Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[İsmet Tanış] Umutsuzlukların adını hep YILMAZ koydum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kimi ölmeyi düşündü zamanla telkinlerden sonra vazgeçti nede olsa yaşamak kadar insanı mutlu eden ne varki tüm olumsuzluklara rağmen..kimide sevdiğinden ama acı çekmiş olmasına rağmen ve umutsuzca biten bu sevgiden dolayı yaşama küsmüş ama oda eleştiri ve sevenlerinin telkinlerinden sonra acıyla olsada yaşamın ne demek olduğunu yaşayarakta olsa farkına varmış ve iyide etmiş.Her canlının acı çektiği yaşamımızda acıylada yaşamanın ne kadar zor ne kadar karmaşık olsuğunun bilincinde olmamız gerektiğini aslında hepimizde biliyoruz ama bir anlık öfke bir anlık terk edilmenin aczi içerisinde vede bir anlık karşılıksız biten acı veren bir sevdanın ardından yaşamdan soğuyup yaşamak istemediğimiz oluyor fakat sonradan pişmanlıkla dolu geçen bu süreden sonra yaşama 4 elle sarılıyoruz ya işte o zaman ne kadar hatalı olduğumuzu ve ne kadarda çok yaşamı sevdiğimizi anlıyoruz değilmi?HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMAK ÇOK GÜZEL..

Herşeye rağmen yaşamak güzel midir bilmiyorum ama herşeye rağmen yaşamak zorundayız.

slm

:) :) :) :) :) zorunda olduğumuz şeylerin bile güzelliği vardır..doğmuşuz bir kere bizim elimizden bir şey gelmez ama yaşıyoruz ya işte güzellikte budur..acısıyla sevinciyle..yaşamak gerçekten güzel ya.

han777' Alıntı:
Herşeye rağmen yaşamak güzel midir bilmiyorum ama herşeye rağmen yaşamak zorundayız.

mutluluğu bulduğum, yürekten candan sevdiğim,uğruna gözyaşlarımın sele dönüştüğü gecemle gündüzümün karıştığı sevdiğim seveceğim tek aşkım olan insanın yaşadığı memleketime gelipte halen onu görememenin üzüntüsü içerisindeyken bir yandanda onunda evli oluşu belkide bensiz ve şimdi daha mutlu olduğunu düşünerek onu sonsuzluğa kadar mutluluğuyla başbaşa bırakıp sevdamı içimde yaşatmaya mazime saygı duymaya çalışarak onu görmekten vazgeçtim.Kimbilir karşılaşacak olsak eşlerimiz yanımızdayken ne kadarda acı ne kadarda şaşırtıcı bir o kadarda yıkım dolu olacağız kimbilir..Yok yok böylesi daha iyi her insan mazisiylede yaşamasını bilmeli ve ona saygıda duymalı ne yapalım yani buda yaşamın gerektirdiği kurallardan biri..

Sevgi bazen vazgeçebilmeyi/vazgeçmeyi gerektirir :cry:

--------------------------------------------------------
-
SEVDİCEĞİMSİN BENİM SEVDA -ÇİÇEĞİM -
-
---------------------------------------------------- -
Ela gözlüm sarmaşığım, ümit ışığım -
Sana hasret, sana hayran, sana aşığım. -
Sevdiğini saramayan bir biz kalmışız -
Bizler aşk andını gülüm şeref bilmişiz..... -

----------------------------------------------------------

TOPRAĞIN ŞEHVETİ......

ÇİĞNEYİP GEÇİYORUM SENİ TOPRAK
BAZEN BİR BİTKİ BAZEN BÖCEKSİN
AMA BİR KIZ GİBİ ÇIRILÇIPLAK
SOYUNUP KOYNUNA GİRDİĞİM ZAMAN
BENİ SEN ÖRTECEKSİN.....
KORKACAĞIM HER YER KARANLIK
YÜZÜME GÖZÜME TOPRAK DOLACAK
BENİ KOLLARINDA SIKIP
HER YERİMİ ACITACAK
ŞEHVETE GELECEKSİN
ÜSTÜMÜZDEN NEBATLAR FIŞKIRACAK......

ADANA-----1983

canon766' Alıntı:
peki seven neden acı çeker bilen varmı?...

