Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Muskuler Distrofi ile ilgili tecrübe paylaşımı..

rdx' Alıntı:
bilmiyorum..sanırım özür dilemem gerekli bu kadar "karanlık" olduğum için...pekh..özür dilerim...

Özür dilenecek bişi yok ki....
en büyük aydınlık o KARANLIKTA saklıdır biliyor musun...

güneş bile gün gelecek KARA bir noktaya dönüşecek.ışığını bile salmayacak güce erişecek.en büyük aydınlığı içinde tutabilecek.

Kabe nin örtüsünün neden renginin KARA
etrafında tavaf eden hacılarında neden sırf BEYAZ olduğunu düşündün mü....

SEN bir düşüncesin ve bedeninden çıkabilir gezebilir dolaşabir ve bir kuş misali yuvana dönebilirsin.SEN özgürsün aslında.beden korkuların hapsediyor kişiyi.SEN beden değilsin zaten sadece bir düşüncesin.

md den kaynaklanan ayak ağrılarım

arkadaşlar benim sol bacağım çok acıyo tanımayanlar olabilir bende md hastasıyım fizik tedavi öneriyo bazı md hastası arkadaşlarım cihaza bağlı olduğum için anestezi uzmanı bakıyo sürekli sağolsun doktorumla arkadaş gibiyiz güçlü ağrı kesicilerle ağrıyı geçirebiliriz dedi ama geçici olmazmı fizik tedaviyle tamamen geçebilirmi görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum başka çözüm yolları varsa paylaşabilirmisiniz

dmd bayan varmı?

arkadaşlar aranızda dmd li bayan var mı acaba?

Slm arklar ben 24 yasında bir gencim.9 yasında hastalığım farkedildi bir sürü tedavi fizyoterapi vesaire denedim gözle görülür bir ilerleme sağlamadı ilaç hiç denemedim su an engel derecesi %92 ama bunlar benim için bir şey ifade etmiyor ben hala normal biri gibi yaşıyorum :) tek başıma yemek yiyorum sandalyeyle olabildiğince haraket etmeye calışıyorum ama tabiki kısıtlı :) sadece evde sıkılmamak için pc başında yada kitaplarla oyalıyorum kendimi .Benim sizden istediğin bu hastalığı unutmanız elinizden geldiğince çaba göstermeniz en karanlık günlerinizde bile güzel şeyler düşünüp hatta belki yapabileceğinizin umudu ile hayata sımsıkı sarılmanız :) Allaha emanet olun

Md ailesine sende hoşgeldin Nightelf, hastalığı ne kadar normale indirgersek beynimizde o kadar baş edebiliyoruz, hayatımızı bu sınırlar içinde ve her şeye rağmen mutlu bir şekilde sürdürebiliyoruz... 8)

merhaba arkadaşlar bende DMD hastasıyım 20 yaşındayım

merhaba arkadaşlar bende DMD hastasıyım 20 yaşındayım bir ay önce haluk topaloğluna gittim ve cozaar, coenzim q 10 kullanmaya başladım haluk bey beni çok iyi gördüğünü söyledi ayaklarım ve sırtımın düzgün kalmasının nası başardığımızı söyledi arkadaşlar ben size bol bol hareket yapmayı, temiz havayı öneriyorum.Ayrıca kolanın kesinlikle zararlı olduğuna inanıyorum kolayı bıraktıktan sonra fizyoterapistim hareketlerimin daha iyi olduğunu söyledi.Ayrıca bütün bunları ben anneme borçluyum. Çünkü annemin kardeşindede aynı hastalık olduğu için annem bir doktor gibi olmuştu bu ilaçları kullandıktan sonra daha rahat uyumaya başladım dönüşlerimde azaldı. :(

