Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız engelli ile evlenir miydiniz?

herkes suan böle düşünüo aşık olsam elenirdim filen dioda aşık olmazdınız bence küçümseyerek bakardınız bende şimdi öle diom ama engelli olmasaydım ewlenmezdim die düşünüom kendimi diğer insanların yerine koyunca

Çok haklısın Firuze,en açık ve net olanı sen söyledin.

Başlığa dikkat ettim de,ordaki varsayımın sevimliliğinde takılı kaldım..."engelli olmsaydınız"... Hım... Yani 30 sene ömür geçrdiğim,kimliğime yapışan olumsuzluğu yok sayarak cevap verecek olursam, evlenirdim...Benim gibi seven biri çıkacaksa hele de karşıma, yıldırım nikahıyla evlenirdim... 8) Kendime aşığım galiba... :) Lakin şu şartlarda "naslaaa!!!" 8)

evlenmezdim...tıpkı ben engelsizken hayaller kurduğumuz ama ben engelli olunca arkasına bile bakmadan suçu sadece ailesine atıp kaçan sevgilim gibi...dürüst olmak lazım.kesinlikle sağlam birini seçerdim :(

Benim için buna, bir anda basit bir şekilde cevap vermek oldukça zor.
Ben engelli değilken, engelli biriyle arkadaşlıgım olmadı.
engelli birilerini bile görmedim dersem yalan olmaz, ozamanlar sandalyede gördüğüm 2 kişi olmuştur...
Onun dışında çalışmaktan kendime bile zaman ayıramazdım.
Engelli biriyle evliliğe gelince, seversem - aşık olursam - sevgiyi görür alırsam neden evlenmezdim ki.

Ama artık çalışmak kendimi parçalatmayacak biri olsun isterdim tabii, tek şartım,.. sebebim bu olurdu - olucakta...
Şimdiye kadar hiç bir engelliden buna benzer bir teklif almadım, kimden böyle bir teklif aldıysam, hastalandıktan sonrakiler de hepsi saglıklı kişilerdi.

zaten nişanlıyım, üç yıldır nişanlım engelli değil.
Ve beni engelli olarak görmediğini söylüyor ben kendimi kötü hissetsem bile o gayet rahat oldugunu söylüyor, ben sandalyede görünmek istemiyorum ama o bunun onu rahatsız etmediğini bana söylüyor.

Şimdi bende böyle düşünüyorum, beni engelli iken birisi sevebiliyorsa bende sevebilirmişim demekki..

valla hiç kimse kızmasın ben benim gibi biriyle hayatta evlen mezdim yada açıkça söylemek gerekirsede büyük konuşmayıda sevmem ama engelliyle evlenmem ve şimdiden diyorum ki benimle evlenecek kişinin halinede acırım
:D
saygılar...

sevgi ve saygı olduktan sonra benim açımdan sorun yok
ama bunun söylediğim gibi karşılıklı olması lazım karşımdaki insan buna kendisini mecbur gibi hissettiğini düşünürse ona da gelmem hiç kime bir şey için mecbur değildir.

Merhabalar...

yazdıklarınızın hepsini olmasada bir kısmını okumaya çalıştım ve darmadağın oldum!
ben bir engelsiZim ve engelli biriyle yaklaşık 1 yıldır beraberim!
ben 24, aşkım 27 yaşında ve ciddi bir beraberlik içerisindeyiz.
Ama şu son günlerde bizi bilen arkadaşlarımdan aldığım tepkiler öyle kafamı karıştırır hale geldiki korkmaya başladım hatta 'acaba yapamıcak mıyım?, acaba ilerde mutsuz mu oluruz?, acaba onun bu durumundan dolayı yükleneceğim sorumluluklardan ilerde bıkar mıyım? ' demeye başladım ve gelgitler yaşamaya başladım. İnsanlardan aldığım olumlu yada olumsuz her tepkide etkilenir hale geldim.