İlla ki her seven acı çekmek zorunda mıdır? Sevginin insana mutluluk vermesi gerekmez mi?

DEMEK..........
Gönül eğlendirmekmiş niyetin?
Seven insanın duygusunu sömürmek,
Onun hayellerini aniden yıkmak,
ümidini isyankarlığa döndürmek,
Hayat dolu birinin hayatını karartmak,
Dünyasını biranda darmadağın etmek,
Bumuydu söyle bumuydu arzun emelin?
PEKİ
Eline ne geçti böyle yapmakla?
Seni tatmin edebildimi acaba
Benim yıkılmışlığım ızdırap çekişim?
Belki muradına erdin ermesine ama
Dilerimki ALLAHtan
Sonun bendende beter olsun
Adımı sayıklıyarak CAN ÇEKESİN....
----------------------------------------------
ADANA.......1983

Uzunca bir süredir yoğunluğumdan dolayı bu köşeye yazı yazamadığımın farkındayım.Ben yazmayıncada bakıyorumda teşvik edende olmamış.Bir anda kendimi yetim öksüz ve kimsesiz hissettim.Halbuki biliyorumki bu sitedeki kardeşlerim ailemin bir ferdi benim.Gün geldi sitem ettim gün geldi kızdım istemedende olsa,gün geldi ağlattığımda oldu kendi ağladığımda.Ama burada bulunan herkesi çok seviyorum inanın bana hele şu günlerde siteler arası haksızlıklara karşı bütün oluşumuz beni daha bir sevince boğdu buraya daha bir özveriyle bağladı.Yaşamın bu zorlu ve engelli sürecinde herkese kolaylıklar ve başarılar diliyorum iyiki varsınız..saygılarımla..

SEVGİLİ ŞİİR SEVER DOSTLARIM VEDE DEĞERLİ BİZ-ÜYELERİ..NET-TEKİ KÖŞEDE YAZILI BULUNAN TÜM YAZILARIMI SİLDİM HABERİNİZ OLSUN İSTERİMKİ TÜM BU KÖŞEYE YAZI YAZAN ARKADAŞLARDA GİDİP YAZILARINI SİLSİNLER.BİLMEYENLER İÇİN ÇOK BASİT .SAĞ KÇŞEDE DEĞİŞTİR.SİL YAZISI ÇIKIYOR ORAYA GİREREK YAZMIŞ OLDUKLARI YAZILARI SİLEBİLİRLER..

canon766' Alıntı:
Uzunca bir süredir yoğunluğumdan dolayı bu köşeye yazı yazamadığımın farkındayım.Ben yazmayıncada bakıyorumda teşvik edende olmamış.Bir anda kendimi yetim öksüz ve kimsesiz hissettim.

Abim sen kendini öksüz ve kimsesiz hissetme :)

Takipteyim abi :wink:

sağolasın kardeşim iyiki varsın.işlerimden dolayı gerçektende eskisi gibi uğrayamıyorum ve yazılarımıda geciktiriyorum ama gönlüm tabiki burdaki dost ve kardeşlerimdedir unutmam zaten imkansız sizleri.herkesi seviyorum saygılarımla..

Belliki çok uzak yoldan gelmişsin hemşerim,ellerin nasırlı hemde terlisin,ayağına giymişsin şalvarı,sen bizim oralardansın hemşerim.Yaklaş bana kollarımı dolayayım,anadan babadan hatır sorayım, yanağımı yanağına süreyim,sen bizim oralardansın ADANAlı hemşehrim..Bir anlaşılması güç sevdadır memleketim.Seni her olumsuzluklara rağmen çok seviyorum benim deli şehrim ADANAm..

SİYAH GÖZLERİNE BENİDE GÖTÜR....
Daha dokunmadan kurudu irem
çöllere bir türlü yağamıyorum
yeni bir koşunun başlangıcında
biraz deprem sonrası
biraz şehir hülyası
bir kalp yangınından geriye kalan
siyah gözlerine beni de götür
artık bu yerlere sığamıyorum.

