Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

Süperrrrrrrrrr defnem inşallahhhhhh başarırsın sen şimdi minik bir bebeksin herşeyi öğreneceksin tekrar muck;)sağlamca atarsın inşallah ilk adımlarını muck

ewt sirine minik bir bebegim..tay tay durmayi ogrenecem:D

defnex öncelikle gecmiş olsun sen kök hücre almadan önce ayaklarını hıssedebılıyormuydun sımdı tay tay durmayı ogretecek kadar hızlımı ılerledı tedavı yanı bı anda canmı geldı ayaklarına

hayir lovest..zaten vucuda uygulanan kok hüce 3 hafta ve 6 ay da uyum saglarmis.su sadece hizlandirirmis..

hastane ile ilgili sorulariniz varsa sorabilirsiniz arkadaslar..ne yazacagim aklima gelmiyor benim,,

Hemşom,çok sevindim herşeyin yolunda gitmesine...
En kısa zamanda aramızda olmanı bekliyorum...
Sevgilerimle...

tsk ederim hemsom.....beni soran arkadaslarimiza sevgilerimi ilet:)

Söylemem,bana ne gel sen söyle en kısa zamanda...:p
Şaka şaka,söylemez olur muyum hiç...:)

şimdi defne bu kök hücre bi işe yaradımı sende daha bunu söylemek çok çok erken heralde bide allah izin verirse yurda ne zaman döneceksın

Defnex inan çok sevindim canım herşeyin yolunda gitmesine umarım devamıda böyle olur çok sevindim senin adına Allah şifalar versin canım ..:)

aminnn serap..cok tsk ederim..insallah devamida gelcek..buna yürekten inaniyorum:)

seninle tanışma fırsatı olmadı heralde defnex ama önemli değil tabiki,senin adına çok sevindim umarım herşey yolunda gider dualarımız seninle ayrıca cesaretin için kutlarım ben bi cesaret edip gidemedim:)

sagol hüllü..benimki biraz deli cesareti oldu:)
birde arkadaslar gelisme oldukca 6 ay ile 1 yil arasinda 2. bir kok hücrede yapilabiliyormus..yani yetiskin kok hücenin olumsuz bir yan etkisi yokmus.

bak defnex ne olursa olsuıun hayal kırıklıgı yasamamak adına hep guclu ve yavas ol kaptırmadan yavas ve saglam olsun adımların ( mecazıı anlamda tabıkı o adımı atmaya baslayınca coşş :))

Abla bu kadar kısı sizin yazdıklarınla o kadar mutlu oldu kı.mutlulugunu kelımelerle ıfade etmek mumkun degıl oncelıkle kendım adına.....allahta sızı guldursun.buyuk bolumunu atlatınız ıns. bundan sonrasıda gelecek ınş dualarımız sızınle.

Selam defne senin adına çok sevindim. İnşallah sen hepimiz için bir umut ışığı olursun ve inşallah eşinle birlikte nice sağlıklı mutlu günler görürsün.
Senden bi ricam olacak xcelldeki doktorlara bi sorarmısın bu yetişkin kök hücre Friedreich Ataksi hastalarındada işe yarıyormuymuş. F.a lı olup orada tedavi olan illaki birileri vardır. Xcellden benide çağırdılar ama ben bu sorunun cevabını bilmediğim için gitmedim. Eğer bilseydim şimdiye kadar o xcell e defalarca giderdim. Senden tek ricam bu bunu öğrenirsen sana minnettar kalırım.
Bu arada sende kök hücre tedavisi olup bu sitenin adını bile unutup burdaki umut ışığı bekleyen binlerce insanı vişnelitart gibi yanlız bırakmassın inşallah. Gerçi sen öyle birine benzemiyorsun çünkü daha tedaviyi olur olmaz siteye yazdın ve insanlara durumunu anlattın. Sağlıklı ve mutlu yaşam senin gibi insanların hakkı bence. ;)

Onur son cümlelerin şaka amaçlı olduğundan şüphem yokk..yuh artık.
Defne abla inşallah gönlünce olur herşey..daha kökhücre tam kıvamında değil deselerde sendeki deli cesareti durdumamışlar anlaşılan..Alman doktorlarının hastalarla çok iyi ilgilendiğini çok iyi biliyorum..inşallah herşey gönlünce olur..bu arada omurilik hastası mıydınız ?

onur bendaha x-celle gitmeyecegim..ama istersen turk hasta danismaninin mailini vereyim..cunku x-cell suan benim bulundugum yere cok uzak...
baran90 bende C6 C7 var...

arkadaslar bugun kok hücreyle ilgili benim yasadiklarimi anlatan bir baslik acacam...yasadigim tüm deneyimlerimi bana o basliktan sorabilirsiniz...sevgiler...

Defne oranın maili bende de var yine de teşekkür ederim.
Baran her konuda şaka yaparım ama bu konuda asla ok ;)

esra vurucu

bende gül hanımdan haber bekliyorum ama ulasamadım kendisine nerden e-mail göndermem lazım bilen varsa cevap yazarmısız

mrb defne hanım acaba nasılsınız ne durumdasınız hala almanyadamısınız yoksa türkiyeye döndünüz mü?

Gelişmeleri merak ediyordum, başlığı şimdi gördüm sevgili defnex.
Heyecanla okudum hepsini. Hadi inşallah, sen kök hücre tedavisinin en başarılı örneği ol da, tüm omurilik felçlilerin önü açılsın.
Önce tay tay, sonra birkaç adım, sonra daha uzun yürüyüşler ve tüm kalbimle diliyorum ki kısa zamanda koşabildiğini anlatırsın bize bu siteden.
Netice her ne olursa olsun moralini bozma.
Kısa zamanda mutlaka kesin tedavisi bulunacak omurilik felcinin.
Her şey gönlünce olsun. Kucak dolusu sevgiler.

merhaba.benimde kardeşim ayın 10 unda bu x-cell hastanesinde kök hücre nakli oldu.umuyorum bu nakil bi umut olur.gelişmeler olduğunda bende yazmak isterim.değerli defnexs inşallah allah umutlarını ve bizimde boşa çıkarmaz.allah hepimizin yardımcısı olsun

neslihan53 kardesınız 5 gundur olmuş dımı...? bır gelısme eskıye gore bır degısıklık yok mu yanı.?

temenni

selam ben yeni üye oldum c4 t1 transvers miyelite [omirilik iltihabı]bağlı omirilik felçliyim 3 sene oldu ama malesef yürüyemedim barda biraz yürüyebiliyorum hastalığım nedeniyle bana kök hücre olurmu bilemiyorum yaptıranlar inşallah başarılı olur Rabbim hepimize yardım etsin

Kök hücre tedavisi olan bildiğim iki kişi var. Ama seviyelerini ve sinir hasarlarının boyutunu bilmiyorum. İlk fırsatta sorup onlarıda öğrenecem inşallah.
Birinde hiç gelişme olmamış. Diğerinde oldukça fazla ilerleme olmuş. En geç ve en zor iyileşenin ayaklar olduğunu biliyorsunuzdur herhalde. Bu arkadaşın ayak hareketleri bile geri dönmüş.
Bende de L1 de kırık ve yarı kesi var. bacaklarım iyi. sadece iki ayağımı kullanamıyorum. her ikisinde kısa afo var. bazen çift bazen de tek kanadyenle yürüyebiliyorum. Acaba bende gitsem mi almanya ya diye düşünüyorum?
ben aynen senin gibiyim. kisa afolarla yuruyebiliyorum...

loks yada defne, bana msn, skype veya telefon numaralarınızı verir misiniz?

Üst Alt