Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muskuler Distrofi ile ilgili tecrübe paylaşımı..

abi ben yazdim diger siteye makale yazi fax ne varsa
koysun sitesine yada bizi bilgilendirsin...makale dergi
ne olursa olsun bakariz degerlendiririz gerekirse amerikada
cikan bu haberlerin kokenine iner orayi arariz...ne diyor doktor
bana gelen seyler oldu...oglum amerikada eczaci...bekleyelim
gorelim...

:lol: :lol: ne arastirmalar var dunden berli neler gordum internet dunyasinda...bazi siteler ucretli haftalik 30 dolar olanmi dersin aylik
tabii bunlar doktor siteleri vs...birkere daha gordum yapilan cok
buyuk deneyler var...cok az kaldi dayanin bugun ptc 124 ilaci
firmasindan bir e mail aldim 1. 2. asama derken 2007 basinda
3. asama baslayacakmiski bu son asama ve bunun gibi uc dort
ilac var...yarinlar bizim cocuklar motorlari maviliklere surecegiz :wink:

Sevgili moderatörden,bu haberle ilgili yazıları silmesini rica ediyorum.Bu haberi vermek icin gercekten de cok erkendi ama lütfen heyecanımızı ve sevincimizin getirdiği hezeyanı bagıslayın.Keske böyle bir haber ortaya cıkmasaydı da ortalık bunca karısmasaydı.Yalnız bir konuda ben Alper beye katılmadıgımı özür dileyerek belirtmek istiyorum.Lütfen; meselekdasına,yası ve tecrübelerinden dolayı daha saygılı hitabetmesini rica ediyorum.Ayrıca sözünü ettiğimiz kisi su anda dr luk yapmıyor,ve Alper bey 1950 lerin dr luk olayını biliyor.O zamanlarda Alper beyin de dediği gibi tıp fakültesinden mezun olanlar dr ünvanı alıyor ve her türlü hastalıkla ilgileniyordu.Ama inanın bir cogu simdiki dr lardan daha uzman ve daha tecrübeli idi bana göre.Büyüklerimiz anlatır:Canakkalede bir muhacir(büyüklerimiz macır dr derdi) dr varmıs zamanında.nerde ise ölüyü diriltirdi diye anlatırlardı.Dr luk biraz da allah vergisidir arkadaslar.İsteyen istediği kadar kızsın bana,bu benim düsüncem.Ben Cahit bey ile telde bizzat görüstüm.sayın hocamız bize ne diyor da elestiriliyor ki,dediği su,biraz daha sabret,bu hastalıgın caresi bulundu,senin cocugun mutlaka bu tedaviye yetisecek.İlacın piyasaya cıkması cok uzun sürmez.dediği bu.gel muayene edeyim,bana su kadar para getir,ya da sana su ilacı vereyim su miktar karsılıgı demiyor ki.Bu tarz haberler ne kadar cok cıktı biliyorsunuz.Ne yapacagız,elestirileri vs bir yana koyup,sabırla bu yılın sonunu bekleyecegiz.Mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler.

mustafanın annesi' Alıntı:
Sevgili moderatörden,bu haberle ilgili yazıları silmesini rica ediyorum.Bu haberi vermek icin gercekten de cok erkendi ama lütfen heyecanımızı ve sevincimizin getirdiği hezeyanı bagıslayın.Keske böyle bir haber ortaya cıkmasaydı da ortalık bunca karısmasaydı.Yalnız bir konuda ben Alper beye katılmadıgımı özür dileyerek belirtmek istiyorum.Lütfen; meselekdasına,yası ve tecrübelerinden dolayı daha saygılı hitabetmesini rica ediyorum.Ayrıca sözünü ettiğimiz kisi su anda dr luk yapmıyor,ve Alper bey 1950 lerin dr luk olayını biliyor.O zamanlarda Alper beyin de dediği gibi tıp fakültesinden mezun olanlar dr ünvanı alıyor ve her türlü hastalıkla ilgileniyordu.Ama inanın bir cogu simdiki dr lardan daha uzman ve daha tecrübeli idi bana göre.Büyüklerimiz anlatır:Canakkalede bir muhacir(büyüklerimiz macır dr derdi) dr varmıs zamanında.nerde ise ölüyü diriltirdi diye anlatırlardı.Dr luk biraz da allah vergisidir arkadaslar.İsteyen istediği kadar kızsın bana,bu benim düsüncem.Ben Cahit bey ile telde bizzat görüstüm.sayın hocamız bize ne diyor da elestiriliyor ki,dediği su,biraz daha sabret,bu hastalıgın caresi bulundu,senin cocugun mutlaka bu tedaviye yetisecek.İlacın piyasaya cıkması cok uzun sürmez.dediği bu.gel muayene edeyim,bana su kadar para getir,ya da sana su ilacı vereyim su miktar karsılıgı demiyor ki.Bu tarz haberler ne kadar cok cıktı biliyorsunuz.Ne yapacagız,elestirileri vs bir yana koyup,sabırla bu yılın sonunu bekleyecegiz.Mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler.