Merhabalar,ben 47 yaşında bir MD hastasıyım,türünü bilmiyorum açıkçası uzun yıllar hastalığımla hiç ilgilenmedim bu teşhis 1979 yılıda Ank.Ün.hastanesinde yapılan EMG den sonra konuldu daha sonra 1982 yılında GATA da EMG ve inceleme yapıldı sonuçta aynı M.D.teşhisiyle askerlik yapamaz roporu verildi.Ben de kendimi çalışmaya verdim ve o yıldan beridir doktora dahi görünmedim,hiçbir sakatlık,malüllük,özürlü raporu almadım ve bağkur dan emekli oldum.Ama hastalığım o kadar ilerledi ki üç ay öncesine kadar ayağa bir-iki kişi yardımıyla kalkabilirken şimdi yardımla da olsa kalkamaz oldum,bende bir bilgisayar aldım,yani bir aydan kısa bi süre oldu bilgisayarla tanışmam bu siteyi ve sizleri buldum.Artık hayatıma bu şekilde yön vermek durumundayım,bilgilerimizi,tecrübelerimizi paylaşmak için buradayım.Herkeze mutlu günler dilerim..

Md ailesine yeni katılan arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz.Sevgili çağlar cozaar ın ilerleyen günlerde bu bahsetiiğin olumlu gelişmelere ek bir etkisi olursa bizimle yine paylaş lütfen.Cozaar ı kullanan bir kaç arkadaşım var,hepsinde minimal ve farklı ama olumlu etkiler yaptığını duyuyorum.Hastalığın ilerlemesini yavaşlatmada iyi bir destek tedavi olabir mi acaba :roll: :?: bunu söylemek için erken ama kulllananlarda iyi etkilerini duymakda güzel. :wink:

Arkadaşlar merhaba,
Kas hastalıkları konusunda genetik testler yapılıyormuş galiba. Aranızda yaptıranınız oldu mu acaba? Birde teşhis konulmasında işe yarıyor mu? Bende Becker'den şüpheleniyorlar ama hala kesin teşhisim yok.

01-Hastalık ilk kez kendini nasıl gösterdi ve Yaş kaçtı:
Klasik durum 3-4 yaşlarında parmak uçlarında yürüme.

02-Hastalık tanısı kaç yaşında konuldu ve neydi:
Orta 2'deyken ayak bileklerim ve kollarımda kontraktür olduğunu farkeden annemin ısrarıryla 3-4 ay hastanede bölüm bölüm dolaşmıştım. Ilımlı Miyopati deyip ama oturmuş belirtiler yok diyerek kesin tanı yapmamışlardı.

03-Vucuttaki bıraktığı şekil bozukluğu oldu mu olduysa nedir:
Ayak bilekleri ve kollarda kontraktür.

04-Bu hastalıktan olduğuna inandığınız veya olan yansıma hastalıklar ve rahatsızlıklar var mı varsa belirtiniz:
Fiziksel bir rahatsızlığım yok.

05-Şu anki Fiziksel durumunuz? Yürübilme? Yokuş çıkma? Merdiven cıkma? desteksiz ayaga kalkabilme? Koşma? Zıplama?
Fiziksel bir rahatsızlığım yok.

06-İlaç kullanıyormusunuz? Nedir faydasına inanıyormusunuz?
Kullanmıyorum

07-Fizik tedavi yapıyormusunuz? Düzenli mi?
Yapmıyorum ama yapmaya başlamayı planlıyorum.

08-Çalışma(iş olarak) şekliniz nedir? i)Çok aktif ii)aktif iii)az aktif iv)pasif v)tamamen pasif (oturarark)
Oturarak

09-Noroloji doktorunuz ile ne sıklıta görüşüyorsunuz?
Orta2'de, lise son'da, üniversiteden mezun olduğum sene. Şu ana kadar 3 defa görüştüm. Birde haftaya randevüm var:)

abi sen yine iyisin yaa.ben bu sene bil.mühendi. kazandım ama gidememdim.yani bu yaz hastalık çok ilerledi artık yürüyemiyorum.lise sonda heryere giderdim.yazın aşırı derecede hastalıkl ilerledi bende anlamadım.şu an içim çok rahat valla.2 seneye ayağı kalakabilirsen teakrar gircem össye........

