Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Banka çalışanı kim var?

Merhaba,

Ben Bankacılık hayatıma Müfettişlik sınavlarına girerek başladım. Yazılı sınavı kazandım ama sözlüde seyahat engelimden ( engelli olduğum için ) dolayı elendim. Sonra aynı Banka beni uzman yardımcısı olarak kadrosuna aldı. Özel ve Kamu olarak 9yıldır çeşitli Bankaların Bireysel krediler , Kredi Kartları Tahsis ve Takip servislerinde çalıştım .Öncelikle çok stresli ve yorucu bir iş gözünüzü korkutmak gibi olmasın :(
Şuna hala çalışıyorum :(

Kamu Bankalarına giriş için , Bankanın çeşitli tarihlerde açmış olduğu sınavlara katılmanız yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olmanız gerekiyor. Kamu Bankalarının sınav tarihlerinden haberdar olabiliyorum sizi bilgilendirebilirim.

Özel bankalardan TEB bir ara engelli personel arayışı içindeydi. Kariyet net yada Secretcv , Yenibir iş.com gibi kaynaklardan yada ilgili Bankanın internet sitesine online giriş yaparak başvurabilirsiniz.

Bende elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.

İyi akşamlar

Merhaba;

Ben bu mesleğe girmek isteyenlerin herşeyden önce İŞKUR'a mutlaka kayıt yaptırmalarını tavsiye ediyorum.Çünkü bu tür yerler Kurumsal firmalar olduğu için,her işlerini kanun çerçevesinde yapıyorlar,Kariyer sitelerinde ilanlarda verebiliyorlar.Ama sonuçta işe alım İŞKUR kanalıyla oluyor.

Genel Merkezleri İstanbul olduğu için İŞKUR'un sayfasında İstanbul için engelli arayan firmalara bakın.

Bol Şans......(bir bankacı olan birde olamayan pişman :D )

:) son cümlenle hem başlangıç yapmış, hem de noktayı koymuşsun apranaks. çok yaşa e mi :)

işkur. çok önemli orada kaydınızın olması. yalnız birçok banka artık lise mezunu almıyor. bir de meslektaşımın dediği gibi yine birçok banka kendi bünyesinde internet sitelerinden yapılan başvuru/cv girişini değerlendiriyor. bunlar ciddi anlamda değerlendiriliyor çünkü benim mesai arkadaşlarımın hememn hemen tümü bu şekilde işe alındı. tabii sınav ve mülakatı geçerek. ;)

zor. çalışmak da zor, işe girmek de...ama kolay olan ne varki artık ;) :roll:

çiçeği burnunda 5 aylık bankacıyım.ceyhun gibi,bende deniz yıldızıyım :wink:

KAMİL
BENDE BANKADA GENEL MÜDÜRLÜKTE YATIRIM BÖLÜMÜNDE ÇALIŞIYORUM

arkadaslar ben hem gurbette hemde sabah 1 saat ayakta yanı halk otobusunde işe gıdıyom:)ama işin en zor yanı bankacılar kafayı yemiş.5 ay 15 gun oldu bu işe başlayalı istıfa etmek ıstedım adamlar bırakmıyolar.adamlar yanı operasyonda(veznede)çalışan arkadaşlar hep musterıyı sana yoneltıyo. bır vuracam ama aılemı dusunuyom.aklı oan gırmesın bu sektore.hcsb le gorustum b ana 550 ytl+sıgorta+yemek onerdi bu dedıklerını benım çalıstıgım banka falasıyla verıyo ama arkadaslar bankacılık berbat.bu hafta tayın ısteyecem sakaryaya aılemın yanına kabul etmezlerse yıne ıstıfamı ısyecem ama kabul etmeyecekler bılıyom.gunde 15kere arsıve ınıyom belge ve genel hızmet sozlesmelerı ıcın hayırlısı bakalım benden bu kadar sakın operasyonu secmeyın en berbat yer hemm musterı hem pazarlama arkadasların adamı bıtırıyo

ceyhaner sen hangi pozisyonda çalışıyorsun, wallahi anlamadım :)

ben de varımm özel bır bankanın genl müd kredi bolumunde calışıyurm 3 yıl olduu..... :))

ben operasyon da calısıyorum.yanı veznede cari işlemlerle ılgılenıyom banka kapanıncada arşivde klasman yapıyom.şimdi anlamıssındır umarım bu kadar acıklama kafı galıba.

