceniz varsa raporun orjinali veya noter onaylı aslı gibidir ile bunu öncesinde yapın derim..

İkramiye 59.000TL küsürüde var.. Dün yattı hatta..

Maaş 4.405TL Ek Ödeme 176TL..

Şubat 15 te 15 günlük maaş alacakmışım sonrasında her ayın 1 inde tam maaş alacakmışım..
Yani anladığım net maaş 4.400 küsür oluyor..

Sgk sitesinde derece kademe vs girdiğinizde çıkan rakamlar hemen hemen aynı..

Sanırım açıklayıcı olmuştur diye düşünüyorum.

strangeyaman hocam hayırlı olsun şimdi özelde kaç gün priminiz vardı kamuda kaç gün kısacası toplam kaç gün var. Ayrıca yüzde kaçtan emekli oldunuz. Birde emekli maaşı hesaplatma sisteminden hesaplatınca doğru çıkıyor mu cevaplarsanız sevinirim. Hemde herkes için açıklayıcı olur

2266 Özel Sektör
11 yıl 5 ay Kamu..
%51
Sgk uygulamasından hemen hemen aynı çıkıyor..

@strangeyaman kamu derken memurluk mu işçi mi olarak çalıştınız. Toplam 18 yılı mı tamamladınız tekrar kurula falan girdiniz mi. Kusura bakmayın yazdıysanız görmedim o yüzden soruyorum

Rapor tabi ki yeniden inceleniyor ama yeni rapor istenmedi..
Süresiz vergi indirimimde vardı..

strangeyaman

Tekrardan hayırlı olsun kardeşim

Sana Bir şey soracağım müsadenle;
1)- şimdi SGK görüş Yazısı var. Emekli olur diye. Raporun aslını o zamanlar SGK vermiştim. SGK yazısında kontrol yoktu.
-O engelli raporunu tekrardan gönderirken fotokopisini gönderebilirim. Bu sıkıntı olur mu? Yada raporu göndermesem sadece ilgi tutsam SGK yazısına sıkıntı olur mu

(Gölge) Arkadaşın 2007 girişli Emekli Sandığı'na (4C'ye) bağlı emeklilik. 5510'e göre emekli olanlar maaşı en fazla 2700 - 2750 TL falan olur..

Son düzenleme:
merhaba,
özel sektör 4.321 gün 12 yıl 2001 başlangıç
Kamu 3.155 gün 9 yıl
raporum %47 benimde sgk primlerim genelde yüksek ödendi toplam sürem 20 yılı geçmiş durumda...bakalım hayırlısı sizin içinde tekrar hayırlı ve uğurlu olsun..
strangeyaman

evet nasip olursa ama bu emekli maaşı ve üç çocukla biraz zor gibi gözüküyor..inşallah bize de nasip olur.. aslında 5510 sayılı kanuna göre kamudan emekli olanlarla ilgili çok düşük maaş alacaklar diye konuşuluyor, o sebepten en azında bu şartlarda birinden bilgi almak istedim.. umarım herkes için hayırlısı olur.. ayDÜNYAvazo

(Ben 1 defa SSK dan emekli olduğum için SGK nın sitesinden emekli maaşı hesaplayamıyorum) BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Başka hesaplama yapan site varmı?
(34 ay dır 4C li yim bu arada ben)

SSK dahil toplam primim 4770 gündür.

aslına bakarsanız bizim durumumuzla ilgili net bir bilgi veren yer yok malesef.. çünkü; 2001 sgk engelli vergi indirimi 4321 prim günü 2013 engelli memur olarak kamu bende arayış içerisindeyim ama bir netice alamadım.. benim kurumda çalışan bir arkadaşım var dilekçe ile müracat etti bakalım onu takip ediyorum gelişme olursa buradan paylaşmaya çalışacağım..
ayDÜNYAvazo

Bende mart ayında VERGİ indiriminden emekli olacağım

Sigorta başlangıcı: 15.06.2000
Toplam prim. 8.070
Rapor oranı: %42

15 yıl astsubaylık yaptım
yıpranma ile birlikte 18 yıl 9 ay yapıyor. Yani 6700 küsür 4C li yattı primim yüksekten yattı .