Diceksiniz ki seviyorsan gelgit olmaz.Hayır öyle deil işte.Bütün özellikleri eğitimi,kültürü,şusu busu ayrı bir konu,engeli ayrı bir konu.Onu evet seviyorum! bu durumu bile bile kabul ettim.Bu yüzden 4 4 lük bir insanı terkedemem dedim.

Ama hani gerçekçi olduğumuzda sevgi bi yere kadar,mutlaka bitecek diyoruz ya! işte o zaman onun bu engeli gözüme görünür ve huzursuz mutsuz olur ve onu da mutsuz eder miyim?
işte beynimi kemiren düşünmekten psikolojimin bozulma derecesine gelen nedenlerim bunlar. Kimse ilerisinin ne olacağını bilemez? İçimde sanki sürekli bir melek birde şeytan konuşur gibi.
Ama galiba benim onun engelini son damlasına kadar ,çok iyi derecede kabul etmem lazım ki her vurduklarında yıkılmamam lazım!!!

Bu konu içerisinde sizlerle bunu paylaşmak istedim.

Hepinizin Allah yar ve yardımcısı olsun.
Sevgiler...

sevgili ela
bu hayat size ait. genelde böyle özel durumlarda başkalarının fikirlerini önemsemeyin rica ederim. çünkü bu işin içinde olan sizsiniz. diğerlerinin bu konu üstüne söyleyebilecekleri hiç bişi olamaz inanın.

