Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

Bende tarih yazmıyor BU YAZIYA GÖRE BEN MALÜLEN EMEKLİ olabilirmiyim acaba?

BuAşkFazlaSana
siz 5510 tabisiniz 15 yıl sigortalılık süresiyle 3960 gün pirimle emekli olacaksınız engelli emeklisi oluyor sizinki kafanız karışmasın daha önce ki sgk girişiniz kaç yılında kaç gün sskanız var yazarmısınız

BuAşkFazlaSana

emekliliginiz dolmuş emekli olursanız maaşınızı yazarsanız seviniriz ögretmenmişsiniz ek göstergeniz varmı derece kaç

2000 yılında memur oldum. Emeklilik şartlarım nedir?

Burada bir çok konuyu okudum ama bir sürü kanun maddesi bir sürü konu var kafam şişti resmen :) 2000 yılında engelli memur olarak göreve başlamış biri emekli olduğunda ne kadar emekli maaş bağlanır?

5510 Sayılı Kanun İle Emekli Olan 4/C'li Kamu Personeli Var mı ?

2008 yılı sonrası 5510 Sayılı Kanun İle Emekli Olan 4/C'li Kamu Personelinin Emekli Maaşı Ne kadar ?

Ben 7 yıllık 5510'a göre emekli olan birini gördüm facebookta. şu an 2700 lira maaş alıyor. Bir başka 11 senelik malulen emekli olan bir memur daha gördüm. aralık maaşı 3100 liraydı. Şu an 4000 lira alıyordur. Adamın messengerı olmadığı için tam bilgi alamadım. bu kişi normal memur 4 e 1 miş. Ama işçi değildi. 657'ye tabiydi bu soruları sorabildim ve cevap aldım. Bir de bu kişi aralıkta ocakta emekli zammı alabilir miyim diye sormuştu facebookta. Ben de tekrar başvurdum onumuzdeki ay belli olur. Mayıs gibi. Emekli olabilirsem burdan maaşı yazarım. Bence 10 yılı tamamlayan en düşük emekli maaşı kadar alıyordur. Ancak 10 yılı tamamlamayan bağkur kadar alıyordur. Benim şahsi fikrim bu. ben tam 10 yıl 2 ay memurluk yaptım. Emekli olabilirsem yazıcam. Bana güç kaybına uğradığı tespit edilmiştir yazısı gelmişti. Belki bu sefer ankara şehir hastanesine gitmeyeceği için daha erken biter sonuçlanır.

Henüz olan yok galiba , ancak sizin verdiğiniz https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/servlet/com.sgk.aylikhesap.servlet.EventMultiplexer bu siteden kendim için hesaplatma yaptığımda; bu arada 2001 sgk giriş 4321 prim günü , 2013 kamu 3515 gün..
12.04.2022 tarihi itibariyle hesaplattığımda 4.604,07 tl aylık 184,16 ek ödeme gözüküyor..
ancak bu hesaplamada dikkatimi çeken bir şe var..
2000 öncesi çalışma yok
2000-2008/10 arsı aylık bağlanma oranı %55
2008/10 sonrası aylık bağlanma oranı %44,44
bu arada özelde primlerim yüksekten ödenmişti belki biraz bununda etkisi olabilir ama bu sonuç benim ve benim gibi olanların durumuna ne kadar uygun bilemedim.. bu arada hesaplama yaparken kamu seçeneğini işaretledim...

yokmu emekli olan hala

Arkadaşlar merhaba!ben 2009 girişliyim ve hala çalışıyorum kamuda gih kadrosunda.2008 ekim öncesi 197 gün ssk primim var.siz emin misiniz bu aylık hesaplamasının dopru olduğuna .eğer öyleyse vay halimize !bu hesapla benim maaş 2220 çıkıyor.kamuda 14 yıldır çalışıyorum engelilik oranı %80 .emekli olacaktım olmayayım mı anlamadım

Bu arada ben sgkdan bilgi istedim engelli mi ya da malulen mi emekli olacağım diye kurumum aracılığıyla ;onlar da henüz yüksek sağlık kurulunda değerlendirmede dediler (engelim %80).acaba abo ondan mı düşük yani hesaplama sistemi normal memur gibi algıladığı için mi düşük?yoksa engelilirde abo yüksek mi alınıyor hesaplanırken bilemedim,sizin verdiğiniz linkte?

Merhaba Ankaradan cevap geldi yeni rapor istenmedi, eski raporumla emekli olabilirmişim izin vs kullanıp ağustos 15 gibi ayrılacağım size bağlanan maaşı yazacağım sağlıkla kalın

Asmima

memur mühendis işçi hizmetli kadro nedir kaç yıl prim engel durumu ne onuda yazarmısınız

Kamudan malulen emekli olan bir kişi ne kadar maaş alıyor?

Merhaba

Kamudan malülen emekli olan bir kişi 2022 yılında ne kadar maaş alıyor.12 yıldır hizmetim var malülen emekli olmak istiyorum.Şu an ne kadar maaş alıyorsunuz

Members

Örneğin (ben) bana 1800 gün yetmiyor ve de 16 TAM YIL ve 5760 gün primim olması gerekiyor. Şuanki primim askerlik borçlanması(450 gün) dahil edersem 5315 gün yapıyor.

Kurumun aracılığı ile dilekçe yazmadınmı hiç? Ben dilekçe yazdım kurumuma onlarda hesapladılar 5760 gün cevabı geldi Ama ben 5434 SK tabiyim. Bu arada engelli raporumuda %65 olarak onaylandı Hitapta kayıtlı.

Üst Alt