Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

musty35

1100 tl alalım yada almayalım zaten sandıkda bunları göndermezsek bu aldığımız maaşları da unutun 100 kişi maaş alıyorsa 50 kişi ye düşürürler

bunlar giderse olanda kesilir gelen gideni herzaman arattırır ata sözü bu

tolg@

Aynen oyle benimki kesildi zaten geliri ucu ucuna kurtaranlar borca falan girmesin kimseye acimazlar keserler haberiniz olsun.

aynı adresten 2 kişiye vermezler yardımlar hane bazlı belki birinin adresi resmiyette farklı dır

tolg@

aynen .dusunsenize hane gelirine yillik 2000 tl alinan ikramiyenin aylik getirisi 166 tlyi bile gelire eklemisler.valla zaten pandemi yardimi alamadik onu bunu burakalimda bu hane isini kaldirsalar.yoksa cok kisinin ayligi 10 tl gecti diye bile kesiyorlar.3ngelli olmak hasta olmak bizim sucumuzmuki bizi ailelerimize muhtac burakiyosunuz.hane geliri bir an once kallmali ve ayligi kesilen kardeslerimizde tekrar faydalanmali .yoksa bizim ayliklarda gidecek boylr giderse

bu yardımın 3/1 engelliye diger2 sigortalı evi arabası olana verildi çevrenizde arıştırın isterseniz

benim bulundugum koyde durum bu 100 kişede 10 engelli digeri sgortalı işi olana verildi

kısaca bimere çok çok yazılacak inşallah kurban bayramında engellilere verirler arkadaşlar

mutlaka kurban bayramındada olacak tam kapanma malesef bu hastalık 4 5 yıl surer daha başka hastalıklarda gundemde
muntada al ansar
goğleden gir evde kaç kişi varsa hepsi başvurabilir fakat kabul edilirse 1 kişiye çıkar goğleden dene bi

biz 3 kişi başvurduk aynı haneden gogleden giriş yaptık uçude kapsamdışı yani ret

aynı evde olsa dahi evdeki birinin ikameti hala başka semtte kayıtlı olabilir! ablamla birlikte sancaktepe'deyiz ama ablamın kaydı hala esenyurt'ta görünüyor mesala! akrabalarının yanında yaşıyormuş gibi onların semtinde kayıt ettirende az değil duyuyor ,görüyoruz. bende rapor alırken 2 sene evveli getirdim ikameti buraya yoksa hala karşıda esenyurttaydı benimkide eski evin olduğu yerde… 3 yılı aşkındır buraya taşınalı oysa..

lazım olmadıkça ,kim gidip o kalabalıkta sıra beklerde ikamet yeniler ki? ancak evrak lazım olduğunda gidip mecburen uğraşıyorsun bürokrasiyle...

Kardeş e devlette ikamet alabiliyorsun nüfusa gitmeye gerek yok artık

Nufus idaresine gideceksiniz dediler gittiydik o zaman kaymakamlıkta giriş katında sosyal yardım,2. katta nüfüs idaresi var burada..

daha evdeki kimsenin ikameti burada değildi. gittik ki alçak tavanlı,loş ana-baba günü . ne oturacak yer var,sıra aldık ,yanlış hatırlamıyorsam bir saat yirmi dakika sıra bekledik.
ablam yanımda olmasa ben hayatta yapamazdım.bırakır çeker giderdim.
çocukları, bebekleriyle gelmiş kadınlar onlar bi yandan bağırıyor,ağlıyor.içeride uğultu,havasız basık bir yer.
hayatta dayanamam ben öyle yerde değil bir saat ilk onbeş dakikada "canı cehenneme" der çıkar giderdim.

bana fenalık geliyor öyle havasız,kalabalık ortamda,lisedeyken otobüste bayılmışlığım var bu yüzden .sayısız kez de yarı yolda kendimi dışarı attım otobüsten. gelemiyorum öyle ortama...

zaten engelliliğim aslında 2005'te teşhis konduğunda doktor demişti kurul raporu alabilirsin diye de daha 2 yıl evveli aldık oda ablam gelmese ben yapamazdım. pes eder bırakırdım daha başta..

edevletde durum bilgisi kaldırılmış benim herkesde aynımı

şu an NTV altyazısında nakdi ödemeler 10 mayısta yapılacak diye yazı var bakan bilgin açıklaması yazmışlar

Ptt müşteri hizmetini aradım daha maaş yatmamış bu nasıl bi süreçtir elektirik yardımınız gözüküyor.Pazartesi tekrar arayın diyolar karta yatan parayı nasıl olurda yatıramadılar.Edevlet dahil hertarafı çorba yaptılar🤷

Edevlettede ödemenizi istediginiz pttden çekebilirsiniz diyolar gidiyorum yatmamış dediler👏

Arkadaslar e devlette hane yardimi bölümünde bugün tarhli başvuru görünüo ben yapmadmki bilginiz varmi nedr bu

hiramm

Gıda yardımıdır muhtemelen, detaylar için vakıfla görüşün. Bağlı olduğunuz kaymakamlığı arayın ve vakfa bağlanmak istediğinizi söyleyin

Bende kendileri başvuru yapmış iki kez!
Yetmedi teslim etmişler kendileri!
Sorun şuki; kime ,ne zaman,neler teslim edilmiş? orasını bi onlar, bir Allah biliyor!
Ben sadece; bana kimsenin birşey teslim etmediğini biliyorum!
cn1LgLD.png

Her neyseler artık.Bugün ayın 9'u oldu ne gelen var ne giden defalarca aradım sosyal yardımı kayıt çıkıyor şunun için bunu,bunun için şunu tuşla diyor .tuşluyorsun yanlış numara tuşladınız diyor ,pat suratına kapanıyor!
Hiçbirşey tuşlamayınca ,bekleyin santrale yönlendiriyorum diyor..
3-4 kez çalıp tak kapanıyor!

15-20 kez denedim hep aynı! Ablam sabah çıktı burada polis çevirmiş,kimlik vs sormuş, yani çıkıp gidemiyorum da oraya "bu ne iştir?" diye…
Kendilerine yardım alanlar adına bakanlıktan ödenek kullanıp, alınan yardımları kendi eş-dostuna mı götürüyorlar? bir ali-cengiz dönüyor mu artık herneyse işte… birkaç gün daha bekleyip Cimer'e yazacağım onlar baksın "Teslim Edildi" ne demek?!

Tam kapanma yardımı vercez diye normal maaşımızı bile alamadık mağdur olduk nasıl iş anlamadım

Üst Alt