sakatlık, ayrı bir kurguyu gerektirecek kadar "yeni bir canlı türüyle karşılaşmak" demek değil!
sakat olmayan birisi için de gelecekte bişi öngörülemez. bu konuda geleceğin ne getireceği konusunda kimse garanti veremez size. bu yüzden sakat bir insanla kurulan evlilikte de geleceğin ne getireceği konusunda garanti verilemez. bunun da garantisi yoktur.
evlilik, iki kişilik bir yürüyüştür. ve nereye kadar gideceğini belirleyen de budur. sorumluluk iki kişiye aittir yani.
karşımızdaki bir insan. insana özgü tüm özelliklere sahip bir kurguyu gerektirir bu.
sakat olmayan insanlarla olan evliliklerde de olası çözümsüzlükler var inan! evlilik kollarla,bacaklarla,gözle ve kulakla gidebilen bir süreç olsaydı inan gunumuzde o kadar ayrılıklar olmazdı.
fakat bana ilginç gelen onca mutsuz evliliklerde bedenin durumunun gundeme bile gelmiyor olması. yaşamla baş etmenin gereği olarak bir bedene atıf yapılmıyor o evliliklerde. onca endam ve saygın beden bi anda çöpe atılabiliyor!
ama sakatlar söz konusu olunca insana ait tüm özellikler göz ardı ediliyor sadece bir bedene atıfta bulunuluyor.
bakınız evlilik iki kişilik yürüyüştür. ve paylaşımdır. bu paylaşımı etkileyen ve belirleyen şey, sadece bir beden değildir. olamaz da!
merak etmeyin ev işlerinizde size sağlam bir erkek yardım etmeyecek:)
ya da tuvaleti ve banyoyu kendisi yıkamayacak. suyunu kendisi almaya üşenecek. pazara gitmeyecek.
bebeğinizi tek başınıza büyüteceksiniz. ailesiyle uğraşacaksınız yine. yine bir kayın valideniz yanı başınızda olacak. ailesi yine size karışmaya devam edecek. sizin duygularınızla değil parasını nasıl artırmanın hesabını yapacak yine. evinizde nasıl geçineceğinizin hesabını yapacaksınız. size saygı gostermeyi unutacak.
ayrı gezeceksiniz. evde kalınca paylaşacak şey bulmakta sorun yaşayacaksınız. sizin önemsediğiniz şeyelr dikkate alınmayacak. ve siz yine bunları konuşurken size fikir verilecek.
herkes konuşacak. kafanız karışacak.
aksi mümkün değil mi? mümkün tabi ki... uğraşacaksınız. onu da çocuğunuz gibi buyuteceksiniz ve belki de semeresini de goreceksiniz.
belki o gün geldiğinde yıpranmış ve kendi hayatını çoktan unutmuş bir canlı olarak karşımıza çıkacaksınız.
etrafınızda "sakatlarla nasıl yürünüyor ve nereye kadar?" diye bakmak yerine evliliklere bakınız. bu size yeterli bilgiyi verecektir.
unutmayın bu hikaye size ait. ve hiç bir hikaye evlilik söz konusu olunca birbiriyle bağlantılı değildir.
çünkü her evlilikte birlikte yuruyen iki kişi, dunyada bu işe soyunan "ilk iki kişidir".
bu hikaye size aitse size düşen bu hikayede ne aradıgınızdır.
"aradığımı buldum" diyorsanız eger!
artık sizlere gerekli olan sorumluluk duygusudur.
çünkü evlilik bir sorumluluk ister.
bu hikaye bir gün olumsuz bir şekilde biterse anlayın ki suç ikinize aittir.
bunu başta böyle kabul ederseniz sorunun sebebi olarak bir kişiyi görmez birlikte adım atarsanız böyle bedensel mazeretlere baştan sıgınmazsınız...
çünkü benim bildiğim tüm olumsuz yuruyen evliliklerde bişi ters gittiğinde hemen bir mazerete rahatlıkla sıgınılabiliyor.
burada sakatlar için sakatlık mazeretken başka yerde başka sebepler mazeret oluyor.
evliliklerde gerçekçilik, insanın butun geleceğini bilmeyi gerektirir!
yani karşındaki insan nasıl biridir? sizle ne kadar yuruyebilecek? siz onunla ne kadar yuruyebileceksiniz? olası sorunlar olacak mıdır? siz bu işe koyulan iki kişi bu işi başarabilecek misiniz?
sizin aradığınız şey şu an boyle bir gerçekçilik bence!
ve hakikat şu ki size bu konuda kimse yardımcı olamaz.
sakatlarla olan bir yaşam farklı bir yaşam değil inan:)
her ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar!
nasıl bir fark olabilir? mesela sağlam biri banyoyu berbat halde bırakır:)
ve her işini tek başına goruyor olur:)
sakat bi insanın banyosuna yardımcı olursunuz. ama burada sakat bagımlı muhtaç olur!
bence sizin yapmanız gereken, bir insanın nereye kadar bagımlı ve bagımsız olabildiğini tekrar incelemeniz. ve evlilikte "nereye kadar varsınız?" buna cevap bulmanız:)
kendi sınırlarınızı bir listeleyiniz. bu sınırlarınızı sevdiğinzie hatırlatınız.
onun da sınırlarını öğreniniz. karşılıklı olarak sınırlara saygı duyunuz.
ve unutmayalım ki bu sınırları da insanın kendisi tayin eder. ve bunları sizden başka kimse bilemez!
eğer siz ben onun işlerini yapmam derseniz bence sadece sakatları değil sakat olmayanları da iyice tartınız derim. eger evlilikte bir paylaşım olması gerektiği inancınız varsa da derim ki: neleri paylaşabilirsiniz?
sadece bir bedeni mi? sadece bir evi mi? sadece ev işlerini mi?
buradaki sınırlarınızı da belirleyiniz. ve karşınızdaki insanla ne paylaşabilirsiniz? bunlar size yeterli gelecek mi?
olmazsa olmazlarınızı belirleyiniz.
inanın gerisi teferruat ve sadece sizi ilgilendirir.
bir gun tuvaletini yapamıyor diye bıkmanız gibi bişi söz konusu olursa eğer bu da sakatlığa bağlı değil. ve siz hayalci takılmışs sayılmazsınız!
çünkü sevgi biterse bu sakat olmayanlar için de geçerli:)
sevgi bittiğinde siz zaten o kişiden de bıkmış olacaksınız. fakat evliliği sadece robotvari gotureceksiniz. burada yanımda "bıktıgım kişi sakat değil saglam olsun" diyorsanız o zaman işte bence vazgeçiniz bu işten!
sevmeseniz de bir sakatla yaşayabilir misiniz? diğer evliliklerde olduğu gibi sevgi olmasa bile yaşayabilir misiniz?
yani başa döndük şimdi:)
gundelik hayatınızı ne kadar götürdüğünüzü siz bilirsiniz. bugün bıkmıyorsanız yarın bıkmazsınız:) ama bunu da en iyi siz bilebilirsiniz:)
size nasihatte bulunanların yaşamlarını tartın bence!
size nasihat etmeye gelince bol bol konuşan insanlar kendi hayatlarında neler çekiyolardır.
fakat işte sorun durust olmakta!
sanki hiç bir sorun yokmuş gibi kendilerinde!
hayatı sadece bir bedene indirgiyolar!
tek başlarına adım atmışlar gibi üstelik!
gören de karşımızda her işini tek başına yapabilen "yeni bir canlı türü" var sanacak:)