Pembe uçurtmalar yolladığından beri
sarardı tiryaki menekşeleri
sonbaharın tozlu kafeslerinde
sevgi turnaları yakalıyorum
turnalar gidiyor; ben kalıyorum
avareyim, asudeyim, yorgunum
bilmiyorum neden sana vurgunum
Erzurum garında banklar üstünde
uyku tutmuyor karanlıkları
yitik düşlerimi kovalıyorum
gölgeler gidiyor; ben kalıyorum.

Binbir türlü kokuyorsa yaylalar
baharın koynundan koparıp sana
ipek bir mendile sardığım yüreğimle
şehzade gülleri gönderiyorum
umutlar kalıyor; ben gidiyorum.

Bütün yelkenlileri, deniz fenerlerini
kaptanları sorgulayan
yanından geçen küheylanların
korku tufanına yakalandığı
güneş ülkesinden gelen yiğitler
benzeri olmayan bir dünya kursun
cellat, ayrılığın boynunu vursun.

Usul usul intizarı çürüten
bu hercai diken, bu çılgın arzu
sürüklüyor imkansız muştuların
eşiğine gönül vadilerini
bir ağaçtan düşen yapraklar gibi
düşüyorum tanyerine
ya topla yaralı kırlangıçları
ya da bu vefasız şarkıyı bitir
özgürlüğe giden tutsaklar gibi
siyah gözlerine beni de götür...
----------------------------------------------------------

DERTLİ BAŞIMIN BAŞTACI CANIM ANACIĞIM..
BU YAZIYI 01.03.2001 TARİHİNDE KAYBETTİĞİM ANNEM İÇİN YAZMIŞTIM ....
...........................................
Bilirimki bana sitem edersin.Kahırlanıp durursun bakmaz dersin,arayıp sormaz dersin ve hatta bana artık harçlık bile göndermez dersin.Duydumki yaşam mücadelende tek başına kalmanın çaresizliği ve sevdiklerin tarafından terk edilmenin ezikliği içerisinde göz pınarlarındaki sular bile kurumuş.
Ağlamayı unutmuşsun öylemi anacığım.Halbuki ben senin gülmen kadar ağlamanıda özledim biliyormusun?Demek özlediklerim birer birer yok olup kuruyup gidiyor.Sevdiklerim beni sevdiklerinden bana ama kızgın ama küskün kahrediyorlar.
Hele sen anacığım bana kahretme ne olur.Kahır çeken ananın hayırsızda olsa evladına kahretmesi olmaz be anacığım olmaz.Uzaktada olsan,arayıp seni sormasamda,herhangi bir yardımım olmasada sen hep yanımda,yüreğimde,beynimin hücresindesin.Seni unutmak mümkünmü anacığım.Her anım seninle dolu senin varlığını hissetmek onu bilmek bile benim yaşama umudum oluyor,varlığın bana yetiyor inan anacığım.
Seni benden bu kahrolası şehir ayırdı değilmi?Öyleyse kahrolsun bu şehir.Keşke gelmez olsaydım,beni benden,senden ve tüm sevdiklerimden etti.
Çaresizlik girdabına kapıldım amaçsız gayesiz şaşkınlık içerisinde gidiyorum.Sonu nereye varır nerede biter bilemem ama tek bildiğim bu koca şehirde artık bitmiş olduğumdur.Yok oldum anacığım yok oldum ve şunu iyi bilki seni çok ama çok seviyorum hemde tüm olumsuzluklara rağmen..Seni seven seven ,sevginden yoksun yaşayan,seni sevgisizliğe terk eden garip biçare vede hayırsız evladın İSMET..
NUR İÇERİSİNDE YAT ANACIĞIM BENİDE AFFET NE OLUR......

Canım ANNEM Canım BABAM Canım KARDEŞİM YILMAZ..Bir bayramı daha sizsiz ve acılar içerisinde geçirmenin üzüntüsü içerisindeyim.Yaşamın kuralı bu biliyorum ama nedensizlik içerisinde elimde olmadan üzülüyor ve sessizce kimseler görmeden ağlıyorum dedim ya istemesemde bunlar kendiliğinden oluyor ve yaşam her olumsuzluklara rağmen devam ediyor..Yanlız şunu bilinki sizler olmadan hiç bir bayramın hiçbir kutlamanın zevki olmuyor neşesi olmuyor aksine tersi oluyor. :cry: bir şeye seviniyorum oda biliyorumki beni seyrediyor ve belkide benimle beraber aynı duyguları sizlerde yaşıyor ve benim yaşadığım acılarıma oradan ortak oluyorsunuzdur..SİZLERİ SEVİYORUM bayramınız kutlu olsun..oğlunuz.ismet

