Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Brakial pleksus lezyonu olan kim var?

@marto1
Öncelikle dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz oranlar prim gün ve sene fazlası ile var

Sonuçlar emg 5 mart çıkacak kader günüm

Birde boyun ve belden 27 mart mr çekilecek yani mart sonu tahminimce oranlar belli olacak

Boyun bel ne çıkar bilmiyorum. Kulak %12 kol içinde dediğim gibi hiç bir tahminim yok. Artık hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin.

Sağlık kurulunda işlemlerin başlaması 26 şubat mr için verilen tarih 27 mart tam 1 ay sonrası birde mr sonucunun alınması doktorun raporlaması derken tahminim nisan ilk haftası sonuç çıkar. Bu durum da 1 ay dan dçfazla süte sonra ben son raporumu kurula teslim etmiş oluyorum. Okuduğum bir yerde yanlış aklımda kalmadıysa raporlar en geç bir ay içinde kurula verilmek zorunda yazıyordu. Bu durum doğru mudur. Eğer böyleyse ben nasıl bir yol izlemeliyim. Dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Safuze
Öncelikle geçmiş olsun MR aynı hastanede mi? Aynı hastanede ise rica edip araya öne alınmasını isteyin. Aynı hastanede değilse bile benimde MR vardı 1 haftada sonuç alırsın dediler bir baktım 3 gün sonra SMS geldi MR sonucu çıkmış. 1 ay içinde rapor hastaya verilmesinden bahsediyor. Daha önceden ilaç reçetesi ilsç raporu zMar tahlil vs varsa onlarda kurula verin

@Kederli 303
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet aynı hastanede mr çekilecek. Randevu tarihi için rica ettim ama sadece en yakın bu zaman var diye bu şekilde işlem yapıldı. 2 gün sonra emg çekilecek gittiğimde tekrar bir daha söyleyeceğim. İnşallah dediğiniz gibi insaflı anlarına gelirde yakın bir zamana verirler. Allaha emanet olun.

https://i.hizliresim.com/XMjXP7.jpg
@marto1

Marto1 bugün emg sonucumu aldım. Doktorum yerinde olmadığı için p.tesi kendisine vereceğim bu sonuç ile herhangi bir yorumun olabilir mi acaba bu konuda yardımcı olursan sevinirim. Diğer benim durumumda olan ve değerlendirme sonucuna göre % kaç verilir sağlık kurulundan paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

@StratoS
StratoS bugün emg sonucumu aldım p.tesi doktora vereceğim. Senden rican sen de bir bakarmisin tespit sonuç kısmına göre ben sonuç ne çıkar tahmin edemiyorum. Durumum hakkında zaten bilgi vermiştim size şimdi son gülerim raporu teslim edeceğim ama çok merak ediyorum. Lütfen size zahmet bakıp bir yorum yaparsanız sevinirim. Bi arafa tüm rahatsızlığı olan her arkadaşıma buradan acil şifalar diliyorum

Safuze

Emg de durum tespit edilmiş. Yani sinilerin hasarı ilke ilgili somut bulgulara ulaşılmış. Bu bulgularla koldaki hesabın kasıtları tespit edilip puan verilecek.

Yukarıdaki yazımda da belirtmiştim, bana göre min. 40 alırsınız.

Hayat mücadelenizde kolaylıklar dilerim.

@StratoS
Dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Bir çok olumsuzluk yaşadığım özellikle şu dönemde aldığım en güzel şey sizin yazdığınız yorum oldu. İnşAllah dediğiniz gibi olur kulak içinde bir arkadaşımızın yorumlanmasın da sanırım %12 oran verilecek yani toplam 52 gibi olur eğer olursa buda benim emeklilik hakkını sağladığım anlamına gelir. Tabiki nihai sonuç kuruldan çıkacak hakkımda ve herkesin hakkında en hayırlısı olsun. Tekrar çok teşekkür ederim size. Allaha emanet olun.

Hepinize Allah kolaylık versin.