bekleyelim gorelim...doktor bey ne diyor ben bana gelen saglik dergilerinde makalele ve arastirilan ilaclar hakkinda ne okuduysam
o ben bizzat arastirmalarin icindeyim gelin tedavi edeyim demiyorum...
hatta hocam cok tskler cok sagolun dedigimde bana degil oglum arastiranlara tsk. ediver ben sadece paylasiyorum vs dedi...

arkadaşlar, konuyu ve eleştirilen olayı neden yanlış tarafından görmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

burada dr. beyin (yada herhangi bir kişinin) yurt dışından bir makale okuyup onu birilerine iyi niyetlerle aktarmasına karşı çıkan biri, ya da bir yazı, yok. böyle bir şeye teşekkür etmek ve alkışlamaktan başka bir şey yapılamaz. bu makale belki vardır ve müthiş bir şeydir. (onu ancak o makaleyi elimize geçip okuyunca anlayabiliriz.)

burada karşı çıkılan ya da tuhaf gelen şey (ki bu doktorla ilgili elimizdeki tek veri ve bizde ordan yola çıkarak değerlendirme yapıyoruz) bu dr.un web sitesindeki yazılanlar. orta düzeyde okuduğunu anlayabilme yeteneğine sahip bir insan bu web sitesini okuyunca sadece tebessüm eder. ya dalga geçiliyoruz ya da daha iyi ihtimalle şaka yapılıyor der.

ben üzülerek görüyorum ki durumumuz olduça vahim. daha dedemin dedesi der ki; bir doktor varmış ölüyü diriltirmiş, ah o doktorlar ah, şeklinde aşamasındayız henüz. bir doktor varmış elini adamın başına koymuş adam koşmaya başlamış. bu tür şeyler, hep mişli geçmiş zamandadır arkadaşlar. hep birilerine birileri bir şekilde anlatmıştır. bu düşünceler ortaçağdan sonra aslında dünyada yavaş yavaş yok olmaya başladı ve bilimsel düşünceye geçildi. ama maalesef üzülerek görüyorum ki güzel ülkemde durum vahim. biz böyle olduğumuz sürece (bu doktoru tenzih ederek söylüyorum- makaleleri görüp okuyunca anlayacağız-) bizler üzerinden üfürüklerle para kazananlar hiç bitmeyecektir. bence sorun üfürükçülerde değil. o üfürüklere inananlarda. tekrar bu doktoru tenzih ederek söylüyorum. bu gibi olaylarda bir çok insanı bu şekilde galayana getirdikten sonra tamam ilaç elimize ulaştı ama sınırlı 500$ civarında gelip alın dense inanın yüzlerce insan akın edecektir bir ihtimal diye. herkes bu parayı verebilir çok fazla değil. ama toplamda kazanılacak para müthiş düzeylerde olacaktır. (ve hiç ummadığım insanlarda bilmeden buna hizmet etmiş olacaktır.) umarım bizim bu tartışmalar insanlarda biraz şüpheci davranmayı sağlar. bu olay için söylemiyorum. bu gibi örnekler çok gördük ve anladığım bizler böyle olduğumuz sürece hiç de bitmeyecek.

diğer sitedeki yazımın ve eklediğim alperstein beyin yazısının silinmesi de çok üzücü. şunu hiç unutmayın. bilimsel düşünen ve yaptığı işin arkasında olan bilim adamlarının eleştirilere tahammülü çok fazladır. ve eleştirilmek hoşlarına gider. çünkü yaptıkları şey bilimseldir ve ne kadar eleştirirseniz eleştirin onların gerçekleştirdiği bilimsel doğrular sonunda kazanır. ama üfürükçe yapılan işlerin eleştirilmeye hiç tahammülü olmaz. çünkü sonunda boyaları dökülür.

merhabalar.

arkadaşlar evet. haberi ilk okuduğumda ben de çok heyecanlandım ve acaba dedim, ki, bilen bilir, benim bu hastalığın dermanının bulunacağına dair içimde umut yok gibi.

ama kuzey arkadaşımız sağolsun, hastalığımıza dair duyduğu tüm bilgileri burada bizlerle paylaşıyor. bu haberi o da çıkarmadı ortaya. paylaştı. ve biliyorum ki kuzey çok çok umutlu çözüm bulunacağı konusunda. :)

bu tür haberler belirli aralıklarla hep çıkar. küçük çocuklar değiliz böyle bir şeyin üzerine lönk diye atlayacak kadar ama bu tür haberleri de duymalı ki asparagas haberle doğru haberi ayırt edebilelim. bir kenarda kalsın bu haber, bekleyelim bakalım aslı astarı varmıymış...

inşallah birgün diyelim yinede :)

dilemma' Alıntı:
bir kenarda kalsın bu haber, bekleyelim bakalım aslı astarı varmıymış...

inşallah birgün diyelim yinede :)

beklemekten başka çarede yok,bekleyip görelim.

kafanizda var olan barikatlari asin... olumsuz konusmaya degil
olumlu olmaya ihtiyacimiz var dunya haldir haldir kashastalari
icin calisiyor...onlarca ilac deneniyor bircok ilac ikinci asamayi
tamamlamak uzere yani son asamalar bunlar iki gunde sonuc
alinmasini hic kimse beklemiyor zaten...ornegin Kanada gen
teknolojisinde ilk insan denemelerini yapiyor yani ikinci asama
bu...

Arkadaslar bir tedavi yontemi çiksa, atom bombasi gibi patlayacaktir dunyanin dort bir yaninda (bir de bu kas hastaligiyla ilgili olursa :wink:)duyulacaktir bu patlama merak etmeyin :D Ama yine de boyle haberleri duydugumuz zaman, sevinmeliyiz, hiç olmazsa unutulmuyoruz :)
Umut isigini gormemize yardimci olanlar var , bu çok guzel bir duygu :wink:

Kemal abi çok yaşa :D süpersin :wink:
evet gelelim Dileğin cazısına kendisi Kemali abi iyi halden tutuksuz bir ömür boyu gözaltında bulundurulmak şartı ile serbet bırakıldı yemek yerken tuzluk kullanması kesinlikle yasaklandı sadece kahvaltıda yediği domates salatalığa çok az mikter tuz atmasına tuzu bırakma yönündeki alıştırma sürecinde izin verildi :!:
yaz kızım yazdınmı tamam (kalem kırıldı pardon yanlış oldu ya idam etmiyorduk değilmi :shock: ben tokmağımı vuracaktım masaya :D :D :D )

hieeyyyytttttttttt savulunnnnnnn. :lol:

kemal abi sana saygım var ama bu kendine günahsızım diyen şahıs da sanki çookkkk kusursuz yahuuu.

üstüme gelmeyin yaww.atarım kendimi bu forumun balkonundan aşağıya. ihihiii ihihii :)

hoşgeldin eminecim. sen bana bakma. evet çok zararlı tuzlu muzlu yemek (yok yahu muz iyiydi bizim için:) ) ama yavaş yavaş bırakmak gerekiyor tabii. kemal abi örneğinde olduğu gibi ki bende kola içmeyi ve asitli içmeyi çoook uzun zaman önce bıraktım. inşallah darısı tuza :)

Hııımmmm sevgili Dilemma,birde savcı hanıma tehdit haa, aman aman bunu duymamış olalım yoksa savcıya karşı gelmektende yargılanırsın!!! Cezanı kabullenmiş gibi görünüyorsun,bu güzel.Aslında savcı hanım senin iyi halini gözönünde bulundurarak tutuksuz yargılamış,cezanıda hafifletmiş.Yoksa kalem bir kez kırıldımı ceza geri alınmaz yaa bu merhametli savcı hanıma şükret...

sevgili dilemma,hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum....KALIN SAĞLICAKLA

İtarızım var hakim hanım :lol:
Arkadaşım diye torpil yapmışsınız dilemmaya...

eyvahhh,itirazlar başladı,dava yeniden açılabilir gibime geliyor!Ya Neşeli dostum gel vaz geç bu itirazdan.Verilen cezada az değil yani,ömür boyu göz altında bulundurulmak insanı herşeyden vazgeçirebilir...
Tuzmuş.muzmuş,buzmuş hepsi unutulur gider.Öyle değil mi Dilemma kardeşim!!

Ya benim pc de virüs mü,trojen mi yoksa solucan mı,bişeyler var hiç bir efekt ve hızlı cevap yaz seçeneğini kullanamıyom,Gmail programını bile çok zor açıyom,Hotmailler hiç açılmıyor!!! KALIN SAĞLICAKLA...

Diger sitedeki yazıları silen benim biliyorsun sevgili Ötede kardesim.Yani elestirilere tahammül edemeyen ben:(Ama ben bir bilimadamı degilim nasıl olsa,bu bagıslatır umuyorum.Silme sebebime gelince,üslup biraz agır geldi ve o beyefendinin,yasına ve meslegine hürmeten kaldırdım.Bilim bilim diyorsun da degerli kardesim.Bizim su kökhücre davamız vardı biliyor,hatırlıyorsundur.Bir nöroloji prof unu aradım bu konuda bilgi almak icin o zaman.Bana verdiği cevap neydi biliyormusun.Bu benim alanım degil.Bizler teshis icin varız.Bu konuda bilgi verecek kadar bilgili degilim.Yani koskoca nöroloji ptofunun görevi:cocuklarımıza bakmak,tehlil ve tetkiklerini yapmak,sonrada senin cocugunda su hastalık var deyip yollamakmıs.Bunu o zaman ögrendim.

Açılıııııın Dileği yalnız mı sandınız :lol: Kemal abi iyi halden kurtaramaz mı Dilek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arkadaşlar iyi niyetinizi dilem arkadaşınıza yardımcı olmak isteğinizi anlıyorum bizde zaten adil bir şekilde yargılıyoruz sanığı :twisted: :D
kendisinin tuzu azaltma yönündeki istikrarlı davranışlarını izlemekteyiz eğerki bu şekilde giderse zaten yakında tamamen serbest kalacaktır :D
(yeşil bültenle arayarak engelliler.biz de yakalayabildiğimiz dilemmanın tuz yönünde kendisinin gösterdiği olumlu gelişmeler var fakat sevgili Abdullah senin Dilemmaya yardımcı olayım yalnız bırakmayım derken kendini başka yerlerde sorgu sual altında bulma ihtimalinde olabilir ben ailenizin iyi niyetli hâkimi olarak uyarmış olayım herkese tuzsuz(ya da abartmayalım az tuzlu :shock: mutlu günlerrrrrrrrr :D )

minerva' Alıntı:
fakat sevgili Abdullah senin Dilemmaya yardımcı olayım yalnız bırakmayım derken kendini başka yerlerde sorgu sual altında bulma ihtimalinde olabilir ben ailenizin iyi niyetli hâkimi olarak uyarmış olayım herkese tuzsuz(ya da abartmayalım az tuzlu :shock: mutlu günlerrrrrrrrr :D )

bende arada kaynamayım bari :mrgreen:

EH MİNERVA. yırtacağını sandın dimi.

ey millet... minerva denilen ve çok güvendiğiniz şu hatunun mısır koçanına buladığı tuzun tabaktan nasıl taştığını ben gözlerimle gördüm. kendi söylesin yahuuu."dilek bunu sitede sakın söyleme" dedi bana kendi ağzıyla. dediğim gibi.kendide çoook masum değil. :)
diyorum işte azaltmalıyım, bende biliyorum diye. ama türk damarımı kabartmayın sizde yaaa. inatlaşıveririm, siteyi tuza bularım ona göre :lol: :twisted: hayır bişiy değil, olan bülente olacak :)

abdullahcıımmm.seni seviyorum hayatım. :lol:

dilemma' Alıntı:
EH MİNERVA. yırtacağını sandın dimi.