Zor işler bunlar, kimse başına gelmeden bilemez.

Yarın ne olacağını bilemediğimiz gibi, böyle bir seçimi yapıp yapamayacığımızıda bilemeyiz.

Ela nın da dedıgı gıbı kafada soru ısaretlerı ucusacaktır tabıkı karsısındakınınde tıpkı benım ucustugu gıbı bı engellı olarak uzun suredıgın gorustugum bıtanemle cok guzel gıden bı ılıskımız var ama bende soruyorum kendıme ya sevgı ask bıterse dıye supheyle yasanmaz ama bunları dusunmedende olmaz. ha ben olsam evlenırmıydım boyle yureklı kısılerı gordukce tabıkı evet. velhasıl allah herseyın hayırlısını versın hakkımızda.

ben engelli biriyle evlenirmiydim. büyük konuşmak istemem ama evlenmezdim bu kendimi yüksek gördüğüm için değil elbet. aşk başta güzel gelir ama araya başka sorunlar girmeye başlayınca aşlk fln kalmıyor. evliliği yaşamış biri olarak bunu çok iyi biliyorum. nefis var unutmayın bugün toz pembe görünen şeyler bi gün hayatınızın en kötü zamanları olabilir. ben engelli değilim ama hastayım buna rağmen sağlıklı biriyle evlendim. buna rağmen kimse onu yanıma yakıştırmadı. yani nefis bu bi yerde etkiler bizide. o yüzden evlenmezdim heralde.

Engelli olmasaydınız, engelli birisiyle evlenir miydiniz sorusuna, engelli olmayan bir kadın olarak cevap vereyim.
20’li yaşlardayken bu soruya muhtemelen hayır yanıtını verirdim. Gencim, güzelim, sağlıklıyım, eğitimliyim, ne diye engelli birisiyle evleneyim ki. Eşim yakışıklı olsun, uzun boylu olsun, hiçbir engeli ve hastalığı olmasın, iyi eğitimli olsun, parası pulu olsun, kaşlarında kare olur ise olsun, gerdanında bir beni mutlaka olsun… şeklinde taleplerim olurdu, nitekim de oldu. Talep ettiğim gibi birisini buldum mu buldum. Bilin bakalım başım göğe erdi mi? Mutlu oldum mu? Iııh. Yukarıda saydığım özelliklerin hiçbirisinin mutlu bir evliliğin ön şartları olmadığını yaşayarak öğrenmek gerekiyormuş. :cry:

Erkeklerin çoğunun damızlık boğa işlevi görmenin dışında evlilik kurumu içerisinde hiçbir halta yaramadıkları konusunda Kalem’in görüşlerini can-ı gönülden destekliyorum. :lol:
Evliliğin, legal bir şekilde çocuk dünyaya getirmek dışında faydalı ve iyi bir kurum olduğunu da düşünmüyorum. Tanık olduğum tek tük istisnalar dışında insanlar, özellikle de kadınlar hayatlarını cehenneme çevirmek istiyorlarsa buyursunlar evlensinler diyorum.
Kendi adıma “evlilik” sözcüğü tüylerimi diken diken ettiği için, sevdiğim bir insanla bir arada olmayı “hayatı paylaşmak” olarak adlandırayım. (Evlilik sözcüğüne duyduğum antipatinin en büyük nedenlerinden bir tanesi medeni kanundaki boşanmayı zorlaştıran hükümlerdir. Ortada şiddetli geçimsizlik olsa dahi, taraflardan birisi boşanmak istemediği takdirde, buyurun cehennem azabına!)
Engelli birisiyle hayatı seve seve paylaşırım. Engel onun engeli. Bedensel bir engel onu sevmeme ya da hayatımı onunla paylaşmama ne diye engel olsun. Yirmili yaşların aptalca talepleriyle mutluluk ve birliktelik olamayacağını acı deneyimlerle gördükten sonra karşı cins ile ilişkilerde benim için en önemli şeyin ruh ve beyinlerin uyuşması, anlaşması olduğunu kavramış bulunmaktayım. Aşık olmuşsanız ve hele bir de tenlerimiz uyuşmuşsa, değmesin yağlı boya.
Kükremiş sel gibiyim, engelleri çiğner aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım şeklinde sevdiğimin engeli vız gelir tırıs gider. :D

Sevgili kalem eline, yüreğine sağlık
O kadar güzel ve güncel açıklamışsınki benim göremediklerim yada görüpte kabul edemediklerimi göstermişsin bana.

Çok doğru söylüyosun engelliler 'yeni bir canlı türü değiller!'.Galiba bizler olayı farklı gibi algılamaya çalışıyoruz.Benim aşkımda herkes gibi! her işini kendi görüyor, 2 bacağınında protez olmasına rağmen.

Evet diğer insanların biten evlilikleri asla bir bedene dayandırılmıyor.Engellilerde böyle bişey söz konusu olduğunda ise bunun nedeni sadece bedene dayatılıyor.Benimde korkum Sadece eğer gelecekte evliliğim (Allah yazdıysa bozsun) sırf bu nedenle! biterse işte o zaman kahrolurum. :(
Onu çok seviyorum. Onda normal insanlarda olmayan bir çok güzel özellik, sağlam karakter yapısı ,insani yapısı ve dahası var.

Allah'ım inşallah hakkımızda hayırlısını nasip eder.
Ama bu konuda insanın kendini , çevredeki sesleri aşmasının en güzel ilacı Zamanmış.

Sevgiler...

Yeterli eş, dost ve akraba izlenimlerime dayanarak evlilik için aranması gereken İLK ve TEK şartın AHLAK olduğuna inanıyorum. Ne aklı, ne boyu posu endamı.. ne cüzdanı ne eğitimi ne de o yerlere göklere sığdıramadığınız kocaman aşkınız aynı çatı altına girdikten sonra hiçbir şey ifade etmiyor.

Kala kala elinizde bir ahlakı kalıyor hayatınızı yaşanılabilir kılan. Sayacağınız hiçbir değerle kıyaslanamayacak ölçüde kıymetli olan tek şey insanın ahlakıdır. Ancak ahlaklı bir insanla huzur içinde sağlıklı bir iletişim kurarak hayatı paylaşabilirsiniz. Böylesi bir insanı sevmeme gibi bir lüksünüz ise hiç yoktur notrdamın kamburu dahi olsa..

SEVGIM HERSEYIN ONUNE GECER EVLENIRDIM NEDEN EVLENMIYIMKI BENCE SEVGI OLDUKTAN SONRA BEN ONU BASIMIN TACI YAPARDIM HANI DIYORLAR YA ENGELLI INSAN YUK OLUR BEN SALAM INSAN OLSAYDIM DEGIL YUK ONUN AYAGI KOLU GOZLERI YOLDASI OLURDUM BEN BU DURUMDA GENGELLI COCUK ALMAK ISTIYORDUM AMA YUZUME KAPILAR KAPANMISTI... :cry:

empatizan'ın

"......Erkeklerin çoğunun damızlık boğa işlevi görmenin dışında evlilik kurumu içerisinde hiçbir halta yaramadıkları konusunda Kalem’in görüşlerini can-ı gönülden destekliyorum. :lol: ......"

sözlerini şahsım ve tüm erkekler adına "ŞİDDETLE KINIYORUM"...

daha önceki yazılarımda....engelli biriyle evlenirdim diye düşünüyodum...çünkü hayat paylaşmaktan ibarettir...acıyı tatlıyı hüznü sevinci herşeyi herşeyi hayata dair ne varsa tek bir yürek olarak bedenin vermiş olduğu değil ruhun vermiş olduğu hislerle!!!ama değişti düşüncelerim ne yazıkki çok üzgünüm...ENGELLİ BİRİNLE EVLENMEM BÜYÜK SÖZÜME TÖVBEneden nasıl değişti duygu ve düşünlerim....bilemiyorum...burası tartışılır ama herkes herşeyin en iyisini ister...insanın kalbi güzel olsun ama....çok karışık şuan düşüncelerim...bocalıyorum ama gönlüm engelli bir insanla evlenmemekten yana değil artık hiçbir zaman için...
tabiki hayatın garantsi yok engelsiz diye evlenirsin 3 ay sonra bir kazaaaaaaaaaaaaa adam yada kadın felç...hayat bu ya hiç bir şeyin garantisi yok....o zaman napıcam bırakıcammı hayır....sonuna kadar varım ölene kadar hayat yoluna evet dediğim adamla hayatımı sürdürüücem ama ENGELİ VARSA ÖNCEDEN BİLE BİLE LADESLEMEM ARTIK.... artık diyorum çünkü düşüncelerim değişti 180 derecede....
BELKİ AŞIK OLURSAMM BELKİ BENİ SEVDİĞİNE %100 İNANIRSAM İKİMİZ İÇİN HERŞEYİ YAPARIM.... ONUN DIŞINDA ENGELLİ BİR İNSANLA EVLİLİĞİ DÜŞÜNMÜYORUM AÇIK VE NET KARARIMDIR

.......

evlenirdim.yeterki aklı ve kalbi engelli olmasın...

valla ben evlenmezdim ve engelli olmama ragmen gene evlenmem bir evde 2tane engelli olmaz biri saglam olsun :) bide ideal vucutta sahip olsun yeter bana :D ckmu sey istiyorum acaba?

ESAT DÜŞÜNEDE KATILAMICAM BİR EVDE İKİ ENGELLİ OLMASI...BU BİRAZ BENCİLCE GELDİ BANA....HEMŞİREYLE EVLENMİCEKSİN....SANA BAKMAK İÇİN YADA SEN ONA BAKMAK İÇİN EVLİLİK OLMAZ....SAÇMA BİR DÜŞÜNCE SENİNKİ SEN GİBİ İŞTE :lol:

slm

kendimi tanıdığıma inanarak söylemeliyimki eğer dünyaya engelsiz bir insan olarak gelseydim engelli bir insanla evlenmezdim.burnu havada bir insan olurdum.engelli olmanın nasıl bir duygu olduğunu da anlımazdım.çünkü yaşamayınca insan anlıyamıyor

hayat

ben öncelikle herkese slm diyorum sağlam olupta engeli biriyle evlenen bi çok kişi biliyorum evet bazıları arasında problemler cıkıyor ama bazılarıda gül gibi gecinip gidiyorlar örneyin benim tanıdığım bi arkadaşım ortopedik engeli bi bayanlan evlenmiş gayet mutludurlar aileleri bile destekliyor bayanın sadece diz altı protez kulanıyor yani merakımdan bi defa sordum nasıl oldu dedim arkadaşa oda döndü kardeşim insanın önemli olan kalbinin engeli olmaması her insan sakatlanabilir hayat bu kimsenin garantisi yok dedi ve beni örnek güsterdi sen bugüne kadar sağlamdın ama ne oldu ani bi kazada bacaktan sakatlandın kendini bilen insan bazı şeylerden ibret almalı ve hiç bir zaman insanın eksikjliğini gürmemeli ve o kişiye söylememeli diye karşılık verdi ve ben o arkadaşımı gercekten candan kutlarım mutlu olmalarını dilerim

Sesiz dedigin cok dogru ama cok buyuk sans gerektiriyor onun icin ...