bayramlar, yaşayan ve yaşamayan tüm sevdiklerimizle paylaştığımız bir zaman dilimidir. yada bir törendir. insan çoğu kez ismet bey gibi böyle düşünüyor, ama ben inanıyorum ki şu anda tüm ailem yanımda.
ettiğim her duada manen de olsa acılarımı sevinçleriimi paylaşıyorlar. , birde teknolojinin getirdiği bu nimet var:) içimizdeki tüm sıkıntılarımızı yada merak ettiklerimizi yazabildiğimiz. bence güzel kardeşim, halimize herşeye rağmen şükretmeliyiz.
umuttur insanları yaşatan, dilerim umut çiçeklerin yüreğinde her dem açar.
sevgilerimle canon.
not: ( sana böyle olumsuzluk hiç yakışmamış, lütfen başını kaldır ve gökyüzüne bak,bizler binlerceyiz yıldızlar gibi unutma)

güzel sözlerin için teşekkür ederim sevgili dostum.bana dostça gökyüzünden göz kırpan sen ve senin gibi yıldızlara daima ihtiyacım var iyiki varsınız..

sevgili semino teşekkür ederim sana artık eskisi gibi giremesemde bu siteye gönlüm hep burdaki dostlarda.malum yaşantımızı ne şartlarda olursa olsun sürdürmek zorundayız ki çalışmak ve geçimimizi sürdürebilmek için vaktimizi kısıtlı kullanıyoruz.işte bende eskisi gibi sık giremiyorsamda gönlüm yinede buradaki dostlarımdadır girincede bir şeyler karalamaya çaba gösteriyorum.keşke her şey eskisi gibi olsa değilmi?ama nerde....

haklısın hemde çok haklısın kardeşim.
-------------------------------HAYKIRMAK İSTERKEN SESİN CIKMAZ YA KİMİ ZAMAN ELİNİ UZATIRSIN AMA DOKUNAMAZSIN TEK BİŞEYE BEKLERSİN AMA BEKLENEN GÜN GELMEZ MEVSİM HEP KIŞI GÖSTERİR SEN YAZI DÜŞLERKEN SEN ÖZLERKEN UMRUNDA BİLE OLMAZSIN KİMSENIN GÖZLERİNİ KAPATIP KARANLIĞA RÜYALARA DALMAK İSTERSİN YÜKSEK KAYALARDAN TÜM HAYALLERİN İSTEKLERİN DİZİLİR KARSINA VARKEN YOK OLUR TEKER TEKER İŞTE TAM ONOKTADA SENİN VARLIĞINDA KARIŞIR YOKLUĞA BİRDE BAKMIŞSIN Kİ GÜNEŞİ GÖRMEDEN MAHKUM OLMUŞŞUN KARANLIĞA...... HANİ DOSTLAR VARDIR. BUNALDIĞINIZDA YANINIZDA HİSSETTİĞİNİZ , VE KİMİ ZAMAN DA BULDUĞUNUZ. HANİ DOSTLAR VARDIR, İKİ ELİ KANDA OLSA BİLE, İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZDA KOŞARAK GELEN. HANİ DOSTLAR VARDIR, KEDERINİZİ KEDERİ BİLEN. HANİ DOSTLAR VARDIR, ÜZEMEZSİNİZ, KIRAMAZSINIZ, KIYAMAZSINIZ. HANİ DOSTLAR VARDIR, FİKRE İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZDA, SİZİ SİZDEN FAZLA DÜŞÜNÜP AKIL VERİR. HANİ DOSTLAR VARDIR, BERABER OLDUĞUNUZDA KEDERİNİZ BİTİVERİR. HANİ DOSTLAR VARDIR, DOĞDUĞUNA ŞÜKRETTİĞİNİZ..... TÜM DOSTLAR ÖZELDİR!! -----------------------------------------------------------