ey millet... minerva denilen ve çok güvendiğiniz şu hatunun mısır koçanına buladığı tuzun tabaktan nasıl taştığını ben gözlerimle gördüm. kendi söylesin yahuuu."dilek bunu sitede sakın söyleme" dedi bana kendi ağzıyla. dediğim gibi.kendide çoook masum değil. :)
diyorum işte azaltmalıyım, bende biliyorum diye. ama türk damarımı kabartmayın sizde yaaa. inatlaşıveririm, siteyi tuza bularım ona göre :lol: :twisted: hayır bişiy değil, olan bülente olacak :)

abdullahcıımmm.seni seviyorum hayatım. :lol:

sağol Dilekcim

evet şahidim işte o mısırlar ve tuz atılmadan önceki hallleri :lol:

bu sefer kesin öldük :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

alalalaaaa. sen nasıl görüyormuşsun abdullah yaaa.
yalancı şahitlik yapma lütfen. çünkü ben doğru söylüyorummmm :shock:

:!: :!: :!:

Şimdi Dilekciğim bak seni tuzla ilgili ilk söylemlerinde ne kadar ağır eleştirdiysek sonraki olumlu davranış ve konuşmalarından dolayı ümit vadeden örnek br distrofili arkadaşımız olarak neredeyse tahliyene karar vermek üzereydik lakin bu son mısır olayı ki bu doğrudur mısır yedim evet :!: (yani herkes gibi :D )yalnız işin içine yine senin çok sevdiğin bizlerinde sana göre daha az sevdiğimiz(mecburen yani :shock: ) tuzun girmesi kafamızı bir hayli karıştırdı acaba vücutta fazla tuz birikiminden dolayı beyinde bir takım elektriksel dengeler bozuldu halüsinasyonlar falanmı başladı her yerde beyaz beyaz tuz tanecikleri üstelikde tabağı taşırırcasına görülmeye başladı bak mahkemenin boyutu değişti işte mahkeme seni bir psikayatr a sevketmeyi uygun görmüştür :lol: :lol: :lol: istediğimiz rapor gelince duruşmaya devam edilecektir bir sonraki duruşma tarihi : 07/10/2006 saat : 09 00
not : Abdullah şimdi söyle bakiiim o mısırlar nasıl görünüyor :shock: :!:

aaa olmadı ama. o tarihte hiçkimseye söz veremem. :oops:

şaka bir yana birşey sormak istiyorum.
ginseng denilen ilaç. unutkanlığa vs iyi geliyormuş deniliyor. sınavım dolyısıyla almaya başladım bu ilaçtan. olumsuz bir özelliğini duyan varmı? hani energi verici birşeyse aslen, bırakıldığında vücuda olumsuz etkisi olurmu... :roll:

Ginseng bitkisi tabletlerini bir dönem tavsiye üzerine kullanmıştım. Açıkçası uzun süre düzenli kullanmadım ama kas güçlendirme konusunda da faydalı olduğu söyleniyo. Özellikle çinde çok eski geçmişi olan kuvvet verici ve şifalı bir bitki olarak biliniyo ve kökleri bu amaçla kullanılıyor. Aklımda kalan bu, yinede bir alıntı yapayım:
Ginseng
Latincesi: Amerikan ginsengi için Panax quinquefolius ve Kore ginsengi içinse Panax ginseng'dir. Ginseng'in botanik ismi olan "Panax", Yunanca "tam iyileşme" anlamına gelen "panacea" kelimesinden türetilmiştir.

Büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. 6-8 yaşındaki bitkilerin köklerinin çapı 10 santimetreyi bulmakta olup, beyaz veya kırmızı renklidir. Bitkinin yaşlı etli ve çatallı kökleri, ilaç olarak kullanıldığından, Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunmasının yanısıra, kültürü (yetiştirilmesi) de yapılmaktadır.

Kullanıldığı yerler

Bitki ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminler taşımaktadır. Ginseng, Çin tıbbının çok meşhur bir bitkisidir. Bitkinin kan basıncını düzenleyici, kalp kuvvetlendirici, kolestrol seviyesini düşürücü, merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır. Ayrıca iştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır.

Ginseng'in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür.

Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır.

Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir.

Ginseng'in kadınlar üzerindeki beynin hafıza (bellek) merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir.

M.S 1. yüzyıla ait bir Çin metnine göre; Ginseng, zihni güçlendirici, irfan ve bilgeliği artırıcı bir şifalı bitki olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanımının yaşam süresini artıracağı belirtilmektedir.

Bırakınca bir zararını görmedim. Tamamen doğal olduğundan ve bir zararı görülmediğinden faydası olabilir ama sakıncası olmaz sanırım.

mehaba mustafanın annesi konu nedir bilmiyorum bazı şeyler dikkatimi çekti.nöroloji profunun kök hücreyi bilmemesi dağol geldi bana çünkü onun alanı değil sanırım.sizi çok iyi anlıyorum benim hastalığım friedreich ataksisi banada doktorlar tekik filan yaptıktan sonra çoğu zaman gönderdiler hastalığım tam olarak kas hastalığı değil ama kaslarıda etkiliyor.diycem şu ülkemizde kök hücre komitesi var kök hücre komite başkanına mail attım şuan benim hastalığımda kök hücre ile çalışma yokmuş,ancak devletin teşviki ile çalışma olabilir diyor,şuanda o doktorun mail adresi yok amöa kısa zamanda bulur iletirim

Mısırlar geçrçekten güzel görünüyo Hatice abla :D Mahkemeyi falan kurmuşsun yargılamaya başlamışsın :lol: olan Dileğe oluyo yazık valla iyi halden gel tehliye et sen,insan arkadaşına kıyarmı :lol:

minerva' Alıntı:
Şimdi Dilekciğim bak seni tuzla ilgili ilk söylemlerinde ne kadar ağır eleştirdiysek sonraki olumlu davranış ve konuşmalarından dolayı ümit vadeden örnek br distrofili arkadaşımız olarak neredeyse tahliyene karar vermek üzereydik lakin bu son mısır olayı ki bu doğrudur mısır yedim evet :!: (yani herkes gibi :D )yalnız işin içine yine senin çok sevdiğin bizlerinde sana göre daha az sevdiğimiz(mecburen yani :shock: ) tuzun girmesi kafamızı bir hayli karıştırdı acaba vücutta fazla tuz birikiminden dolayı beyinde bir takım elektriksel dengeler bozuldu halüsinasyonlar falanmı başladı her yerde beyaz beyaz tuz tanecikleri üstelikde tabağı taşırırcasına görülmeye başladı bak mahkemenin boyutu değişti işte mahkeme seni bir psikayatr a sevketmeyi uygun görmüştür :lol: :lol: :lol: istediğimiz rapor gelince duruşmaya devam edilecektir bir sonraki duruşma tarihi : 07/10/2006 saat : 09 00
not : Abdullah şimdi söyle bakiiim o mısırlar nasıl görünüyor :shock: :!:

Harikasın atim. Çok teşekkür ederim arkadaşım. için çok rahatladı inan. bende ders çalışırken almayı planlıyordum. pahalı sayılabilecek bir ilaç. kısa bir süre önce fiyatı 37 ye çıktı. ama anlaşılan birçok faydalı etkisi var :)

Bak Abdullah kardeşim,yalancı şahitlik büyük suçtur!!! Ben o mısırlara büyüteçle baktım ancak değil tabağı taşırırcasına,tuzun zerresini bile göremedim.Savcı hanımın,kararı çoook yerinde,raporun sonucunu bende çok merak ediyorum. :lol: :lol: :lol: :!:

Evet Abdullah,söyle bakiiim o mısırlarda var olduğunu söylediğin tuz neresinde??! Sakın tanelerin içine şiringa ettik demeyesin,Sen hapı yuttun gibime geliyor,Savcı birine kancayı takmaya görsün,Allaaahh kimse kurtaramaz!! :lol: :roll: :wink:

Bir sonraki duruşmayı sabırsızlıkla bekliyorum :lol: :lol:

(aaaa duruşma yarın mışş,yaşasın Adalet) :lol: :lol: :roll:

Tam tersi bir goz doktorundan daha cok anlayacagi kesin...

Birsey soracagim belki aranizda bir bilen vardir...bele baglanan
suni kaslari olan bir alet gelistiriliyordu bundan 3 sene once kadar
yanilmiyorsam disa baglanan bir alet olmaliydi... :lol: ne oldu
acaba belimze taksaydik soylee diger saglikli insanlar gibi yerimizden
zengin kalkisi yapabilseydik . :lol:

Üst Alt