Mutlaka iyi olan yurekli olan insanin aklina ve yuregine bakan vardir
ancak azinlikta oyle olanlar yuzde yirmi belki ...

Boyle bu sekilde kabul ederek ve yurege akla bakanlar var onlar cok
buyuk saygiyi hak ediyorlar cevremizde varsa oyleleri hep destek
olmakta fayda var onlara...

kuzey haklısın kardeşim ama %20 bi oranda az deyil sonuçta yaşamın varlığını güsteriri bugün %20 ise ilerideki zamanda fazlalaşa bilirde bizimde elimizde geldikce bunu insanlara his etirmemiz sonucta engelide olursak insanız bu bi gercek ve herkese kabulendirmek gerek zor ama önemli olan zoru başarmak

Engelsiz olsaydınız engelli ile evlenirmiydiniz?

Bir engelli olarak Şuan ki fikrime göre kesinlikle evlenirdim.

Eğer engelli olmasaydım ne düşünürdüm bunu doğrusunu söylemek gerekirse hiç bilmiyorum.

Fakat; Benim için karşımdaki insanın, benim için hissettikleri ve benim karşımdaki insan için hissettiklerim önemlidir. Benim için aşkta ENGEL yoktur. Aşk, sevgi; gönül işidir. Bunun için bir insanın engeli evlenmesine engel değildir diye düşünüyorum yeter ki aralarında aşk, sevgi, saygı olsun.

Bir zamanlar;
Leyla ile Mecnun’un yaşadığı zamanda ki dönemin padişahı Leyla ile Mecnun’un aşklarını duymuş. Çok merak etmiş ve Leyla ile Mecnun’u saraya çağırmış Leyla ile Mecnun saraya gelmişler. Padişah bir Mecnun’a bakmış boylu poslu yakışıklı bir delikanlı birde Leyla’ya bakmış zayıf cılız fazla güzel olmayan bir kişi padişah sormuş; Mecnun’a; Sen bunun neyine yandın Mecnun ise padişahım siz onu birde benim gözümle görseydiniz hiç böyle demezdiniz demiş.

Bundan dolayı Kimin ne düşündüğü değil bizim ne düşündüğümüz önemlidir. Benim için gerçekten sevdikten sonra sevdiğim kişinin engelli olmasının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan karşılıklı olarak fedakar olmak her türlü zorluklara göğüs gererek gerekirse aşkı için yüreğini her şeyini ortaya koymaktır.

Arkadaşlar biraz kibarlık yapıyo canım gerçekte hiçte öyle deyil Şimdi biz durumun farkındayız ya ondan masum yalanlar bunlar şuan bile karşı cinsimizle arkadaşlık kurmaya çekiniyoruz Biz burda kader arkadaşları olsakbile açabalarla yaklaşılıyor önyargıları kıralım lütfen Şuan bile xbirinden bir byana sizden hoşlandım dese nedersiniz sağlıklı olsaydımı düşünmeyin bide burdan yakın buyurun aynı kaderi paylaşan olsun nedersiniz???

engelli olmasaydım

ben engelli olmadan önce bana bu soru sorulsaydı hiç düşünmeden seversem evet derdim hemde gerçekten evlenirdim.ama şimdi ben engelliyim ve bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum bu nedenle cevabım hayır arkadaşlar kimse kendini kandırmasın bizi aşk falan kurtarmaz OLMAZZZZZ.

Üst Alt