Bazen ağladığınızda,
Kimse göz yaşlarınızı görmez.
Çünkü onu içinize akıtmışsınızdır.
Bazen içiniz yandığında,
Kimse acınızı görmez.
Çünkü onu kimseyle paylaşmamışsınızdır.
Bazen endişelendiğinizde,
Kimse derdinizi görmez.
Çünkü derdinizin tek ortağı var,
Oda kendinizdir.
Bazen mutlu olduğunuzda,
Kimse güldüğünüzü görmez.
için için gülmek daha mutlu eder sizi.
Ama bir kere yaradana isyan etseniz,
Çekilen acılara,dertlere karşılıksız sevmelere,
İşte o zaman herkes duyar.....
Siz kimseler beni duymamış desenizde,
Sesiniz yankılanır gider duymayan kalmaz.

FELEK UTANSIN DOSTUM........
Yürekten gelir hani Duygular.. Satırlara dökmek istersin.
Zaman gelir, canın önemi kalmaz.. Ama Yardan vazgecemezsin..!
En büyük Düsmanin Sana Yüregin olur.. Firtinalar koparır engelleyemezsin..!
İlk kez tatmisindir bu Duyguyu.. Zaman zaman isyan edenlerdensin..
Gözyasin birikip icine akar, Belkide en fazla aglayanlardansın..
Güldügün anlarda olacak elbette.. Sonucta, sende bir İnsansin..!
İstemezsin, Yare actigin Gözlerin.. Yari görmeden kapansin..!!
Sakın.. Kadere sitem edeyim deme..
Bırakta, Felek utansın..! Hani; farkında olmadan bazen,
Düsünceye dalarsın.. Dertlerin Denizinde, Bogulacaksın sanırsın..!!
Kıvrandıkca daha cok batar, bir türlü kurtulamazsın..
Çareyi.. Hayallerde.. Umutlarda ararsin
Yanlızların yanlızı Sen..!! Bende hep var olansın..!
Sen.. herseyden vazgectigim anda, Tek geriye KALANSIN..!

söylemeli insan sevdiğine onu candan yürekten sevdiğini ama utanmadan sıkılmadan onu sevmekten gurur duyarak söylemeli..Çaresizlik girdabında boğulmadan sevdiğini eller almadan haykırarak seni seviyorum diyebilmeli insan.İş işten geçmeden sonradan dövünmeden şimdiden onu seviyorum demeli insan eğer gerçekten onu seviyorsa..

BU NE BÖLE !!!
NE KADAR DUYGU YÜKÜ BU BÖLE
HERHALDE BURDA YAZAMASAYDIN PATLARDIN
ALLAH YARDIMCIN OLSUN
AMA İYİKİDE YAZABİLİYORSUN
SENIN ADINA SEVINDIM

teşekkür ederim düşüncelerin için dilimiz döndüğünce nacizane bir şeyler yazmaya duygularımızı ifade etmeye çalışıyoruz işte..Sevmeyi sevenden sor diyorlar bende çoğu zaman kendime soruyorum birde sevdiklerime yürekten açılabilsem..Ama işte bütün meselede bu.

SEVDİĞİMDEN AYRILDIM..

Neden ağladığımı sormayın bana
Bilmiyormusunuz sevdiğimden ayrıldım.
Ne kadar sevmiş sevilmiştim oysa.
Sevdiğimden canımdan ayrıldım..
....................
Şimdi saçlarıma aklar düşecek
Gönlümdeki hazan yıllar sürecek
Bilmem yüzüm onsuz nasıl gülecek
Sevdiğimden canımdan ayrıldım..
........
Ağlar dururum her köşe başında
Niçin sevgisiz kaldım bu yaşımda
Ezilen ben oldum her taşın altında
Sevdiğimden canımdan ayrıldım.....

İsmet abi yine çok güzel şeyler yazmışsın. Yüreğine sağlık.

Şiirleriyle duygularını bu kadar güzel ifade edebilen insan nasıl olur da sevdiğine açılamaz abi...

Görkemli düğüne gerek yok senle bereber olabilmem için
mutluluğun resmine gerek yok mutlu olabilmek için
beni üzmene gerek yok ağlamam için
senin gitmene gerek yok benim gitmem için

Sevgiler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt