Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muskuler Distrofi ile ilgili tecrübe paylaşımı..

minerva' Alıntı:
... sayın baben hocam haksızmıyım efendim :shock: :?:
şimdi dilemin şişen bacaklarının sorumlusu kim soruyorum :?: :D

Valla ben senden yanayım burada. ;) Onun yemeğine tuz döken sen değilsin her halde? Üstelik kendisi itiraf etti:
dilemma' Alıntı:
yemeği benim kadar tuzlu yiyen olmasın

pilavdan dönenin kaşığı kırılsın :) ben aksini iddia etmiyorum ki.
yalnız yanlış olmasın. abartmamak kaidesiyle tuzlu yiyorum.

minerva bittin sen :twisted:

dilekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk bende tuzlu yiyorum tuzsuz yemek mi olur yaaaaa......

hıh...al işte bir müsküler daha...

siz tuzsuz yiyin yahuuu.ben tutmıyım sizi. alalalaaaa...

HAYATTTA YENMESSSSSSSSSSSSSSSSS TUZSUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ AAAAAAAAAAAA NE ÖLE YEMEK Mİ OLUR... OLMAZZZ BOL YAĞLI VE TUZLU OLACAK Kİ YEMEĞİN TADI OLSUN DİLEM ARKANDAYIM VALLA.....TUZ HAYAT...AMA ZARARLI :( YANİ O BAKIMDAN HERŞEYİN NORMALİ.... :)

Şirine' Alıntı:
HAYATTTA YENMESSSSSSSSSSSSSSSSS TUZSUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ AAAAAAAAAAAA NE ÖLE YEMEK Mİ OLUR...OLMAZZZ BOL YAĞLI VE TUZLU OLACAKKİ YEMEĞİN TADI OLSUN DİLEM ARKANDAYIM VALLA.....TUZ HAYAT...
AMA ZARARLI:(YANİ O BAKIMDAN HERŞEYİN NORMALİ....:(

Şu bir gerçek ki Şirine kas hastaları için yemeğin tatlı olması önemli değil, Asıl amacımız sağlıklı ve dengeli beslenmek .
Bize zarar verecek ( ki tuz da çok zararlı) herşeyden uzak durmak ve buna alışmak zorundayız.

haklısın neşeli...gerçekten öle...tuz şeker yağ ve unlu gıdalar sağlıklı insan için bile zaralı bu 4 büyük zararlılar olarak geçiyo beslenmede....bende bir gıda mezunu olarak bunların zararını bilerek tüketmekteyim tuz başta geliyo yemeğin tadına bakmadan kaşıktan önce tuzu alıyorum....

Yaa Mustafa, şu Dileğe ne yapsak acaba? Tehdit de para etmiyor artık. :(

Bir yerde okumuştum.. Yediğimiz besinlerin doğal halindeki tuz, bedenin tuz ihtiyacını karşılarmış zaten.. Daha sonra, yemeği pişirirken eklenen tuz (salçayla vb.) ve sofraya geldikten sonra ekilen tuz hem gereksiz, hem zararlı olmaktaymış.. Yani sadece kas hastaları için değil! Ama elbette bizdeki olumsuz etkisi daha fazla! :evil:

ne diyelim sayın abim (Baben)

Toplum olarak yasaklara aşinayız...hani tuzsuzda mangal ne kadar lezzetli olurki :lol:

Baben' Alıntı:
Yaa Mustafa, şu Dileğe ne yapsak acaba? Tehdit de para etmiyor artık. :(

Bir yerde okumuştum.. Yediğimiz besinlerin doğal halindeki tuz, bedenin tuz ihtiyacını karşılarmış zaten.. Daha sonra, yemeği pişirirken eklenen tuz (salçayla vb.) ve sofraya geldikten sonra ekilen tuz hem gereksiz, hem zararlı olmaktaymış.. Yani sadece kas hastaları için değil! Ama elbette bizdeki olumsuz etkisi daha fazla! :evil:

Çok haklısın Babür Abi. Her ne kadar almamaya çalışsak da, yeteri kadar tuzu bir şekilde alıyoruz.

Dilek için de bıktırma yöntemi uygulamayı öneriyorum. Dileğe burnundan gelesiye kadar tuz yedirecez. Bi daha Tuz bile diyebilecek mi baakalım :p

ben iki ay ingiliz hastanesinde yattim iki gun yiyemedim
adamlarin yemegini tat tuz hic birsey yok sicak suya bandir
cikar yoook arkadas yemek dedigin salcali tuzlu acili baharatli
olacak 8)

ari meselesini herkes bilir amerikada kashastalarina ari ignesini
yapiyor onlarda iyilesiyor bizim akraba aradi tamam dedi iyilestin
dedim nasil ariyla :lol:

KUZEY' Alıntı:
ben iki ay ingiliz hastanesinde yattim iki gun yiyemedim
adamlarin yemegini tat tuz hic birsey yok sicak suya bandir
cikar yoook arkadas yemek dedigin salcali tuzlu acili baharatli
olacak 8)

KUZEY kardeşim sen de üstüne üstüne gitme!

"Yaşamak için yemek mi, yemek için yaşamak mı" diye bir söz vardır. Biz yaşamak için yemeyi tercih etmeliyiz!

Mustafa, seninkisi de güzel fikir ama sanal olarak yapabileceğimiz bişeyler lazım bize.. :roll:

ümit81' Alıntı:
Toplum olarak yasaklara aşinayız...hani tuzsuzda mangal ne kadar lezzetli olurki :lol:

Tuzsuz mangal olurmu :lol: :lol:

dilemma' Alıntı:
hıh...al işte bir müsküler daha...

siz tuzsuz yiyin yahuuu.ben tutmıyım sizi. alalalaaaa...

Bu konuda Dileğe destek veriyorum fazla müsküler takılmayalım biraz hayatın tadını çıkaralım :D :lol: :mrgreen:

Abdullah' Alıntı:
Tuzsuz mangal olurmu

Daha dün oldu :lol:

Sıcaklardan kaçıp, bozdoğan barajının serin sularının yanına kaçtık arkadaşlarla..
İlk parti benim tuzsuz tavuklarımı pişirttirdim. Salatayı kendim yaptım zaten, kendi tuzsuz payımı ayırıp, alın ne haliniz varsa görün dedim arkadaşlara... :shock:

Ardından birer de ızgara alabalık yaptırdık, iyice tembihledim
_Birinin içine hiç tuz koymayacaksın
_Yanar abi balık
_Yanarsa yanar, sen mi yiyeceksin

Biraz dediği gibi olmuş ama yine de çok güzeldi.

Tuzsuz mangal mı olur demeyin, tuzsuz herşey olur ve çok güzel olur :lol: :p

:lol: :lol: Yukardaki mesaj bana ait , kim bu demeyin şimdi

:lol: mesela bol acili ezme yaninda adana aci yok tuz yok baharat
yok boyle yemekmi olur :wink: saka yapiyorum verdigim ornek
ingiliz yemek kulturu sicak suya bandirilan yesil fasulye yiyen varmi
aranizda ben yedim ve igrenc birseydi... tuzun fazlasi zarar azi karar
her insan icin gecerli bu tuz un yag kolesterole davet cikarmak olur...
engelimiz bize yetiyor fazla engel cikarmayalim...

Sevgili Kuzey,sanırım şu arılara ısırtma terapisinden bahsediyorsun.Ama tam anlayamadım arı ısırtma tedavisiyle senin bir akraban mı iyileşti??!!
Ben bu arılara ısırtılarak yapılan tedavilerin bir işe yaramadığını duymuştum.Yoksa şaka mı yaptın ya?!

bunlar uydurma haberler ironi yapiyorum gecen gun biryerlerde
okudum yabanil bir hayvanin killari iyi geliyormus :))

Arkamdan hain planlar yapılıyor demek. bir de kaderdaş olacağız. üsüldüm walla.

mustafaaaa senin bittiğin gündür bugün. ağzımdan burnumdan tuz tıkmak ne demekmiş en kısa zaman içerisinde göreceksin. :twisted:

yahu tamam, ben de biliyorum zararlı olduğunu bu meretin ama hayatın tadı ne yapıyım. (güzel şeyler hep zararlıdır zaten.) =(

işte abdullah örneği. :) (örnek de alabiliyorum bazılarını görüyorsunuz)

taam taam. tuzu azaltmaya çalışacağım.ama hepten kesmeyeceğime garanti verebilirim yinede.
siz bana çok güvenmeyin. :)

bu arada diğer ittifakınız nerede...
gelir şimdi. bir 5 dakikaya bakar en fazla :D

neseli09' Alıntı:
:lol: :lol: Yukardaki mesaj bana ait , kim bu demeyin şimdi

hocam bende kim bu diyordum ki senin mesajı gördüm afiyet olsun yarasın :lol: :lol:

dilemma' Alıntı:
Arkamdan hain planlar yapılıyor demek. bir de kaderdaş olacağız. üsüldüm walla.

mustafaaaa senin bittiğin gündür bugün. ağzımdan burnumdan tuz tıkmak ne demekmiş en kısa zaman içerisinde göreceksin. :twisted:

yahu tamam, ben de biliyorum zararlı olduğunu bu meretin ama hayatın tadı ne yapıyım. (güzel şeyler hep zararlıdır zaten.) =(

işte abdullah örneği. :) (örnek de alabiliyorum bazılarını görüyorsunuz)

taam taam. tuzu azaltmaya çalışacağım.ama hepten kesmeyeceğime garanti verebilirim yinede.
siz bana çok güvenmeyin. :)

Dileğin üstüne gitmeyin arkadaşlar tuzdan,çikolatadan vazgeçilir mi ya hayatın tadı bunlar tuzda yemeklerin tadı :mrgreen: şaka bir yana herşeyi kararında tüketmenin yararı var bunu da unutmayalım :wink:

Dilekciğim neşeli bilinçli bir müsküler distrofili güzellikle söyledik olmadı son çare bizim ekip toplandı (Baben abi başkanlığında Dileği tuzdan bıktırma operasyonu için düğmeye basmaya karar verdik :D )
evet güzel şeyler hep zararlı demişsin güzel ama zararlı olmayan bir çok şeyde var örneğin bol bol meyve :D
not: Abdullah sende cesaretlendirme Dilemi ya ben senide bizden bilirdim yoksa casusmusunuz bakiiiim :D :evil:

dilemma yatti balik yan gider ne oldu oldu biz en leziz
bol tuzlu yemegi yiyelim nisanlim duymasin oda beni yer
ne kadar zararli sey varsa yapiyoruz :lol: fircayi hak etmiyorda
degiliz hani...aslinda haftada bir diyelim boyle bol lezetli seyleri
yiyelim alti gunde mumkun oldugunca az tuzlu seyleri tercih edelim
buna karsi cikan varmi :))

minerva? 15-20 dakika gecikmişsin cevap vermekte?

sağlıklı beslenerek çabuk mu yaşlandın yoksa. zaten sağlıksız insanlarız. Allah aşkına bırakın da azbuçuk hayatın tadına varalım yahuuuu.

:shock: :p :)

minerva' Alıntı:
Dilekciğim neşeli bilinçli bir müsküler distrofili güzellikle söyledik olmadı son çare bizim ekip toplandı (Baben abi başkanlığında Dileği tuzdan bıktırma operasyonu için düğmeye basmaya karar verdik :D )
evet güzel şeyler hep zararlı demişsin güzel ama zararlı olmayan bir çok şeyde var örneğin bol bol meyve :D
not: Abdullah sende cesaretlendirme Dilemi ya ben senide bizden bilirdim yoksa casusmusunuz bakiiiim :D :evil:

Yok ablacım ne casusu :lol: ben yine doğrudan yanayım ama arada bir diyeti bozmak gerek yani o açıdan söyledim :wink:

dilemma' Alıntı:
minerva? 15-20 dakika gecikmişsin cevap vermekte?

sağlıklı beslenerek çabuk mu yaşlandın yoksa. zaten sağlıksız insanlarız. Allah aşkına bırakın da azbuçuk hayatın tadına varalım yahuuuu.

:shock: :p :)

ilahi Dilek nasılda yakaladın Hatice ablayı :lol: :lol: dövecek bizi valla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

emine-bolu' Alıntı:
slm ben yeni üye oldum bende kas hastasıyım sadece bende var sanıyodum sizleride görünce yalmız olmadıgımı hissettim ben aranızda yeniyim yankış bir şey yazdıysam kusura bakmayın :roll:

hoşgeldin emine tek sen değilsin merak etme yalnız değilsin,aramıza hoşgeldin :wink:

tesekkurler abdullah artık bende varım ya ben yenı uye oldugumdan nereye ne yapıcamı bılmıyorum benı yonlendırırsenız sevinirim

Evet Emine,Abdullah haklı....Önceden bende öyle düşünüyodum ama hiç de öle değilmiş......
Aramıza Hoşgeldin....

emine-bolu' Alıntı:
tesekkurler abdullah artık bende varım ya ben yenı uye oldugumdan nereye ne yapıcamı bılmıyorum benı yonlendırırsenız sevinirim

Hoş geldin :)

Bunaldığın zaman, çekinmeden email ya da Özel Mesaj (ö.m.) atabilirsin.

Üst Alt