Benimde kızım doğum sırasında bu hale düştü maalesef sol kolunda sinir zedelenmesi var parmaklarını ve bileğini kullanabiliyor ancak dirseğini hiç hareket ettirdiğini görmedim kolunuda kaldıramıyor ama omuzdan kolunu hareket ettiriyor bazen

Şuan 1 aylık olan kızıma sadece fizik tedavi uyguluyoruz şuan da

Çocuğu bu durumda olup düzelen varmı acaba yada şuan tedaviler görenler

WaDa

Geçmiş olsun. Düzelen, ben :)

Benzer şekilde doğumda 5,5 kilo olmam sebebiyle doktor kolumu kırarak çıkarmak zorunda kalmış. Kolumu hiç kullanamıyor muşum.

Siz yine bilinçlisiniz. Bende fizik tedavi de olmamış ama ailem yinede kendi imkanları ile kullanmama teşvik etmişler. Sonra zorlu bir çocukluk hayatı sporla uğraşma, fizik tedavi süreçleri ile sonradan geliştirdim. Ama bir yere kadar.

Sinirler zarar gördüğü için bir yere kadar geliştirebiliyorsunuz. Kızının ölünceye kadar koluyla ilgili sıkıntısı olacak, üzgünüm. Ama normal hayatını emin olun ki tek başına ikame edebilir. Bazı şeyleri yapamaz ama bir yolunu bulur, üzülmeyin.

Ağrısı hep olacak, bu şekilde hayata karşı güçlü durmayı da öğrenecek.

Allah size ve ona sağlık versin.

mrb arkadaslar bende de aynı sorun raporum %60 dı taki emg girdim çıktım rapor yüzdem %41 düştü hadi onu gectim ehliyet için başvurdum saglık ocagı-hastane-saglık ilçe müdürlüğü sırasıyla gönderdiler saglık ilçe müdürlüğü SÜRÜCÜ OLAMAZ kararı aldı,,komisyonun yaptığı kapının anahtarını çevir dediler sol kolla cevirdim sag kolla olmadı H sınıfı sürücü belgem var raporda özel tertibatlı araç kulanır yazıyor beni çok üzdü bu iş ne yapacam bilmiyorum siz siz olun ehliyet değiştirmeyi düşünmeyinn SAĞ OPERE OBSTETRİKAL PALSY hastası

okidokiaga

Selamlar,

Ehliyetinizle ilgili itiraz edebilirsiniz. Geçmişte sonuçta H sınıfı ehliyeti size vermişler. Ayrıca %41 de sürücü olmamayı gerektirecek çok yüksek bir oran değil.

Ben olsam üzerine giderdim. Gerekirse mahkeme sürecine de girebilirsiniz.
Safuze

Durum nedir? Rapor işi ne oldu?

şuanda ilçe saglık kurulunun vermiş olduğu rapora itiraz ettim beni mersin büyük şehir hastenesinde toplanan kurula sevk etti stratos kardeşim üstüne gideceğim itirazdan da bir sonuç çıkmasa mahkemeye taşıyacağım ( emsallerin olması lazım ama ) % 41 oranımında düşme olasılığı varmış biraz önce saglık kurulundaki görevli söyledi rapor tarihim 2016 ,, şu ramazan gunu insanın morali bozmaktan başka işleri yok
ehliyet için gönderecekleri mersin b. hastenesi sadece karar verecekmiş rapor işi ayrıymış

evet ehliyet degişikliği için başvurdum yeni araç almak için ehliyetimin kodlu olması gerek dediler. saglık kurulundaki görevli bu raporun oranı düşer dedi

StratoS
İlk rapora itiraz sonucu 37 puan verilmişti. İkinci heyet 41 puan verdi. Şimdi hakem hastaneden randevu alacağım belli oldu hastane ama bayram sonrasına kaldı randevu işi benim endişem bunu ankarada düşürürler diye düşünüyorum. O yüzden inşallah 50 ye yakın bir oran verilir. Durum bu şekilde şimdilik. İnşallah hakem hastane birde düşürmez oranımı.

Safuze

Ankara bir sürü dava sonucunda düşürmüyor. Düşürmemeli... Bence 41 ile çıkarsınız. Hayırlısı olsun.
okidokiaga

Yanlış anlıyorsunuz. 2 rapor var. 1. Engelli Sağlık Raporu - 2. Ehliyet için Sağlık Kurulu Raporu

Ehliyet Sağlık Kurulu oran vermez. Kod verir ve oraya engelli sağlık raporunuzla gidersiniz, ona bakarlar...

Siz şimdi ne yapıyorsunuz?

ben şimdi Ehliyet için Sağlık Kurulu Raporuna başvurdum saglık kuruluna gittim komisyon sürücü olamaz diye karar aldı itiraz ettim

okidokiaga

Bir önceki sayfada Engelli sağlık kurulu rapor oranınızın düştüğünü yazmışsınız. O niye düştü, onu niye tekrar almak istediniz?

StratoS
Benim raporum da sürekli yazıyor. Bu bildiğim kadarı ile kontrol tekrar gerekmeyen rahatsızlıklara veriliyor. Bu durumda bana verilen 41 puan kesinlikle ankaraya bu şekilde gitmiş bile olsa benim beklentim son hakem hastaneden daha yukarıda bir oran olduğu için soruyorum aslında düşmemesi gerekiyor. Fakat il sağlık müdürlüğü. İtirazımda bir arkadaş abi oranın sınırda Aşşağı mutlaka çekerler dedi. Bu benim kafamı karıştırdı. Çünkü ben hizmet süremi fazlası ile doldurdum 6.100 çalışma günü ve 1996 sgk girişliyim. Burada düşürme olursa emeklilik olmasın diye mi yapılıyor bunu anlamadım. Kişinin oranı 41 çıkıyorsa bu zaten bir mağduriyetidir ve tanınan tüm haklardan ve hakedişlerden faydalanman gerektiğini gösterir. Örnek toplu taşıma. Engelli kartı. Gibi vs.. haklar için 41 puanı geçerli say iş emekliliğini istiyorum şartları doldurdum dediğinde 41 puanı çeksinler geriye bu çok saçma ve haksızlık. Bu gibi bir durumda tekrar itirazımızı nasıl ve nereye yapıyoruz bilgi verirsen çok sevinirim. İyi günler

StratoS evet raporum düştü 2013 yılında aldığım rapor %60 2016 tekrardan rapor almaya gittim ötv için aynı hastane raporumu %41 düşürdü hastaklıkta değişen bişey yok %41 lik raporla ehliyet için başvurdum saglık il müdürlüğü sürücü olamaz dedi ordakiler şunu söyledi bu % 41 lik raporumun oranı da düşebilirmiş anlıyacagınız kullanmadığım sag kolumu kağıt üzrerinde sağlam yapacaklarr hayırlısı bakalım ;)
Safuze il saglık müdürlüğünün rapor itiraz bölümüne gideceksin seni yönlendirecekler başka bir şehir hakem hasteneye orda olumlu çıkarsa tekrar başka şehirdeki hakem hastaneye asıl orası sana verecek istediğin şeyi örnek ben adanadayım beni mersine gönderiyolar mersinden olumlu sonuç alırsam antalya ya gidiyorum antalya son kararı veriyor he bide mersinden olumsuz sonuç çıkarsa mahkeme yolu artık

Safuze

Selamlar,

Eğer Ankara'dan düşürülürse, mahkemeye yolunuz açılıyor. Artık itiraz sürecini bence düşünmeyin. Dediğim gibi Ankara'nın hiç bir şekilde düşürmemesi gerekiyor.
okidokiaga

Abi 2016 da niye tekrar rapor almaya gittin? 2013 deki rapor ile ÖTV'siz araca başvuramadın mı? Ben anlamıyorum şu tekrar tekrar rapor istemelerini...

2013 teki raporda ötv vergi muhafiyeti ile igili bilgi yoktu almak için 2016 da basvurdum oran düştü

Strato kardeş mrb senın de sağ elde brakial plexus lezyonu var sanırım H sınıfı ehliyetimi yenilemek için sağlık müdürlüğünde komisyona girdim. SÜRÜCÜ OLAMAZ kararı çıktı anlatmıştım daha önce senin saglık il_ilçe müdürlüğünün raporunun resmini atabilirmisin

Merhaba arkadaşlar benimde sol kolumda doğuştan brakial pleksus zedelenmesi var 2 gün önce engelli raporu için bakırköy sadi konut devlet hastanesıne gıttım emg felan cekıldım heyete girdim kolum tam açılmıyor düz durmuyor bılegım donmuyor geriye gitmiyor omzum dusuk gucsuz kolum dıger koluma göre ince ve zayıf vs vs. fakat bu kadar kısıtlama olmasına rağmen rağmen %30 verdiler napmam lazım yardımcı olurmusunuz haksızlıga ugradıgımı düşünüyorum 23 yaşındayım ilk kez rapor almak için başvurdum

okidokiaga

Raporu ehliyet için verdim. Kopyasını da ilginç bir biçimde bulamıyorum. Bu yüzden atamıyorum size. Ama her engellinin değerlendirilmesi farklıdır. İtiraz edebilir ya da yeni başvuru yapabilirsiniz.

Mehmet18

Bu konuda doktorların sağlıklı değerlendirmesi çok önemli. Birde yaşının küçük olduğu da bir gerçek. Yani doktorlar, daha küçük, kolu gelişebilir diye de düşünüyorlar.

Önerim biraz zaman geçsin, yani 25 den sonra daha sakin bir hastaneye (gerekirse görece daha az kalabalık ilçe devlet hastanesine gidebilirsin) gidip sürece yeniden başlaman. Yeniden emg vb süreçlere girebilirsin. Ama özellikle ortopedi doktorunun iyi tetkik etmesi önemli O derecelere sakin ve iyi bakması lazım.

StratoS kardeş çok şükür ehliyetimi aldım birazcık gezdim (mersin-antalya) ama olsun sonucu iyi oldu mücadele etmek gerek engellide olsak

[FONT=sans-serif]@[/FONT]Mehmet18

Bu konuda doktorlar hata yapabiliyor keza senin gittiğin hastaneninde doktoru sana iş güzarlık etmiş.

bir kere sana %40 rapor vermeleri lazım bu hususta itiraz edeceksin bizim rahatsızlığımız yasal olarak engelli ölçütlerinde tanımlıdır.

lütfen konuyu bilen ve işi bilen insanlar cevap versin sen sakın ümitsizliğe kapılma senin yazdıklarında Min 45 alman lazımdı.

gençmişsin gelişim miş falan bunlar hikaye o kol 25 ten sonra asla iyileşmez anca geliştirebilirsin

şimdi gelelim hakkını aramaya kardeşim aynı şekil tanımladığın üzere benimde sol kolumdan rahatsızlığım var yaşım 33

ilk raporum %50, 2005 ikinci raporum %60 2007 (haydarpaşa numune) üçüncü raporum ise vergi inidirmi 2014 %45 (ümraniye devlet hast)

yapacaklarınız nedir itiraz edeceksin hakem hastanesi talep edeceksin oda ümraniye devlet hastanesi seç ya da numune tavsiyem ümraniye nöroloji böl.

senin rahatsızlığın sürekli ve kronik bu hususta bölüm doktorunla konuşacaksın yapamadığın şeylerden bahset askere alınmadığından bahset var ise askeri raporları göster bölüm doktoruna,iş vermiyorlar diyeceksin olay bu.

yaş mış ıvır zıvır mı bunları kafana takma

ben senin gibu şu forumdan bu başlık altında 100 kişiye %40 ve üzeri rapor aldırdık sadece yönlendirmelerimizle çünkü bunu ben yaşadım ve biliyorum.

rapor alma amacın iş,EKPSS,Vergi,ulaşım,kart svs önceliğin iş ve ekpss olsun ordan yürüdükten sonra yolun açılır.

rapor konusu en sıkıntılı husus vergi indirimi o iş şuanlık boşver amacın iş ve ekpss olacak

