Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği geliyor

Bu ay benim doğalgaz faturam gelmedi ve doğalgaz desteğinden faydalamiyacam gelecek ayla birlikte 2 aylık desteği kalanabilecemmi

Doğalgaz faturasının bizim adımıza mı olması gerekiyor?

iUysaL
Fatura benim adıma değil ama sorun yaşamadım. Merak eden arkadaşlara bilgi vereyim.

iUysaL
Fatura benim adıma değil ama sorun yaşamadım. Merak eden arkadaşlara bilgi vereyim.

Demek ki ptt deki görevliyle biraz tartışmak gerek. Kavga gürültü çıkarmadan işimizi halldemeyeceğiz anlaşılan. Fatura sahibi kimse o gelsin diyor bana. Sanki yardım fatura sahibine çıkmış gibi. Bir tane de adamakıllı memura denk gelsem gerçekten çok şaşırırım.

Babamın üzerine olan doğal gaz aboneliğine doğal gaz yardımı çıktı ama babam özel sebeplerden dolayı yurt dışında olduğu için burada değil indirimi biz kullanamıyoruz babam olması gerekiyormuş. Şimdi biz babam olmadan bu yardımı kullanamayacak mıyız bunun başka bir yolu yok mudur? Bilgili arkadaşlar yazarsa mutlu olurum.
muamma1905
Aynı durum bugün bizim de başımıza geldi. Abonelik ve yardım babamın üzerine babam da burada değil indirimi kullanamadık para da yok bakalım ne yapıyoruz

Geçen hafta başvurduk kabul edildi miktarın gözükmesini bekledik bir türlü düşmeyince vakıfa gittik başvuru yaparken "doğal gaz abone numarası" yerine abone numarasını değil sözleşme numarasını yazmamız gerekiyormuş inanabiliyor musunuz :) hayatımda bu kadar lakayt çalışan bir sistem görmedim ya rezillik diz boyu. Neyse nasıl düzeltiriz diye sorunca güncelleme butonu gelecek yakın zamanda dendi, ama bu ayın faturası geçti bu saçmalık yüzünden daha önümüzdeki aya kadar hallolur umarım.

E devlet'den Türkiye aile destekleri programı için başvuru yaptım. Oradadaki listeyi doldururken. Yıl içinde ısınmak için tercih ettiğiniz yardım türü diye soruyor orada doğal gaz diye ifade ettim. Şimdi benim sormak istediğim doğal gaz yardımı için ayriyeten başvuru yapmamız mı gerekiyor. Bir arkadaş da abonelik numarası değil sözleşme numarası yazılması gerektiğini yazmış acaba bundan dolayı mı doğal gaz yardımı şu anda görünmüyor.

@bahargözlüm

Doğalgaz aboneliği aynı ailede yaşayanlardan kimin üzerineyse o kişi e devlet üzerinden aile desteği programına başvurmalı ilk bölümü doldurduktan sonra ısınma desteği sorusunda mahallede doğalgaz hattı var mı evet binada doğalgaz hattı var mı evet evde doğalgaz tesisatı var mı evet şeklinde cevapladıktan sonra ısınma desteği kömür doğalgaz elektrik seçeneklerinden de doğalgazı seçtiğinizde doğalgaz abone numaranız zaten orada çıkıyor seçip o şekilde devam ederek tamamlıyorsunuz başvurunuzu, sonrasında da inceleme aşamasına geçiyor bir - iki hafta içinde de uygun görürlerse onaylıyorlar.

Life

Evet dediğiniz gibi formu doldurdum. 31 ekimde onaylandı aile desteği Kasım da aldım. Ama doğal gaz ile ilgili bir ibare hala yok. Cevap için teşekkürler

asgari ücret kadar maaş alsakta bunlar olmasa

mehmet.A

Sizin problem biraz daha farklı muhtemelen yardım babanız adına çıktığı için ödeme yapamayacaksınız. Bizimki ise yardım benim adıma fatura ev sahibi adına kaymakamlık çalışanları herhangi bir sıkıntı olmadan kendi kimliğimle yatirabilecegimi söyledi. Bu ayki faturada deneyeceğim bakalım bu sefer ptt görevlisi ne diyecek.

Arkadaşlar! Aile destek yardımından faydalanıp. Ayrıca doğal gaz yardımı alınabiliyor mu? Şimdi e devlet den sosyal yardım deyince yeni başvuru diyor aynı formu doldurmam gerekiyor. Aile destek yardımından yararlanmak istiyor musunuz diyor geçen sene doğal gaz yardımı için başvuru yaparken hayır demişim. Bu sene o desteğe başvurdum kabul edildi. Ama doğal gaz için tekrar başvuru yapsam bu destek kesilir mi sorular aynı. Bu süreci yaşayan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Kaç hafta oldu kabul edildi yazıyor ama halen para miktarı belli olmadı

E-devlet üzerinden ödeme seçenekleri geldi PTT gitmeye gerek kalmadı

Bu hizmeti kullanarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan doğal gaz tüketim desteği kapsamındaki ödemenize ilişkin bilgileri sorgulayabilir, abone / sözleşme numarası bilginizi güncelleyebilir ve destek tutarınız ile fatura ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-doga...a-odeme-ve-abone-sozlesme-numarasi-guncelleme

arkadaşlar. bildiğim kadarıyla. yıl da 2 kereye mahsuz ödenen bir yardım doğal gaz desteği. gereken yeri arayın bilgi alın ödeme günü hakkında..

Kasım ayında doğalgaz faturamız gelmediği için indirimden faydalanamadık bu ay la birlikte geçen aydaki indirimden faydalanacakmıyım arkadaşlar bilginiz varmı bu konuda

Yukarıda yazdığım konuyla ilgili bilgisi olan varmıdır arkadaşlar varsa bilgilerini rica etsem paylaşabilirlermi

Bende de dün devam ediyor yazıyordu şimdi baktım tamamlandı yazıyor. Ne yardım çıktı ne fatura ödeyebildik.

Arkadaşlar ben sordum tamamlandı yazıyor ne demek diye İNCELEMEDE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Merhaba,e devletten doğalgaz faturamı ödemeye çalışıyorum, kredi kartı bilgilerimi istiyor,doğalgaz desteğim var neden kart bilgileri istiyor,bilgisi olan var mı?

Fsargin
Başından savmak için öyle bir cevap vermiş. İnceleme ne alaka zaten kabul edilmiş.

Aralık ayı doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman yapılır acaba ?

Merhaba arkadaşlar doğalgaz faturamız geldi e devletten kolaylıkla ödedim geçen ay hakımı kulanmamıştım düşündüm belki bu aya eklenir geçen ayı indirim indirim sağlanmadı hayırlısı olsun

Zaralı58 benim doğalgaz başvurum tamamlandı yaziyor. Bu ne demek. Onaylandi mı ? Bir de son ödemenin durumunda bisey yazmiyor.

Üst Alt