Tekrar merhaba arkadaşlar,daha önceki kendimi tanıtım mesajlarıma bakan arkadaşlar bilirler ki ,uzun yıllardır dr.a görünmemiştim,ama hastalık çok ilerleyince görünmeye karar verdim ve dün dr.(nöröloji-doçent)a göründüm,hastalığın türünü bilmiyordum; Fasiyoskapulohumeral distrofi (FSHD) olduğunu ve halen tedavisi için somut bi gelişme olmadığını oldukça detaylı bir konuşma sonunda söyledi yani benim için 1982 yılında söylenen ne ise şimdide halen o...26 yılda benim için tıbben bir gelişim yok...
Eeee...nick im umudcan....Umutla bu şekilde yaşama ya devam....

Sağlıklı mutlu günler dileklerimle....

DMD , Koenzim Q10

DMD HASTASIYIM. VE 2 AYDIR Koenzim Q10 KULLNIYORUM. İLAÇ BENİ BİRAZ RAHATLATTI. DENGEM DÜZELDİ GİBİ. HALSİZLİĞİME DE İYİ GELDİ.. ÜŞENMİYORUM BİŞEYLER YAPMAYA. HENÜZ ÇOK YENİ DAHA 2 AY OLDU ....

34 YAŞINDA DMD HASTASI BAYANIM

TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDİCEM. GÖRÜŞMEK ÜZERE

Hatırlamıyorum Bile :(
Hastalık sürekli saklandı belkide vitamin vitamin kullanmadığım vitamin kalmadı hep sarılık var sanıyordum Annem ( canım Annem öyle demişti ) çok aktif çalışıyordum ama MD hastalığının bütün belirtileri vardı taşıyabildiğim kadar taşıyordum hızlı yürüye bildiğim kadar yürüyordum çok aktiftim ama
şekil bozukluğu orantısız yani üst batın zayıf altlar biraz kilolu kıcık duruyor.
04-Bu hastalıktan olduğuna inandığınız veya olan yansıma hastalıklar ve rahatsızlıklar var mı varsa belirtiniz:
Hiç bir yansıma yada her hangibir rahatsızlığım yok bazan hafıza zayıflığı çekiyorum.Unutkanlık gibi isimleri hiç tutamıyorum diyebilirim.05-Şu anki Fiziksel durumunuz? Yürübilme? Yokuş çıkma? Merdiven
cıkma? desteksiz ayaga kalkabilme? Koşma? Zıplama?
Allaha şükür yürüyebiliyorum. Yokuşta çıkabiliyorum ama çok zor ve çabuk yoruluyorum. Merdiven çıkabiliyorum çok yüksek değilse çabuk yoruluyorum tutunarak çıkmak hoşuma gidiyor az yorulduğum için yüksekse tutunmadan kesinlikle çıkamıyorum. oturdummu sandalyeye vs. güzelce kalkıyorum ama yere çömeldimmi yada oturdummu mindere falan kalkmak çok zor oluyor tutunmadan olmuyor bazan bazanda iyi kalkıyorum. Koşma yok zıplama var denilmicek kadar yok sanırım.
en son askerde revire gitmiştim vitamin verdi kullanayım dedim sonuçta askeriye ceza almayalım dedim sabah akşam 3 gün kullandım tekrar gittim işe yaramıyor dedim cevapları günde 4 tane kullan dedi kullandım bitirdim yine gittim iğne vurdular bir işe yaramadı ki biliyordum yaramıcağını şimdi başım çatlasa bile ağrı kesici bile kullanmam Ama Q10 diye bir ilaç duydum 1 aya kalmaz temin edip deniceğim etkileri olursa yazarım buraya

hayır arada bir spor yapmaya çalışıyorum genelde sert cisimlerle yumruk çalışması vs. ve bisiklet sürüyorum çoğunlukla iyi geliyor çok yorulmak biraz yorucu ama çok rahatlatıyor çok terlemek iyi geliyor yani yoğun çalışma ciğerlerim rahatlıyor kendimi daha zinde hissediyorum sıcak banyo yapmak çok yoruyor beni ama soğukta sevmiyorum :d
08-Çalışma(iş olarak) şekliniz nedir? i)Çok aktif ii)aktif iii)az aktif iv)pasif v)tamamen pasif (oturarark)
Az aktif oturarak ama sanırım çok aktif olmaya çalışacağım. hoşuma gidiyor çünkü daha zinde hissediyorum ve biraz yoruluyorum ama iyi geliyor.
O ne ki :D benim öyle bir doktorum yok ama olursa yurt dışında olacak sanırım. Bu illeti atacağım vucudumdan
10-Eklemek istedikleriniz
Ben bişi eklemek istemiyorum çünkü eklersem eve gidemem sizde okumazsınız çok uzun olur...:D[/b]

refleks afo

slm arkadaslar hepinize mutlu ve saglikli bir yasam dilegiyle sizinle birsey paylasmak istiyorum ve yararli olacagini düsünüorum.. doktorlarin yönlendirmesinden sikayetci oldugumuz icin ben burdan tanistigim musa abinin yönlendirmesi sayesinde refleks afo cihazi aldim parmak ucunda yürüyen arkadaslarimiz icin cok yararli bir cihaz ayakkabinin icinde giyilior ve istesenizde parmak ucunda yürütmüor ilk zamanlar baya zor oluor ama doktora danistim alismazi uzun sürer ama faydasini görebilecegimi söyledi bunlarin gece olanida var ikisinide kullanmanin daha faydali olacagini söyledi bende ikisinden yaptırdım medikalciler yapıor bu isi tabi bi fizyoterapistiniede danisirsaniz daha iyi olur sizin icin bende yeni aldim ve kullanmaya basladim baya faydasini görür gibiyim sizlerinde bunu kullanmanizi en azindan doktorunuza bi danismanizi isterim hepinize mutluluklar allaha emanet olun

müsküler distrofi

herkese merhaba bilgi alışverişinde bulunmak bu hastalıkla ilgili çeşitli paylaşımlarımız olur ümidiyle yazıyorum benim 12 yaşında doğuştan %95 birisine bağımlı bu hastalıkla uğraşan bi kardeşim var onun için burdayım ve başka bu hastalıkla mücadele eden ler varsa tanışmak istiyorum hastalığın gidişatı kullandığı ilaçlar varsa bunları öğrenmek istiyorum şimdiden saolun

anket olayina girdim

Şu an 32 yasındayım. üniversite yıllarında merdiven cikmada zorlanma ile. 19 yas.
Askere gitmemek icin Gülhaneden rapor alırken
yok gibi. Biraz kollarım zayıf. Biraz da sol bacagim.
Yok.
05-Şu anki Fiziksel durumunuz? Yürübilme? Yokuş çıkma? Merdiven
cıkma? desteksiz ayaga kalkabilme? Koşma? Zıplama?
Yürümede sorun yok. Tüm gün yürüyebilirim. Koşamam. Zıplarım ama az.
Q10 koenzim iyi gelir herkese. Hasta olmayanlar da kullansa iyi gelir. Bize daha da iyi gelir:) E vitamini balık yağı, protein tozları, amino acid, kreatin. Amino ve kreatini body building salonunda agır sekilde calısıyorsanız alın.
Spor salonuna gidiyorum.
2 yıldır oturarak iş yapıyodum. Bana yaramadı isitifa ettim. 5 aydır kendimi spora verdim. Gym salonlarındayım. Süper gidiyor.
İlk defa Serdar Pirayeoğlu ile geçen sene görüştüm. Ağır spor yapmamı önerdi. Ekimde randevu aldımm gene görüşücem.
10-Eklemek istedikleriniz
Hersey beynimizde. Asla bu hastalıgı kabullenmem. Ben bu illeti yenecegim.

Bir de birisi yasam sınırından bahsetmiş. Bu hastalıkla yaşam ömrünün bir alakası yok. Babam da md hastası. Bana ondan geçmis. Babam 55 yasında. Su an yayla evine çimleri biçmeye gitti.:))) 2-3 saat ayakta kalır ve cogu saglıklı insan bile onun kadar calisamaz:::::))
Babamı örnek alsın herkes. sürekli hareketli. Asla oturmaz. Her ise kosturur. Her seyi yer icer. Rakısını da icer.:)) Ama cok iyi beslenir cok hareket eder.
Bir rus fizyoterapist bana bu hastalıgın tedavi yollarını gönderdi. Türkçeye cevirip göndericem hepinize.

SLM ARKADAŞLAR

BENİM ADIM MUHAMMED ALİ
"
DMD VE BMD HASTALARI SİZE GERCEK BİR HABER"

ADLI PAYLAŞIMI BEN ACTIM
BEN ANARA'DA YAŞIYORUM VE BENDE NE YAZIK Kİ DMD HASTASIYIM AMA DURUMUM COK İYİ YÜRÜYEBİLİYORUM BAZI HAREKETLERİM FOKSİYONEL OLARAK BİRAZ DÜŞÜK OLSADA HER HAREKETİ YAPA BİLİYORUM VE 18 YAŞINDAYIM HASTALIGIM HAKKINDA ÇOK ŞEY BİLİYORUM VE GENELDE HİÇ TAKMIYORUM BERABER İYİ GRÇİNİYORUZ ÇÜNKÜ NE KADAR DÜŞÜNÜRSENİZ OKADAR KAYBINIZ OLUR LİSEYİ BİTİRDİM 1 YIL ZİRAAT BANKASINDA STAJER OLARAK CALIŞTIM VE ONDAN ÖNCE TAZEN CEBECİDE BİR ÇOK İŞTE CALIŞTIM YANİ 10 YAŞIMDAN BELLİ ÇALIŞIYORUM VE BENİ DEŞARJ EDİYOR ÇALIŞMAK
VE HAYAT HAKKINDA ÇOK DENEYİMİM OLDU VE BİLGİSAYAR KONUSUNDA ÇOK FAZLA İYİYİM HEM ÇOOOOK VE BU ARALAR ÇALIŞMIYORUM EMEKLİYE AYRILDIM SAYILIR GİZEMLİ YAŞAMAYI ÇOK FAZLA SEVİYORUM BENİM MSN ADRESİMİ EKLEMEZSENİZ SEVİNİRİM ÇÜNKÜ BU HOŞUMA GİTMİYOR E-POSTA ATARSANIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAYA CALIŞIRIM AMA LÜTFEN MSN ADRESİMİ EKLEMEYİN

BENİM AMACIM SİTEYİ BAŞTAN SONA KADAR OKUDUM VE SİZLERE BİR YARDIMIM OLABİLİR DİYE BENDE Kİ BİLGİLERİMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM ÇÜNKÜ BU BİRİKİMİM 1 YIL KADAR UZUN BİR ZAMANDA OLUŞTU VE ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİ İLGİLENEN DMD VE BMD HASTALARI BANA E POSTA ATSINLAR BEN ONLARLA İGİLENECEGİM VE BU SİTEDE HAKKIMDA YAZILAN YAZILARIDA TAKİP EDİYORUM VE İLGİLENMEYE ÇALIŞACAĞIM ARADA BU SİTEDE BELKİ SOHBETTE EDEBİLİİRİZ

BİR DE BANA İNGİLİZCE - TÜRKÇE CEVİRİ KONUSUNDA YARDIM EDEBİLECEKLER KESİNLİKLE E-POSTALARINIZI BEKLİYORUM CEVİRMEN İNSANLAR LÜTFEN BANA ULAŞSINLAR LÜTFEN

HERKES KENDİNE İYİ BAKSIN

GÖRÜŞMEK ÜZERE

Muhammet Ali yaşına göre bayağı tecrüben olduğunu söylüyorsun kardeşim senin adına sevindim ve kendini iyi hissetmenede :wink: Meğer biz ne kadar kalabalık bir aileymişis demekten de kendimi alamıyorum.Bir çok kas hastası arkadaşımda gördüğüm hayata tutunma,kendini bırakmama eğilimide beni ayrıca mutlu ediyor.Yeni gelen arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz hep birlikte(bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak)inanıyorum ki daha güçlü olacağız :wink:

kardeşim bende senin her attığın mesajı okuyorum dediğin tek şey''ben herşeyi biliyorum ,birçok şeyi paylaşacağım sizinle,msninmi eklemeyin lütfen o zaman niye msn veriyorsun,fazla yüksekten uçma. ne zamandan beri bulduğun yazı var diyorsun .varsa bildiğin yazılar nese bulduğun yazı gönder foruma.türkçeye çevirmene gerek yok.bizler çeviriz sen gönder neymiş o.:)yorma kendini.

BAŞARI

sevgili arkadaşım Minerva; bu topluma ve hele birde bizim gibi bu rahatsızlıkta olan arkadaşlarımıza duyduğun yakın hassasiyetin, çok takdire şayan bir davranış ilgine teşekkür ederim. Hep daim olsun. sen ben ve diğerleri bazı kendini ve rahatsızlığını aşamamış arkadaşlarıma hep yardımcı olmalyız. biz bugünlere çok acılardan ve tecrübelerden geçerek geldik. bilen bilmeyene tecrübesini anlatsın . TECRÜBE KADAR KOLAY KAZANILAN BİRŞEY YOKTUR. Bütün zorlukların arkasında çok büyük başarılar vardır hele birde inançla tevekkülle bu işe sarılıp, bildinmi Allah ne kolaylıklar veriyor bazen o güzellikler karşısında hastalık bile hiç kalıyor. Umarım bu anlaşılmıştır. sevgiyle ve sağlıcakla kalın değerli arkadaşlar. hiç birşey den pes etmeyin h er zaman yapılacak birşeyler vardırç Mevlananın dediği gibi DÜN DÜNLE GİTTİ CANCAĞIZIM BUGÜN YENİ ŞEYLER YAPMAK LAZIM....

slm tekrar

Elimde 15 sayfa rusca md hastaliginin tedavisi hakkında yazılar var. Bir rus fizyoterapist ve bitkisel tedavi uzmanı gönderdi. Kendisi ile bir gün görüştüm. Hayatımda tanısıdığım en akıllı insandı. Ben güveniyorum. Şu an kendisi kayıp ve ulaşamıyorum. Her neyse.
Ben bu rusca metinleri bir tercüme bürosuna cevirtiyip dedim parasıyla. Ama 1500 ytl istediler. Ben de şu an o kadar param olmadığı ve şu an 5 aydır işsiz oldugum için beklemeye aldım. O kadar para veremem şu an açıkçası.
İsteyen olursa bu kağıtların bir kopyasını kargo ile gönderebilirim.
Ya da rusça bilen varmı ;? Bu konuda kim yardımcı olabilir bize ?

ya arkadaşım sen o yazıların bir kısmını googala yaz ordan da linki bize ver.rus alfabesi biraz değişik olduğu için netten onun programını bulabilirsin.hade kolay gele.1500 ytl neymiş ohaaaaaa.o parayla rusçanın tarihini öğrenirim rusçayla ben

ne akil verdin ama

Baran ufak ufak yazilarla 15 saayfa. Yazmam 1 ay surer. Gormed :cry: en konusma bence. Ama bu kadar yetenekli isen sana kargolayim sen yaz istersen. Bu asamada spor yapmayi birakamam ki oturup yazmak lazim.
Ki yazilmaz da zaten. Acayip acayip harfler. Ne dersin ? Sen yazar misin ?

Bir isin iyi yapilmasini istiyorsan kendin yapacaksin derler:))

Ben bu dokumanlardan cok umitliyim.
Ama kimseden ses cikmiyor. Kimse yardim etmiyor. Cok ilginc.
Ilgin alakan icin saol baran.

Rus dokümanı cevirisi

Merhabalar arkadaşlar ;

Rus doküman konusunda şöyle bir yol izlenebilir Eğer doküman bilgisayarda yazılmış ise (kalem ile elle yazılmış olmamalı) tarayıcıdan(600 çözünürlükle) geçirilir ve bir ocr programı ile kelime işlemcisine aktarılır daha sonrada rusca to english cevrii programları ile ingilizceye aktarılır.

Eğer tarayıcıdan geçirirsen ben üzerinde çalışırım...

iyi günler

SLM GÖKCERKAN BEY

İLK ÖNCELİKLE SİZ ELİNİZEKİ DÖKÜMANI BANA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ BEN CEVİREBİLİRİM RUSCA YAZAN YAZILARI BÜTÜN İMKANLARIM MEVCUTTUR AMA İLK ÖNCELİKLE DERİM Kİ TEDAVİ KONUSUNDA RUSYA,HİNDİSTAN VE ÇİN BU ÜLKELERİN ÇOK YALAN HABERLERLE İNSANLARIN MADDİ VE MANEVİYEN İNSANLARI SÖMÜRÜYORLAR VE GERÇEKCİ HABERLERİN OLMASI İÇİN İLK ÖNCELİKLE DÜNYA BASINI İLE PAYLAŞILMALI Kİ ÖYLE GERCEKCİLİGİ OLUR BU BENİM DÜŞÜNCEM VE BİLİM ADAMLARININ SÖYLENTİLERİ BU YÖNDEDİR AMA YİNEDE GÖNDERİRSENİZ BEN ONU TÜRKÇEYE CEVİREBİLİRİM ADRESİM muhammed_ali_6666@hotmail.com

allah hepinize acil şifalar ve hayırlı bayramlar

muhammed kardeşim şu bilgilerini ne zaman paylaşacaksın. müjde verecem diyorsun ver artık şu müjdeyi aylar geçmiş halen müjde vereceksin.

doktorlar ahbu doktorlar

bazen çok iyi bazen de çokkötü oluyorlar biz yinede onlara kırılmayalım

atıyo tutuyo

muhammed kardes atıp tutmakla eline ne geçiyor ben anlamadım. Müjde vericem dedin vermedin. Bak adresini istedim onu da vermedim. Sorunlar büyük sende.

çorbada tuz

:roll: selam arkadaşlar yazılımlara şöylebir baktım da gerçekten güzel şeyler. ben de bu hastalığa yakalandığımı öğrendiğim zamanlar özellikle babam çok araştırma yaptı. yani hastalık hakkında ve bazı kürler uyguladı. ama ne oldu bilmiyorum, sonra bıraktı. daha sonra özel birr ehabilitasyon merkezine götürdü. ilk zamanlar çok canım yandı, ama sonraları alıştım. şu anda hiç birşey uygulamıyorum.
bu alandaki çalışmaları genelde kas hastalıkları derneğinin açıklamalarından (prof coşkun özdemir.ist) takip ediyorum. ama şu ana kadarki gelişmelerde numutlu değilim :cry: yine de moralimi bozmuyorum. biliyorum ki moralim bozulursa hastalığım beni yenecek
şimdi sizlerle tanışıp kaynaştıkça eminimki daha da zorlanacak bu hastalık :D hhııhııı :lol:
bolgüneşli günler

Üst Alt