burdan bana mutlaka yaz

@marto1 Abi bugun ilçe sağlık müdürğüne dilekçe verip itiraz ettim 1 ay içinde baska hastaneye yönlendirilcekmişim ama dediğin gibi galiba bakırköy doktor sadi konut hastanesindeki doktorların iş güzarlıklarına uğradım nöroloji doktoruna durumumu anlattım iş bulamıyorum beden işciligi yapamıyorum kolumu tam kullanamıyorum alaycı bi şekilde evet görebiliyorum dedi sonra fizik tedavi doktoruna girdim oda bi kaç hareket yaptırdı elini arkaya götür kolunu aç goğsüne getir vs vs fakat gösterdiği hareketlerin çogunu yapamadım ve bana senin kolun baya kısıtlıymıss yaa dedi ve ben ordanda cıktım sonra ortopedi doktoruna gittim fakat barkod almamısım muayne etmedi hemen barkod alıp tekrar odasına girdim oda ya senin sorunun sinirsel ortopedik bişey deil nöroloji doktoru muayne etmiş zaten seni dedi fakat ben kolumdan 4 ameliyat geçirdiğimi elimde ekpkrizlerin oldugunu ve ameliyatları ortopedi doktorları tarafından yapıldığını belirttim öle deyince tmm bakıcam dedi öle baştan sağma baktı ve sonra heyet odasına girdim 2 gun sonra sonucunu e devletten bakabılırsin deyip cıkarttılar ve %30 vermişler oranı fizik tedavi vermiş raporda öle yazıyor yani ortada bi iki yüzlülük bi samimiyetsizlik var yazık günah ya :(
@StratoS kolumun gelişebilecegini daha sanmıyorum doktorlar gelişebilir düşüncesiyle rapor verseydi süreli verirdi süresiz verdiler burda başka bişey var bi adaletsizlik var benim kolum gercekten ince açılmıyor 4 ameliyat geçirdim fizik tedavi gördüm olmadı değişmedi emin ol keske iyi olsaydı ben bu raporu almak durumunda kalmasaydım ama malesef hayat şartları beni bu yola sürükledi

@marto1 abi emg sonucumda böyle yazıyor bir bak istersen;

Bu incelemede sol brakial pleksus üst ve alt trunkusları gösteren lateral ve medial antebrakial kutanöz sinir duysal yanıtları elde edilememiş, Orta trunkusu gösteren süperfisiyal radial sinir duysal yanıtı düşük ve amplilüdlü olarak elde edilmiştir.

İğne EMG'sinde sol brakial pleksus innervasyonlu kaslarda kronik dönem nörojen tutulum bulguları saptanmış, Aktif spontan denervasyon gözlenmemiştir.

Bulgular sol brakial pleksusta kronik dönem parsiyal aksonel hasar ile uyumludur.

[FONT=sans-serif]@[/FONT]Mehmet18

selam mehmet öncelikle geçirdiğin 4 ameliyat için geçmişler olsun.

itiraz etmekle iyi etmişsin %30 nedir ya insanla resmen billur geçiyorlar. ya arkadaş bu raporları bebeklere veriyorlar ya bebek ya daha 3 aylık bebek %40 rapor alabiliyor bakım ve yardım alabilmek için :mad:kusura bakma serzenişim sana değil genelleme yapmıyorum ama ulan nasıl bir memleket olduk doktoru doktor değil ,öğretmeni öğretmen değil yani bu kadar tembel bu kadar işten kaçan bir toplum olduk tembeliz abcim tembel resmen cahillik akıyor bu doktorlarda yani sen gene iyi dayanmışsın.

Bunları kafayı takma abicim bu işi çözeceğiz nasıl mı doğru adımlarla nokta atışlarla :)

Yani benim bildiğim sadi konuktan rapor alan arkadaşlarımda oldu ama ilk defa boyle bir şey duydum düşük oran vereni.

neyse ortapedi doktor bir konuda haklı bu rahatsızlık nörolojik bir rahatsızlık doğuştan değil doğum esnasında kollarda sinriin zedelenmesi sonucu oluyor ingilizcesi brakial pleksus (doğumun zorlu geçtiği süreçlerde oluşan bir durum)sinir zedelenmesi olduğundan direk nöroloji bölümüyle alakalı sizi nasıl ortapedi doktoru amelyat etmiş anlayamadım.

askerlik durumun var mı ?onlardan alabileceğin bir rapor ya da elverişsiz raporu (ekprizlerinle) işin seyrini değiştirebilir.

bir de hocam fizik tedavi veremez bu işte hata var nöroloji bölüm başkanının vermesi gerekir ben doktor değilim ama konu benim ilgim ve bilgim dahilinde ortapedi ve fizik tedavi anca nöroloji doktorona görüş bildirebilir sizin rahatsızlığınız sonuçunu veya rapor oranı için karar veremez veya çıkartamaz nöroloji doktoru ne derse başhekim onu uygular resmen katakülli olmuş size geçmiş olsun.

neyse olan olmuş zaman ve psikolojik olarak biraz yıprandınız ama takmayın bu iş hallolur.

itirazlarınız sonucunda başka bir devlet hast seçerseniz mutlaka ama mutlaka nöroloji doktruna görünmeniz gerekiyor

Üst Alt