Son 1261 gün SSK lı oluyorum

8000 bini geçiyor primim.

Tahmini ne kadar alırım emekli maaşı acaba.

meister78

Bizim son halimiz işte bu.
Bende "malülen emeklilik" maaşını araştırmaktayım bu arada.
😁😁😁😁😁

@MEHMET DNCKL

Ne kadar olacağını bilmiyorum. SGK nın sitesinden hesaplama yaptınızmı hiç?

ayDÜNYAvazo

SGK sitesi 8000 gün olmasına rağmen 4 bin küsür hesaplıyor.

2000 başlangıç 2021 devam martta 4a dan emekli olacağım fakat sgk sitesinde 2001 başlangıç 2014 e kadar var. Gerisi yok. Hesaplayamıyor yani.

SGK ya gittim hizmet birleştirmesi yapmak gerekiyor mu diye hayır dedi 8000 bin burda görünüyor martta emekli olabilirsin sıkıntı yok dediler.
Kaç lir maaş alırım diye sormayı unuttum haft içi gidip soracağım.

Açıkgoz2000 Yılbaşından önceydi askeri üçretle çalışan bir arkadaş 1900 küsür maaş bağlandı demişti. Yüksek maaş alanların pirimleri farklı olduğu için maaşları da farklı oluyor herkes kendi maaşını kendi gelir düzeyinden hesaplayabilir. Beraber çalıştığım arkadaşlar kamu işçisi var 7 - 8 hatta 9 -10 bin tl maaş alanlar var, çalışma sürelerine göre değişiyor.

algaNihat

Merhaba
Arkadaşınız özel sektör de çalışıyor. 4400 TL aldığını söyleyen arkadaş 2008 sonrasında devlet memuru olduğunu söylüyor.

Asıl tartışılan konu , 2008 sonrasında memur olup emekli maaşı ne kadar ?

Burada , 2008 den sonra ilkdef memur olup emekli olan arkadaşların durumu ?

Merhaba arkadaşlar ben malulen emeklilğe basvurmustum ama sorun cıktı. son 2 ay içerisinde facebboktan ve cevremı sorusturarak cok arastırdım maas konusunu. kasımda bır arkadasımın arkadasına 10 yıl memurluga 1500 lira maas baglanmıs. ama bu kişiye de ulaşamıyorum ona memurlukta tam 10 yılı tamamlayıp tamamlamadıgını sormak istiyorum. facebbookta da birine rastladım. Tam 11 yıl calısması var aralık ayında 3200 lıra baglanmıs. ısrarla bu kişiye işçi misin ve memur musun diye sordum ama ancak adama yardımcı olunca bana memur oldugunu söyledi. bu kişye ulaşmaya cok calıstım ama yanıt vermedı. belki de psikolojik rahatsızlıktan malul oldu. aralıkta 3200 baglandıysa sımdı maası 4200 olmuştur. ancak biraz şaibeli. facebooktaki butun mesajları da silmiş bu kişi.
ben de kurumumu aradım ve bana malul emeklilik basvurusunu yeniden yapmamı soyledıler. ben bir kez daha basvurucagım. bu arada ben ne maas cıkarsa razıyım cunku daha fazla yıpranmak ıstemıyorum. 2 ay sonra burdan paylaşırım durumu.benim 2011 ilk sigorta ve 2012 memurluga baslangıc bakalım ne olacak

gene hesap karıştı illa emekli olunca mı öğreneceğiz aldığımız maaşı sgk sitesinde 3600 gün olmadan hesap olmuyor 3600 gün olsa da şu hesabı kendimiz yapsak...

Üst Alt