bende iş bankasında çalışıyordum oradan istifa ettim verdikleri maaş çok düşük son aldığım maaş 360 ytl idi. şimdi başka bir bankadayım. 1000 ytl maaş alıyorum. bankacılıktan nefret ediyorum. özellikle kredi risk bölümünden

Bir bankacı daha

Ben de 28,5 yıl bankada çalıştım. Bunun 13,5 yılı bir kamu bankasında oldu ve oradan emekli oldum. Akabinde 15 yıl da bir özel bankada çalıştım ve ev ile iş arasındaki uzaklık sorunu nedeniyle bu sene ağustos sonunda tazminatımı alarak istifa ettim ve rahatladım. Bu 28,5 yıllık iş hatayım boyunca hamdolsun ki her iki bankada da özürlüymüşüm gibi davranılmadı, kamu bankasında terfilerimi de rahatlıkla ve hak ederek aldım. Ayrıca özel bankada şahsıma yapılan müdürlük teklifini bizzat ben kabul etmedim zira o bankada müdürlük yapmak açıkçası işime gelmedi bazı nedenlerden ötürü. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bankacılık mesleği eskiden evet yapılabilecek bir meslek idi lakin günümüzde bu sektörde öyle acımasız bir rekabet var ki işveren çalışanların insan olduğunu unutup "hep daha fazla, hep daha fazla" parolası ile insanı canından bezdirtiyor. İşverenden bankacının en fazla duyacağı söz "biraz fedakarlık"tır. İşveren hep fedakarlık ister çalışandan ama zam zamanı geldi mi kendisi pek fedakarlık yapmaz. Bizim mesleğin garip cilvelerinden biridir bu husus.

Bende özel bir bankada yeni başladım işe.Arkadaşlar benim sormak istediğim birşey var.Maaşlarımızdan yapılan kesintiler %40 ve üzeri raporlarda alınmıyormuş galiba.Bu konuda bilgisi olan varmı?Nasıl oluyor bu iş?

merhaba bende özel bir bankada operasyon destek yetkilisi olarak çalışmaktayım

bende emekli bankacıyım. bankacı olmaktan yana gururluyum. mesleğimi büyük bir zevkle yaptım ve malulen emekli oldum:):)

Bende özel bir bankanın genel müdürlüğünün bilgi işleminde çalışmaya başladım.

Arkadaşlar bende Ankara'da özel bir bankada (katılım) 6 aydır çalışmaktayım.
Belkide çoğumuz bilmeden aynı bankada çalışıyoruzdur.Ben ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI nda Balgat şubede çalışıyorum.Varmı Albaraka da çalışan acaba?
Hepinize buradan başarı ve mutluluk dileklerimi yolluyorum.Teşekkürler.

arkadaşlar ben şu an denizbank genel merkezinde mali işler grubunun uluslararası raporlama bölümünde çalışıyorum ve halimdende , işimdende çok memnunum çok şükür...

1 aydır yapıkredi adana bölge mudurlugunde calısıyorum herkese kolay gelsın...

merhabalar ben de 3 yıldır özel bir bankada çalışıyorum.
bu siteye henüz üye oldum ve bu kadar meslekteşımın oluşuna çok memnun oldum:)

meslektaşım ilk önce sana başarılar dilerim , bende 4 yılımı bitirdim bankada allah izin verir ise 1 yıl sonra emekli olurum, darısı diger arkadaşların başına diyelim,

NOT: lütfen herkes işinin kıymetinin degerini bilsin

bankacılık zordur. Allah yardımcınız olsun..

bende 1 yıldır Ankara balgat ta özel bir bankada (katılım bankası)nda operasyon servisinde çalışmaktayım.

bende bankada çalışıyorum Yapı Kredi Yatırım Takas ve Operasyon Bülümü'nde zor bir meslek işi bildiğinde kolay her bir işin zorlukları vardır değilmi arkadaşlar

merhaba bende bankacıyım ing bank cek senet merkezinde..

bende bankacıydım (hasta olmadan tütüne baslamadan once tütün yüzünden çıkısım verilmeden önce doktorun bana rapor vererek fislemeden once ) ama cıkarıldım ...

Selam arkadaşlar.bende eski bir citibank'lıyım .ama şuan başka bir yerdeyim.finans emeklilik 'teyim.

Üst Alt