Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız engelli ile evlenir miydiniz?

Arkadaşlar bence bu kadar tartışmanıza gerek yok son noktayı ben koyayım isterseniz benim hiç bir engelim yok olmadı da ama kesinlikle engelli ya da degil gibi bi ayrım yapmazdın insnı sevdikten sonra hiç farketmez ileride ne olacagı belli olmaz belki bi kazada bende engelli olabilirim bunu da düşünmek lazım arkadaşlar hepinize acil şifalar diliyorum

angaralı arkadasım son noktayı koymuş :wink: böyle düşünmen çok güzel.seni tebrik ederim.iyi niyet sahibi insanlar her zaman mutlu olurlar.önemli olan bizim niyetimiz...06ankaralı06 Allah gönlüne göre versin arkadaşım...

mrb arkadaslar engellı olmasaydım engellı bırıyle tabıkı evlenırım neden evlenmıyeyım ama suda var engellılerın dunyasında dusuncelerınce ben engellıyım evleneccegım ınsanda engellı olsun ıstıyorlar bu sekılde daha ıyı anlasabıleceklerını dusunuyorlar en azından benım yasadııgm kentte bu dusunce bolyle

hayatdaki sartlar neyi gosterir kimi için belli olmaz evlenmem diyenler olur elbet buyuk konusmus olurlar asık olsuktan sonra insan gozu kararıyo zaten hersey ona vız geliyo kimileri kabul eder kimileri kabul etmez o herkesin dusuncesi sevdikten sonra asık olduktan sonra neden olmasın
sevgiler

ENGELLİ OLMASAYDIM ENGELLİ BİRİNİ SEVMİŞ OLSAYDIM TABİKİ EVLENİRDİM.NEDEN EVLENMEYEYİM?

Şekilci bir dünyada, biler bile şekilci olarak yaşıyoruz.
Uzun süre ilişki yaşadığım kişi, seni çevreme ve aileme savunamıyorum gerekçesi ile ayrıldi. Üzüldüm fakat hak verdim. Ben bile, bu nedenle terkedilmişken, sağlıklı birisini tercih ederim.

Aslında geçen gün izlediğim bir belgesel bunu çok güzel açıklıyor. İnsanlar ve hayvanlar da var olan beğenme duygusu aslında içgüdüsel ve yardışsal. Sebep, en güzel, en saglıklısını eş olarak secerek genlerini saglıklı olarak yayma güdüsü.

40 yaşında cogu saglıklıya göre aktif, geçimini saglayan, uzun çabalarsonu B sınıfı ehliyeti olan,
İşte bu güdülerin elemesi neticesinde, hala yanlızım.

sanırım bu soruya objektif bir cevap vermek zor çünkü insan hayatını beyniylemi kalbiylemi yönetmeli eğer cevap kalpse evet engelli biriyle evlenilebilinir ama ya beyin ne der sanırım şunu iyi düşün bundan sonra yaşamın hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak rahat gezemeyeceksin çünkü insanlar sanki hiç bir zaman kendi başlarına gelme olsaılığı yokmuşcasına yanındaki karına aptal aptal bakacaklar engelli olmayı o istemişcesine yada acıcaklar sana hayatını bir kimseye adayabileceğini düşünmeksizin
ama bana sorarsanız evet ben engelli bir bayanla evlenebilirim onu hiçbir zaman bırakmamacasına çünkü kimsenin kontratı yok ne zaman ne olacağı konusunda sağlıklı biriyle velenirsin bir kaza bu kadar kolay
evet evlenirim çünkü kalbim bu konularda beynimi yeniyor

BENİM İÇİNDE ÖNEMLİ OLMAZDI ENGELLİ OLUP OLMADIĞI :wink: ÖNEMLİ OLAN KAFA YAPILARIMIZIN UYUP UYMAYACAGI İNSANLARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNEDE KAFA YORMAM :wink: ÇOK SEVEYİM SEVİLEYİM DE GERİSİ VIZZZZZZZZZ GELİR :wink:

slm

bu konunun cevabı aslında basit.şu an ki ekonomik parametrelerle ilgili.aşık olmak çok güzel bir şey...evlilik bir şirket gibidir... bende özürlüyüm soruyada evet derim evlenirdim.çünkü biz engelliler enpatisi kuvvetli insanlarız...ama dediğim gibi herşey bu kadar kolay değil.romantizim akımı 2000 li yıllarda demode olmuş durumda.onun yerini kapitalizim almış ve onun bize dayattığı ekonomik parametreler var.
saygılar sevgiler....

BENCE ENGELLİ İNSANLA NORMAL İNSANIN EVLİİĞİ UZUN SÜRMÜYOR SÜRMEZDE .BELLİ BİR SÜRE SONRA ARAYA soğukluk giriyo EVLİLİK ÇIKMAZA GİRİYOR.SONRADA MAHKEME BİZ YİNEDE KENDİMİZ GİBİ O9LANLARLA EVLENELİM DAVUL DENGİ DENGİNE ÇALAR YAŞDIK BİLİYOZ BAZEN SEVGİ BİLE YETMİYO ARKADAŞLAR TECRÜBE KONUŞUYOR.

DUZ MANTIKLA BAKARSAK GUNUMUZDE ENGELLI ENGELSIZ BU AYRIMI
YAPMAKTA ISTEMIYORUM YAPANLARIMIZ VAR ONLARADA SAYGI DUYUYORUM..EVLILIKTE CIKACAK YADA ILISKIDE CIKACAK ANLASMAZLIKLAR EVRENSEL GENEL SORUNLAR OLABILIYOR EKONOMIK NEDENLERDE AYRILAN INSAN COK VAR GORUYORUZ DUYUYORUZ VS..
VE BASKA NEDENLERLE AYRILANLAR GUNUMUZDE AYRILMA COK YASANIYOR BU ORAN YUZDE ELLIDEN FAZLA :wink: SORUNUMUZU ENGELIMIZDE ARAMAYALIM ANLASMAZLIKLAR HER ILISKIDE ORTAYA CIKABILIR...

arkadaslar bence evlenmesdiniz belki bunları söyluyom diye bana kızcanız belki yargılacanız ama doğrular bunlar tabi istisnalar wardır ama cok az.mesela sizlere soruyorum we kendimede cok sordum engelli olmadan önce her ne sekilde olduysak olalım doğustan olanlar haric ne zaman gidip engellilerle oturup dert dinlediniz yada bi siteye üye oldunuz tabi örnekler coğaltılabilinir.lafı uzatmaya gerek yok bence bazen insanlar doğruları ya görmez yada itiraf etmez.simdi herkers bi düsünsün ne yapardınız?

kalpleri evirip çeviren Allahtır.Allah kalplerimizi birleştirdikten sonra neden evlenmeyeyim...

13 sayfa bu topiğe görüş yazılmış ...13 sayfanın tamamını okumadım,ama ara ara sayfa numaralarını tıkladım...şimdi;hemen dikktimi çeken hadiseyi aktarayım,bakınız;

1-engellii erkek diyorki; valla sağlıklı olsam sağlıklı insan isterim tabi...(çoğunluk bu görüşte)
2- engelli bayan diyorki;sevdikten sonra elbette evlenirim.....(çoğunluk bu görüşte)
3-sağlıklı erkek(çoğunlukluğu);hayır
4-sağlıklı bayan çoğunluğu;aşıksam evet

şimdi hemen şu analizi yapabiliriz....bayanlarda bir kaleme bakarken;kalemin ne renk olduğunu,boyutunu,içeriğini,elde tutuluşunu kısacası derliğine herşeyini inceler(biz buna detay diyoruz)
erkeklerde ise durum tamamen farklıdır..kaleme kalem olarak bakarlar(buna da yüzeysel bakış diyoruz)

kadın ruhu duygudur...erkekte tamamen direk bakıştır...

bir çok engelli arkadaşım (baylar) sağlıklı insanlarla hayatlarını birleştirmişler ne güzel....bu oran engelli kadınların 2-3 katı ..

kısacası engelli bir erkek,engelli bir kadından %50 daha şanslı bu durumda...

vesselam.....

engelli bayan evlenemez sağlıklı bir insanla(istisnalar var ama çok az)
engelli bir bay evlenebilir sağlıklı bir insanla(burda da istisnalar çoğunlukta)

engelin durumuna göre değişir . belki evlenilebilirdi . bi tanıdığımızın oğlu dilsiz . ama çalışıyodu .iş yerinde bir bayanla tanıştı ve evlendi .bir çocukları var ve mutlular . yani birazda şans belki .

Bence engel kişilerin düşüncelerinde...Ben hiç bir zaman engelliyim diye engelli biri veya engelsiz birisiyle mi evlenmeliyi mi düşünmedim.Benim için her zaman ilk görüşteki elektrik önemli olmuştur.Bu etkileşim neden sınır tanısın ki?Evlilik BİZ diyebileceğim hayatı paylaşacağımı hissettiğim sürece olur.Bu iki kriter dışında hiç düşünmedim.Engelli ve engelsiz ayırımı neden yapılır bunu sanırım hiç anlayamayacağım çünkü yok öyle bişey.Fiziksel engeller herzaman aşılır ama bununla yaşamayı öğrenebilene...Engelli olmasaydım da bu düşüncelerim aynı olurdu düşüncelere engel olmazsak her şey mümkün sevgiyle kalın....

ÇOK ZOR BİR SORU AMA ŞU ANDA ENGELLİYİM VE SAĞLAM BİRİ DURUKEN ENGELLİ BİRİNE AŞIK OLDUM VE EVLENMEK İSTİYORUM.
SAĞLAM BİRİDE BENLE EVLENMEK İSTİYOR. DEMEKKİ OLABİLİYOR

EĞER DÜŞÜNCELERİMİZ BİRBİRİMİZLE UYUŞUYORSA BANA HİTAP EDEBİLİYOR BENİ TAŞIYOBİLİYORSA (MANEVİ MANADA)HİÇ DÜŞÜNMEZDİM BENİM EŞİMDE BİR NEVİ ENGELLİ SAYILIR ALKOLLE SAVAŞIYO BEN ÖZÜRLÜYÜM BİR GÖZÜM AZ GÖRÜYO ORTOPEDİKSORUNUM VER OMURLARIM SÜREKLİ AĞRIYO O BENİ BU HALİMLE SEVDİ ALDI BENDE ONUN O HALİYLE ALDIM .İNANMIYACAKSINIZ AMA ONLARIN SAVAŞLARI BİZİMKİNDEN DE ZOR
HİÇ DEĞİLSE BİZ ATTIĞIMIZ HER ADIMI ŞUURLUCA YAPIYORUZ ACIDA OLSA ENGELLİDE OLSA HAYATIMIZI YAŞIYORUZ ARKADAŞLAR HERŞEYİN FARKINDAYIZ HAYATIN GÜZELLİKLERİNİ DAHİ GÖREBİLİYORUZ GÖNLÜMÜZ FERAH ASLA FİZİKSEL MANADA ENGELLİ OLABİLİRİZ AMA BİLİNÇLİYİZ ŞUURUMUZ AÇIK HERŞEYİN FARKINDAYIZ.AMA ONLAR HAYATTAN HİÇ BİRŞEY ANLAMIYOLAR NE ÇOCUKLARI NE EŞLERİ NEDE AİLELERİ HİÇ BİRİNİN FARKINA VARAMIYOLAR YANİ YAŞAYAN ÖLÜLER
RUH GİBİLER BEN O İLLET LE MÜCADELE EDEN EŞİMLE BERABER MÜCADELE EDİYORUM VE KENDİMİ ONDAN DAHA SAĞLIKLI HİSSEDİYORUM .ALLAHIMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER EDİYORUM ONUNLA BENİ KARŞILAŞTIRDIĞI İCİN.BENİMLE ONU EVLENDİRDİĞİ İÇİN BİZ BİRBİRİMİZİ TAMAMLIYORUZ ŞİMDİ İÇMİYOR .BANA SÖYLEDİĞİ ŞUDUR İYİKİ KARŞIMA ÇIKTIN BEN KENDİMİ BULDUM .HAYATIM ÖMRÜM SENİNLE BİTSİN KOLLARINDA ÖLEYİM,SON NEFESİMİ SENİN YANINDA VEREYİM İYİKİ VARSIN ÇÜNKÜ BENDE SENİNLE KENDİMİ BULDUM .ÖZÜRLÜ OLDUĞUMU BİLE UNUTTUM TEŞEKKÜRLER..........

Kismet oLSa Gerek Bence..Tercih felan DeiLdir hani..Ben Engelli Durumda olsamda olmasamda gönül bu Sevgi bu der Teklifimi yapardim..Yani Evet Eflenir Mutlu bi yuva kurardim SahSen.. :)

Taşıyabilmek veya taşıyamamak meselesi bu.Atıp tutmaya gerek yok.

Engelli olmasaydım engelli biriyle evleneceğimi hiç sanmıyorum.

Engelliyim 23 yıldır.şu durumumda evlilik bana uygun değil zaten.30 yaşımda iken bi evlilik yaptım 4 yıl sürdü evlendiğim kişi sağlamdı ve biriyle kaçtı.

şimdi 41 yaşımdayım ve iyileşmeyi çok istiyorum ve inş bir gün iyileştiğimde DİDİM ALTINKUM daki evime yerleşip vur patlasın çal oynasın 20 yılın acısını çıkartmayı düşünüyorum.

turistler beni bekliyor yani ama bu tabiki bir hayel belkide tedavi olacağım hastanede doktor bir bayana gönlümü kaptırabilirimde

nasip herşey nasip

Kibir insanı kemiren olumsuz özelliklerden biridir. Kırkpınar güreşlerinde pehlivanlara şöyle seslenilir ‘ alta düştüm diye yerinme, üste çıktım diye sevinme’.

Hayatta her an her şey olabilir. Daima kafamızın üzerinde bir saç teline asılı duran kılıç olduğunu düşünmemiz gereklidir.
Kimin ne zaman ne olacağı belli olmaz. sahip olduklarıyla böbürlenerek, diğer insanları eksiklikleri ya da yoksullukları nedeniyle küçümsememeli,

Her insan kendi başına bir zenginliktir. Her insandan mutlaka öğrenebileceğimiz bir şeyler vardır ( örnek almak ya da almamak yoluyla).

En büyük zenginlik, çevresine ışık saçıp bundan haz duyulan kültürel zenginliktir. Zengin biriyle karşılaşabilirsem fiziki görünüşü ne olursa olsun evlenebilirim.

engelli olmasaydınız engelli biriyle evlenirmiydiniz

HAYIR ASLA EVLENMEZDİM BENDE HAYATA TOZ PEMBE BAKARDIM GÖRMEZDİM BİLE BİZİ GÖREN OLMADIGI GİBİ

KALBİME VE MANTIĞIMA HİTAP EDİYORSA NEDEN OLMASIN..
AKLIMA BİLE GELMEZ ENGELLİ OLUP OLMADIĞI ..

İnsan çok sevdikten sonra evlenir tabiki hiç engeli benim için sorun olmazdı herzaman onun yanında olurdum destek verirdim yani şuan engelli olmasaydım engelli bir kişiyle tabiki evlenirdim....

Bu sorunun muhatabı sanırım biz engellileriz. Ancak bu sorunun muhatabı biz olmamalıyız.70 milyon nüfusun 12 milyonu engelli ise kalan 58 milyon bu sorunun muhatabı olmalı. (tabi ki evlilik çağındakiler)

İşin gerçeği şimdi evenirdim desekte bu durumda olmadan o düşünce yine olurmuydu sanmıyorum.....

Bazı arkadaşların söylediği gibi bu soruya cevabı engilsizler vermeli.
Engelli arkadaşlar evlenirdik diye yazmışlar ben engelsiz birinin engelli ile evlenmek isteyeceğine inanmıyorum (İstisnalar hariç onlarında detayına bakmak gerek diye düşünüyorum).
Nerde evlenirdim diyenler benim özrüm çok az, iyi bir işim tahsilim herşey var ama rastlamadım öyle birine.
sevgi ve saygılar

Üst Alt